Yapılabilecek 12 Karlı Yeni İş Fikirleri

Yapılabilecek 12 Karlı Yeni İş Fikirleri

Yapılabilecek 12 Karlı Yeni İş Fikirleri
2

Az sermaye ile birlikte yapılabilecek kazançlı yeni iş fikirleri hakkında fikir edinmek de öncelikle ilk adımınız olsun. Aşağıdaki iş fikirlerinden bazıları küçük bir araştırma, soruşturma sonrasında hemen başlanabilecek niteliktedir. Bazıları ise bir takım eğitimlerden geçilmesi şart olan ve birtakım özelliklere sahip olunarak yapılabilecek türden.

O zaman çok değerli vaktinizden daha fazla çalmadan, dikkatinizi çekmesini umduğumuz bol kazançlı yeni iş fikirleri başlıklarını bir bir incelemeye geçelim.

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı

Sosyal medyanın da etkisi ile günümüzde giderek daha da fazla insan doğum ve bebek fotoğrafçılarına başvurmakta. Dolayısıyla ebeveynler en özel anlarını profesyonel ellerle ölümsüzleştirmek isterken, ölümsüzleştirirken fotoğrafçılar da bu incelikli işten para kazanmakta.
Fotoğrafçının adını duyurması ve elbette baba ve anneye iyi hizmet vermesi sayesinde, aylık gelir asgari ücretin “en az” iki katına çıkabilmektedir. Tabii, bu işe ne kadar uygun olduğunuzu anlamanız için öncelikle bebekler ve doğum hakkında kapsamlı bir bilgi birikimine sahip olmalısınız derim.

Spa Merkezi Açmak

Maliyeti, ölçeğine göre değişen spa merkezi fikri de değerlendirilebilir bence. Tabi bunun için sektörde deneyimli ve bilgi sahibi olmak önemli. Rakip spa merkezleri araştırılarak ön hazırlık yapılmalı ve hangi hizmetlerin sunulacağına da karar verilmelidir.
Güzel bir açılış ve ardından kampanyalarla merkezin adı duyurulmalı, müşteri portföyü oluşturulmalıdır. Kaliteli hizmet ön plana çıkartıldığında ise spa merkezleri, girişimcilerine baya güzel miktarda paralar kazandırmaktadır.

Kişisel Antrenörlük Yapmak

Aslına bakarsanız bu iş pek çok farklı yöntem izleyerek de yapılabilir durumda. İnsanların kendi istekleri doğrultusunda gelişen kişisel antrenörlük, gösterilen ilgi veya taleple yaygınlaşmaktadır.
Bu durumu fırsat olarak kullanmak istiyor iseniz ve gerekli niteliklere de sahip bulunuyorsanız, kişisel antrenörlük yaparak iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Hem bir salon açarak hem serbest çalışarak hem de başka işletmelerle birlikte ortak çalışarak kişisel antrenörlük yapmak mümkün ve size getirisi iyi olacak bir iş.

Makyaj Hizmeti Vermek

Günümüzde makyaj artistleri de çok yoğun talep gören meslek grupları arasında yer almaya devam ediyor. Kazancı ve iş tanımıyla gayet cazip görünen makyaj uzmanlığı ise iyi yapıldığı takdirde meslek sahibini pek çok yönden tatmin ediyor.
Gerekli eğitimlerin alınmasının ardından ise Makyaj sanatçısı sosyal medyayı ve online platformları çok iyi kullanıp müşterilerine iyi hizmet verdiğinde ise çok uzun vadeli kazancını da garantilemiş sayılıyor.

Kahvaltı Evi Açmak

Şirin ve Küçük bir işletmesi olmasını isteyen pek çok kişinin de değerlendirebileceği iş fikri, yüksek kar marjıyla da dikkatleri çekiyor. Çağımızın koşuşturmasında çoğu kişi kahvaltıya hasret kalıyorken, bu alanda ose hizmet veren mekanlar müşterilerine zengin sofralar sunuyorlar.
Haftanın her günü, her saati mideye ve göze hitap eden kahvaltı masaları, müşterilerine özledikleri lezzetleri tatma imkanı veriyor ve boylece müşteriler hem memnun kalıyor hem daha çok gidiliyor hem de iyi para kazanılıyor. Tabi diğerlerinde olduğu gibi bu işte kazançlı çıkmak için de hizmet, lokasyon, sunum gibi belli başlı bu noktalara dikkat etmek gerekli.

Dans Okulu Açmak

Çok fazla maliyet gerektirmeyen bu dans okulu fikri de değerlendirilebilir fikirler arasındadır. Farklı topluluklara hitap ederek oldukça güzel kazançlar elde etmeniz mümkün olabilir bu sayede. İlgili ve uzman bir ekiple kadınlara, çocuklara ya da gençlere ayrı sınıflar açılabilir ve yatırdığınız az miktarda sermayeyi kısa sürede fazlasını dahi çıkartabilirsiniz.

Etüt Merkezi Açmak

Az sermayeye sahip olanların düşünmesi gereken bir diğer iş fikri ise etüt merkezi açmak! Özellikle de eğitimcilerin dikkatini çeken bu alan da girişimcisine ise yüksek mebla da para kazandırnaktadır. Öğrencilerin okulda aldıkları eğitimi desteklemek amacıyla açılan etüt merkezlerinden yararlanmak günümüzde neredeyse herkes tarafından zorunlu bir ihtiyaç olarak düşünülüyor ve bu yüzden herkes etüt merkezine yazılıyor anneler babalar yolluyor.
Çocuğunun iyi bir eğitim almasını isteyen her baba ve anne etüt merkezlerinin kapısını çalıyor. Siz de böyle bir iş yapmayı düşüyor iseniz , etüt merkezi işinden kazançlı çıkacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Güzellik Salonu Açmak

Özellikle de kadınların hiç düşünmeden direk bir servet yatırdığı güzellik salonları da girişimcilerin ilgisini çok çekiyor. Sunulacak hizmetlere ve de kalitesine göre hem yüksek hem de düşük sermayeyle yapılabilecek bu iş her halükarda girişimcisine iyi para kazandıracak nitelikte.
Eğer siz de bu eğlenceli ve kazançlı işten para kazanmak istiyor iseniz güzellik salonu işinden yüzünüzün güleceğine kesin emin olabilirsiniz. Yıllardır var olan ve popülerliğini hiçbir zaman yitirmeyecek olan bu iş size çok iyi meblalar kazandıracaktır.

