Tiktok ‘tan Nasıl Para Kazanılır? 4 Yöntemle Para Kazanın

0 0

Son zamanlarda hızla büyüyen tiktok insanların aklında buradan nasıl para kazanabilirim sorusunu doğurdu. Bildiğiniz üzere tiktok ürettiğiniz içerik başına reklam koyup size para veren bir uygulama değil. Ancak bu tiktok’tan para kazanamayacağınız anlamına gelmiyor. Sizler için araştırdık ve bu 5 yöntemi paylaşma gereği duyduk. Sizlerde artık tiktok’tan para kazanabileceksiniz.

Tiktok’ ta para kazanmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar;

  1. Yapacağınız iş uzun bir zaman alacak, neden yapamıyorum deyip vazgeçmeyin.
  2. Kötü eleştiriler duymak istemiyorsanız bu işe hiç girmeyin.
  3. Yalan içerikler ile insanları kandırmayın özgün olun.
  4. Asla ve asla din, dil, ırk gibi konulardan prim kasmayın.

Bu 4 hususa dikkat ettiğiniz sürece her şeyi başarabilirsiniz.

1. Sponsorluklar

tiktok görsel

Daha çok influencer marketing diye adlandırılan bu yöntem için sahip olmanız gereken tek şey yüksek takipçiye sahip bir hesap.

Bu sistemin işleyişi ise şu şekilde;

  1. Siz içerik üretirsiniz
  2. Bir firma kendi ürününü size yollar ve tanıtımını yapmanızı ister.
  3. Tanıtım yapılır ve ücret alınır.

Sistem aslında bu kadar basit burada ki olay sizi takip eden insanlara bir başka ürünün tanıtımını yapmak. Bu yöntem şu anda en çok kazandıran yöntemlerin başında geliyor. Ancak en başta da belirtiğimiz gibi minimum 50 bin takipçili bir hesaba ihtiyacınız var.

2. E- Ticaret

tiktok 1

E-ticaret günümüzde çoğu işletmenin kepenk kapatmasına neden olan bir sistem. Bu işin en büyük giderlerinden biride reklam. İyi bir tiktok hesabı oluşturup insanları ürününüzü sattığınız yere yönlendirerek ve alım yapmalarını sağlayarak reklam maliyetinden kurtularak satış yapmış olursunuz.

İlgili Konu: Dropshipping Nasıl Yapılır?

3. Dolaylı Kazanç

tiktok 2

Bu yöntemi kullanabilmek için bir başka sosyal medya hesabınızın olması gerek Örnek: Youtube kanalınız, web siteniz, instagram sayfanız bu gibi platformlara takipçilerinizi yönlendirerek yine reklam gibi gelir türlerini elde edebilirsiniz.

4. Canlı Yayın

Tiktok’tan direkt olarak kullanabileceğiniz Live.Ly üzerinden canlı yayınlar yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun işleyişi ise takipçileriniz size emoji/beğeni gibi şeyleri gönderebilmek için bir ücret ödüyor sizde bu ücretleri toplayarak gelir elde ediyorsunuz. Bu sistem yine çok takipçiye sahip hesaplar için önerilir.

Aslında tiktok ‘tan para kazanmanın yöntemi çok basit pes etmeden devamlı içerik üretmek ne kadar kaliteli, özgün ve akıcı içerikler üretirseniz takipçileriniz de sizi bir o kadar sevecektir. Clickbait tarzı gereksiz tıklama tuzaklarından uzak kaliteli işler yapmaya bakın. İnanın bana verdiğiniz emeğin ve harcadığınız zamanın karşılığını çok yakın zamanda alacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.