Yorum Yaparak Para Kazanmak 

16

Yorum Yaparak Para Kazanmak 

İnternet üzerinden para kazanmanın türlü yolları bulunmaktadır bunlardan birisi de Yorum yaparak para kazanmaktır. Yorum yaparak para kazanmanın detayları sizlerle;

Yorum yaparak para kazanmak başlarda inandırıcı gelmeyebilir fakat son zamanlarda internette para kazanmanın en iyi yollarından birisidir. Üstelik sadece bir değil bu iş için birçok yerel ve yabancı site bulunmaktadır. bu sayede 2700 TL’ye varana kadar belli bir miktar kazanabilirsiniz.

Neden Yorum Yaparak Para Kazanıyorum

Yorum yaparak para kazanmanın mantığını iyi bir şekilde kavramakta fayda var çünkü çoğu kişinin aklında oluşan tek soru neden yorum yaparak para kazanıyorum sorudur. Çünkü çoğu kişiye inandırıcı gelmemektedir. Bunun mantığını açıklamakta fayda var.

Bilindiği gibi birçok web yöneticisi arama motorlarına ücretsiz, yüksek kaliteli ve güvenilir bir trafik kaynağı olarak bakmaktadır. Bu nedenle okuyucuları, katılımı (ve yorumlardan ek içerik) varmış gibi görünen bir web sitesine sahip olurlarsa bu durum onların Google aramalarında daha üst sıralara yerleşmesini sağlayacaktır.

Aynı zamanda yorumlar sayesinde web sitesi sahibinin insanlardan gelen soruları yanıtlamasına izin verir ve böylece okuyucularıyla daha fazla güven duygusu oluşur böylece yeni gelen üyelerde bu güven duygusuyla sitede kalıcı hale gelebilir. Bunun yanı sıra cevaplanan yorumlar diğer okuyucuları da yorum yapmaya teşvik eder ve böylece; gerçek okuyuculardan daha fazla organik içerik için site yöneticisini teşvik eder.

Yorum Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Bu iş için yerli ve yabancı birçok web sitesi mevcuttur. Bu sitelerden birisiyle kayıt oluşturduktan sonra aynı anket çözerek para kazanma mantığı gibi yorum yaparak para kazanabilirsiniz. Yorum yaparak para kazanmak için öncelikle aşağıdaki maddelere bir göz atın. Yorum yaparak para kazanmaya başlamadan önce;

  • Blog makaleleri okumayı seviyorsanız ve blog yazmaya da başlamak istiyorsanız.
  • Herhangi bir kurumda ya da iş yerinde çalışırken kazandığınız gelire ek gelir olarak blog yazmaya başlamak istiyorsanız.
  • Yazma becerilerini geliştirmek için internetten yorum yaparak para kazanmak istiyorsanız.
  • Yorum yapmayı çok seviyor ve sevdiğiniz içerikleri yorumlarınızla desteklemek istiyorsanız.

Yukardaki maddelere de bakarsak yorum yapmayı sevenlerin ve kaliteli yorum yapmayı bilenler için önemli bir para kazanma aracıdır. Ayrıca kelime kabiliyetinizin de fazla olması gerekir. Öncelikle yorum yaparak para kazanma sitelerinden birisini bulup kayıt olarak belli bir süre boyunca gönderilerine yorum yaparak para kazanabilirsiniz.

Yorum Yaparak Para Kazanmak 

Yorum Yaparak Para Kazanmanın SEO Açısından Önemi

Kaliteli yorumlar nedeniyle sayfanız ne kadar ilgi çekici olduğunu göstermektir blog yayınınız sayesinde ziyaretçilerinizin bir yorum bırakarak tepki vermesi için yeterince ilginç olur SERP sıralaması, siz bir dizi kaliteli yorum aldıkça artar. ‘Kaliteli’ bir yorum, özgün ve anlamlı bir yorum olmalıdır. “Harika gönderi” tarzında yapılan yorumlar SERP sıralamasını etkilememektedir.

Daha açık olmak gerekirse sıfır organik trafiğe sahip yepyeni web siteleri, yorum yapmayı bırakın ziyaret edecek birilerini bulmakta dahi zorlanmaktadır. Bu nedenle sitelerinin işlevselliğini arttırmak amacıyla yorumlara değer vermektedir. Bu hem site yöneticisi hem de Google için çok önemli bir araçtır.

Bunu bilen SEO’larda bu yola başvurarak sitelerine gelen yorumlar sayesinde sitenin işlevselliğini arttırmaktadır.

Yorum Yaparak Para Kazanmanın Mantığı

Yorum yaparak para kazanmak aslında anket doldurarak para kazanma ile aynı şekilde işlemektedir. Aradaki fark yok denecek kadar azdır. Yorum yaparak kazanmak için öncelikle bu iş için gereken bir web sitesi bulmanız gerekir buralarda site hangi konuda yorum istiyorsa o konuda kaliteli ve mantıklı yorum yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Her sitesinin alanı farklıdır bu nedenle yorum yapmadan önce seçeceğiniz web sitesini bu kriteri baz alarak seçiniz. Bu iş için hem yerel hem de yabancı siteler bulunur. Yabancı siteler dolar bazında çalıştığı için daha çok kazanırsınız fakat bazı siteler Türkçe dil desteği olmadığı için yorumunuzu hesaba almayabilir bunun için ayrı bir dil öğrenmekte fayda var.

Yorum yaparak para kazanabilmenin belli bir minimum ve maksimum sınırı yoktur. Bu tamamen size ve sitenin ödediği ücrete göre değişmektedir. Eğer birden fazla yorum yaparak para kazanma sitesine üye olursanız daha fazla kazanırsınız.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.