Spor Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Spor Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvuru Formu
45

Spor Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Günümüzde iş sahibi olmak ve iyi yerlere gelmek için takip edilen alanlardan biri olan Spor Bakanlığı iş ilanları ve iş başvuru formu merak konusu olmaktadır. 

Spor Bakanlığı iş ilanları ve iş başvuru formu her zaman bu alanda çalışmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konuların başında yer almaktadır. Bu alanda çalışmak üzere yapılan işçi alımı hakkında merak edilen sorulara en doğru cevaplar arandığı pek çok araştırmalar yapılmaktadır. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı İş İlanları

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtları ile idare merkezlerinde temizlik, güvenlik gibi alanlarda çalışmak üzere iş alımları yapılacağı yetkili kişiler tarafından açıklanmıştır. Başvuruların yapılacağı İŞKUR ve internet adresinden tüm detaylar hakkında bilgi alınması mümkün olacaktır. Kamu kurumlarında kadrolu çalışmak isteyen kişilerin kamu iş ilanları hakkında bilgi sahibi olmaları için yakından takip edilmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan iş ilanlarının detayları belli olması ile çok sayıda kişi bu alandan yer alan açık pozisyonlarda işe başlamak için gerekli olan şartları yerine getirmek için araştırmalar yapmaktadırlar. Bu alanda işçi alımı başvuru detaylarına göre iş ilanı yapacak kişilerin çalışmak istedikleri Gençlik ve Spor Bakanlığı merkezinin il sınırları içinde ikamet etmeleri zorunlu olmaktadır. 

Spor Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvuru Formu
Spor Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Olacak?

Yeni eğitim ve öğretim sezonunun başlamasına çok daha az bir süre kalması ile GSB çeşitli alanlarda 4 bin 346 işçi alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartının olmadığı başvurular 23 ile 27 ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. GSB alanında çalışmak için başvuru yapacak adaylar bu tarihler içinde internet sitesi adresinden ya da telefon yolu ile başvuru yapmaları mümkün olacaktır. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Kurumu aracılığını yaptığı Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın taşra teşkilatında çalışmak üzere temizlik görevlisi ile güvenlik görevlisi meslek dallarında devamlı olarak çalışacak işçi alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular İŞKUR internet adresi üzerinden iş arayan linki ile T. C. kimlik numarası ve şifre yardımıyla giriş yapılarak başvuru yapılması mümkün olacaktır. Bunların yanı sıra hizmet noktaları ile Alo 170 hattı kullanılarak bu alanda açık olan pozisyonlarda çalışabilmek için başvurular yapılabilecektir. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı İşçi Alımı Kura Tarihi

İŞKUR üzerinden başvuru yapılacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı başvuruları buradan yapılan kura çekimi üzerinden gönderilen listede bulunan adayların kura çekimi 15 Eylül 2021 Çarşamba günü yapılacağı açıklandı. Kura çekimi yeri hakkında verilen bilgiye göre GSB tarafından internet sitesinde yayınlanacaktır. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı İşçi Alımı Başvuru Şartları

Gençlik ve Spor Bakanlığı işçi alımı başvuru formu için yerine getirilmesi gereken bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şunlardır;

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu esasınca 48. Maddesi içinde yer alan şartların hepsini taşımak,
 • Türk Soylu Yabancıların Türkiye de Meslek ve Sanatlarını serbest bir şekilde yapabilmelerine, kamu, özel iş yerleri ve kuruluşlarında çalıştırılabilmelerine karşın kanun hükümleri saklı kalması kaydı ile Türk vatandaşı olması,
 • 18 yaşını doldurmuş olması ( 23. 08. 2003 ve öncesi doğumlu olanlar)
 • Özel kanun ya da diğer mevzuatta yer alan tüm şartları taşımak,
 • Kamusal hakları kullanması bakımından hiçbir engeli olmaması,
 • Güvenlik soruşturması ya da arşiv araştırması olumlu sonuçlanması,
 • Erkek adayların askerlik konusunda hiçbir ilişkisinin olmaması,
 • Her hangi bir sosyal güvenlik kurumu tarafından emekli, yaşlılık ya da malullük aylığı almıyor olması,
 • Tam ya da vardiyalı şekilde çalışmaya hiçbir engelinin olmaması,
 • İş başvurusu yapmış olduğu alanın il sınırları içinde ikamet etmesi,
 • İş başvurusu yaptığı alan için aranan cinsiyet şartını taşıması,
 • Aftan yararlanmış bile olsa hiçbir suça karışmamış olması,

Yukarıda yazılı olan tüm maddeleri ve özellikleri taşıyan kişiler GSB işçi alımı başvurusu yapabilir ve yapılan değerlendirme sonrasında uygun olan pozisyonlarda çalışmaları mümkün olacaktır. Aksi taktirde gerekli olan şartların birine bile uyum sağlamaması yapmış olduğu başvurunun geçerli olması engelleyecektir. Bu şartların yanı sıra açık olan pozisyonlarda çalışmak üzere yapılan başvurularda pozisyonların özelliklerine göre farklı şartlar aranmaktadır. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.