Sermayesiz E-Ticaret İle Yüksek Gelir

17

Sermayesiz E-Ticaret İle Yüksek Gelir

Sermayesiz E-Ticaret İle Yüksek Gelir. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile internet üzerinden sermayesiz e- ticaret nasıl yaparım sorusu her geçen gün daha fazla sorulmaktadır.

Sermayesiz e- ticaret nasıl yaparım sorusuna cevap arayan kişilerin sayısı gün geçtikçe daha artmaktadır. Özellikle insanların yaşamlarını son zamanlarda dışarı çıkmadan devam ettirmesinin gerekmesi durumunda e- ticarete olan ilginin artmasına neden olmuştur. Daha fazla kazanç elde etmek ve bütçeye katkıda bulunulması için tercih edilen işlerin başında internet üzerinden e- ticaret hizmetleri yapmaktır.

Sermayesiz E- Ticaret Yapmak

Son yıllarda internet kullanımın artması ile pek çok girişimci yeni nesil ticarete yönelmeye başlamıştır. Sermayesiz e- ticaret yani stoksuz satış anlamına gelen dropshipping yöntemi ile alakalı bir site kurulması gerekmektedir. Dropshipping veren firmalar ve bu konu hakkında tüm merak edilenleri en ince detayına kadar öğrenilmesi başarıya ulaşılması adına çok önemli olmaktadır. Stoksuz e- ticaret orta ölçekli ve küçük ölçekli firmalar ya da bireysel girişimciler adına en çok tercih edilen satış yöntemlerinden birisi olmaktadır. Bu yöntem firmaların stok tutmadan doğrudan internet üzerinden satış yapmalarını sağlamakta olan bir yöntemdir.

Dropshipping sistemi esas olarak firmalar en az bir ya ad daha fazla tedarikçi firma ile anlaşarak ellerinde hiç stok olmadan anlaşma yaptıkları tedarikçilerin ellerinde bulunan malları satmaktadır. Sermayesiz e- ticaret ile para kazanmak için elde her hangi bir stok bulundurmadan tedarikçinin deposunda yer alan ürünleri kendi sitesine entegre etmek ve kendi sitesi üzerinden tedarikçinin malını satmak olmaktadır. Bireysel ya da firma ölçekli olarak tercih edilen bu yöntemin bazı avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır.

Sermayesiz E- Ticaret Avantajları

Sermayesiz e- ticaret son zamanlarda en fazla tercih edilen ticaret yöntemlerinin başında gelmektedir. Bu yöntem her kullanıcısı için pek çok avantajları da beraberinde getirmektedir. Sermayesiz e- ticaret avantajları şunlardır;

  • İlk olarak depo ve depo yönetimi olmadığı için eleman çalıştırmaya gereke yoktur,
  • Sermayesiz e- ticaret ile para kazanma yöntemleri avantajları arasında depo tutulmayacağı için her hangi bir depo kirası masrafı bulunmaz,
  • Satılan ürünlerin paketlenmesi, kargoya verilmesi ve bunun gibi işlemler tedarikçi firma tarafından yapılmasından dolayı e- ticaret firmalarının her hangi bir kargo firması ile anlaşma yapmasına gerek yoktur,
  • E- ticaret işi ile uğraşan kişiler sattıkları ürünler için belli stok bedeli ödemek zorunda kalırlar. Şayet listede yer alan ürünlerden satılmayan ya da talep edilmeyen ürünler var ise böylece satışını yapmadığı ürünler için stok bedeli ödememiş olur,
  • Dropshipping ile para kazanma yöntemi avantajları içinde yer alan bu işe yeni başlayacak olan kişiler kesinlikle büyük sermayelere ihtiyaç duymadan satış yapmaktadırlar,
  • Her hangi bir stok maliyeti olmadığından dolayı farklı kategorilerde yer alan pek çok farklı ürün internet üzerinden satışa çıkarılabilir.

Sermayesiz E- Ticaret Dezavantajları

Genel olarak her işte yer alan avantajların yanı sıra dezavantajları da olmaktadır. Dropshipping dezavantajları ile alakalı meydana gelen durumlar şunlardır;

  • İlk önce sermayesiz e- ticaret dezavantajları içinde yer alan ürün teslimatları sırasında hasarlı ya da yanlış ürün gönderi yapılabilir. Bu durumda ürünü satan kişi olunduğundan dolayı tüketici doğrudan irtibata geçmektedir. Bu neden ile tedarikçi firmalar ile iyi bir anlaşma yapılması gerekmektedir. Bu sistemde çalışılacak kişiler kesinlikle son derece güvenilir kişiler olması daha sonra istenmeyen sorunlar çıkmaması adına çok önemlidir.
  • Sermayesiz e- ticarette kar marjları oldukça düşük olabilir. Çünkü tedarikçiler birden fazla firma ile anlaşabilir ve bu durumda doğal olarak rekabet yüksek olmaktadır. Kar marjının düşmemesine neden olmaktadır.
  • Sistemin dezavantajlarından biri de anlaşılan tedarikçi firmanın ürünü zamanında teslime etmemesi gelmektedir. Bu gibi olumsuz durumlar doğrudan etkileyecek ve tüketicilerin site hakkında olumsuz yorumlarda bulunmasına neden olacaktır.
  • Tedarikçi firmaların stok ve depo yönetimlerinin çok iyi olması gerekmektedir. Anlaşma yapılan kişinin stoku bitmesi durumunda sistemde de görünmesi gerekir ve bundan dolayı bu kişilerin depo elemanlarının çok daha dikkatli ve disiplinli olması çok daha önemlidir. Aksi durumda marka ve site güvenirliliğine zarar verecektir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.