Türkiye’de En Çok Kazandıran 10 Meslek

0 0

Türkiye şartlarında en çok kazandıran 10 meslek neymiş gelin öğrenelim

Şüphesiz her insan onca emek verdikten sonra en çok kazandıran mesleği seçmek ister. Ancak şunu asla unutmayın ki sevdiğiniz işi yapmak paradan her zaman daha önemlidir.

Ancak biz yinede araştırdık ve Türkiye şartlarında en çok kazandıran 10 meslek dalını sizler için derledik.

1. Girişimcilik

meslek

Yıllık Ortalama Kazanç: Değişebilir

Girişimcilik birer risk işidir ve dünyada ki her alandan girişimci çıkabilir. Girişimciliğin önemi anlatmakla bitmez ancak girişimcilik öyle her insanın da harcı değildir. Uzun süreler sıkıntı çekip sıfırdan bir şeyler yapmaya çalışıyorsun deneyip yanılıyorsun ama sonuç olarak hem bir başarın hemde paha biçilemez bir servetin oluyor. Dediğimiz gibi girişimcilik tamamen risk işi ya batarsınız ya çıkarsınız. Şunu da asla unutmayın 9/6 maaşlı bir işte çalışarak zengin olma hayalini bile kuramazsanız. O yüzden risk alın ve ne olursa olsun bir kere kendi girişiminizi kurmayı deneyin.

İlgili Kategori: Girişimcilik

2. Pilotlar

Yıllık Ortalama Kazanç: 150 Bin TL ve Üzeri

Pilotlar gökyüzün kaptanları onca insanı saatlerce taşımak ve bunu devamlı yapmak pilotlara da bu maaşı hak ettiriyor. Ancak pilot olmak öyle kolay değil gerekli yeterliliklere sahip olmadan pilot olmanın hayalini bile kurmayın deriz. Ayrıca sevmeden yapılamayacak mesleklerin başında da yine pilotluk geliyor. Onca insanı ya da yükü işinizi sevmeden taşımanız pek mümkün gözükmüyor.

3. Güzellik Uzmanları

meslek

Yıllık Ortalama Kazanç: 140 Bin TL ve üzeri

Topluma dayatılan güzel olma, yaşlanmama gibi faktörler güzellik uzmanlarına çok büyük bir gelir kapısı açtı. Dilerseniz bu işin sertifikalarını alıp başlangıçta birinin yanında işi öğrenebilirsiniz ya da kendi güzellik salonunuzu kurarak hizmet verebilirsiniz. İnsanlar güzel olma çabasına girdikleri sürece bu meslek sahipleri de her zaman kazanacak.

4. Yazılım Mühendisliği

Yıllık Ortalama Kazanç: 160 Bin ve Üzeri

Yazılım sektörü her geçen gün büyüyen ve büyümeye de devam edecek bir sektör hal böyle olunca bu işi yapacak insanlara ihtiyaç da bir o kadar çok. Türkiye de şu an da en çok kazandıran meslek gruplarının başında yazılım ve bilgisayar mühendisliği geliyor.

5. Avukatlık

Yıllık Ortalama Kazanç: 110 Bin TL

Türkiye de nitelikli avukatlar 100 bin TL ve üzeri maaşlar ile çalışıyorlar. Her birey ya da ticari kuruluş çoğunlukla bir avukata ihtiyaç duyar. Bu nedenle avukatlık seçilebilecek mesleklerden biri olabilir.

6. Hava Trafik Kontrolörü

meslek

Yıllık Ortalama Kazanç: 100 Bin TL

Şüphesiz en stresli işlerden biri Hava Trafik Kontrolörü onca uçağı aynı anda yönetmek ve pisti doğru organize etmek çok büyük emek ve sabır isteyen bir iş. En ufak bir hata onlarca insanın ölmesine sebep doğurabilir. Bu nedenle bu mesleği seçecekseniz gerekli yeterliliğe sahip olduktan sonra seçmeyi tercih edin.

7. Uzman Doktor

meslek 1

Yıllık Ortalama Kazanç: 100 Bin TL

Doktorluk bulunduğunuz konum ve alana göre maaşlarında çok büyük değişiklikler gösterebilen bir meslektir. en çok kazanan beyin cerrahları iken en az kazanan genel pratisyendir. Yıllarca okumanın sonucu olarak da bu maaşı almak her doktorun hakkı.

8. Yönetim Danışmanı

Yıllık Ortalama Kazanç: 100 Bin TL

Şirketler daha çok kazanabilmek ve gelişebilmek için yönetimi kontrol edecek iyi bir danışmandan destek alıyorlar. Yönetim danışmanları da bu hizmeti sağlıyor ve yıllık güzel gelirler elde edebiliyorlar.

9. Bilgi Teknoloji Yöneticileri (IT)

meslek

Yıllık Ortalama Kazanç: 115 Bin TL

Teknolojinin yaygınlaşmasıyla daha ucuza daha iyi projeler nasıl çıkarabiliriz’i düşünen Bilgi Teknoloji Yöneticileri yıllık güzel fiyatlara çalışıyorlar. Teknoloji geliştikçe de bu tarz mesleklere talep her zaman artacaktır.

10. Müşteşarlık

Yıllık Ortalama Kazanç: 120 Bin TL

Devlet memurluğunun en üst kademesi olan müşteşarlar her bakanlık da birer tane bulunur ve bakanın yokluğunda onun yerine vekalet ederler.

Listemizi nasıl buldunuz. Umarız işinize yaramıştır yorumlar kısmında belirtmeyi ya da bize mail atmayı unutmayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.