Araba Yıkama Dükkanı Açmak

Özellikle de gençlerin ilgisini çeken bu iş fikri de yüksek miktarda kazanç vaat etmeye devam ediyor. Günümüzde hemen herkesin altında araba olması ve bu araçların bakım gereksinimi, oto yıkamacıların yüzünü sürekli güldürmekte.
İsteğe göre yüksek maliyetle açılabileceği gibi düşük sermayeyle de yapılabilecek oto yıkama işindeki ayrıntılara dikkat ettiğinizde bu alandan iyi miktarda paralar kazanacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.
Örnek vermek gerekir ise açacağınız yeri akıllıca seçmeniz, çalıştıracağınız personelin işini gerçekten iyi yapması, güvenilir ve kaliteli hizmet vermeniz bunlardan bazıları. Diğer şartları da sağladığınız takdirde oto yıkama işinden karlı çıkabilirsiniz.

Avmlerde Stant Açmak

AVM stantları da düşünebileceğiniz bir diğer iş fikirleri arasında. İnsanların vazgeçilmez uğrak noktalarından biri haline gelen alışveriş merkezleri, pek çok farklı girişimciye olduğu gibi stant açmak isteyenlere de baya iyi miktarda kazanç vaat etmeye devam ediyor.
Kahve ve çay standı, kozmetik ve parfüm standı, tatlı standı, çiğ köfte standı, hediyelik eşya standı farklı iş fikirlerinden sadece bazılarını oluşturuyor.
Ayrıca isteyenler ise belli bir markanın bayiliğini alıp da işini bir bakıma garantileyebiliyor. Tabii bu alanda neyi tercih edeceğiniz tamamen kendinize yani size bağlı. Ama işe girmeden önce her zamanki gibi detaylı araştırma yapmayı unutmamanız gerekmekte.

Organizasyon Şirketi Kurmak

Kazançlı yeni iş fikirleri başlıklarından bir diğeri de organizasyon şirketi açmaktır. Tabii, bunun için gereken niteliklere sahip olmalı ve organizasyon işinin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini de unutmamalısınız. Zira bazı durumlarda onlarca bazı durumlarda da yüzlerce insan sizin hazırladığınız veya hazırlayacağınız programın içinde yer alacağı için yapacağınız bir hatanın bedelini pek çok kişi ödeyecektir bunu bilmelisiniz.
Ayrıca bir tek şirketinizin adının karalanmasına, olumsuz eleştiri veya kötü bir yorum almanız birçok müşterinizi kaybetmenize neden olabilir. Anlayacağınız; organizatörlüğün birkaç dezavantajı bulunmaktadır.
Tabii, bu sektöre bilinçli bir şekilde girmeniz ve işinizi ciddiye almanız durumunda organizatörlükten çok çok yüksek miktarda kazançlar elde etmeniz de gayet mümkün. Kısacası; şirketinizi kurmadan önce baya bilgi sahibi olmalı, bu işi yapanlardan bilgi almalı ve piyasayı etraflıca öğrenmelisiniz.

Çay Ocağı Açmak

Az sermayeyle yapılabilecek işlerden bir tanesi de çok klişe olan, ama geçerliliğini de korumaya devam eden çay ocağı açma fikri. Evet, siz de iyi bir lokasyon, kaliteli hizmet ve yanında da güler yüz faktörlerini dikkate alarak bu işten iyi para kazananlardan biri olabilirsiniz. Çok az bir sermayeyle yapılabilecek çay ocağı işi, girişimcisinin yaratıcılığına bağlı olarak gayet de iyi miktarlarda para kazandırabilir.
Örneğin; ürün yelpazenizi geniş tutabilir, çayın yanında müşterilerinize lezzetli atıştırmalıklar kurabiye vs gibi hizmetler sunabilirsiniz. Bir de çay ocağınızı kalabalık caddeler üzerine veya esnafların bulunduğu sokaklara kurabilirseniz eğer, bu işten ekmek yememek için önünüzde hiçbir engel görünmüyor. Tabii, yapmanız gereken her zamanki gibi fikir hakkında kapsamlı bir araştırma.

Anlayacağınız olay kendinizde bitiyor. Yapacağınız işe ne kadar inandığınızda, kazanacağınız miktarın belirlenmesinde etkili rol oynamakta. Hiç aceleye getirmeden şöyle sağlam bir kafayla düşünün ve fikri, alacağınız kararları iyi bir düşünün ve araştırmanızı iyi yapın.
Bulunduğunuz çevre hangi alana daha müsait sizce? Siz hangi işi isteyerek ve severek yapabilirsiniz? İşte bu sorulara kendi kendinize vereceğiniz dürüst cevaplar, size yeni başlayacağınız işinizde yol gösterici olacaktır. Şimdiden hayırlı işler ve bol kazançlar diliyoruz.

Düşünceleriniz ve Sorularınızı  iletişim bölümünden ya da yorumlar iletebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebooktwitter ve  youtube

İlgili Kategori: İş Fikirleri

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.