Sabiha Gökçen Havaalanı İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Sabiha Gökçen Havaalanı İş İlanları ve İş Başvuru Formu
51

Sabiha Gökçen Havaalanı İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Havacılık  son yıllarda kuşkusuz ciddi gelişme gösterdi. Bizde yazımızda Sabiha Gökçen havaalanında iş ilanları ve iş başvuru formlarını inceleceğiz.

Sabiha Gökçen havaalanı farklı iş kollarının bulunduğu karmaşık işlevsel pek çok bölümü bünyesinde barındırır. Farklı birçok iş kolunun olması birçok çalışma pozisyonun ortaya çıkmasına ve çok fazla çalışanın olmasına neden olur. Teknik bilgi istenen çalışma alanları için bu alanda eğitim görmüş kimseler tercih edilir. Diğer bölümler için ise iş tecrübesi ve pozisyonun kriterlerine göre değerlendirilme yapılır. Sabiha Gökçen havaalanı da İstanbul’da yer alması ve uluslararası olması nedeniyle oldukça geniş iş imkanları sunar. Bu yazımızda öncelikle kısaca Sabiha Gökçen havaalanının tarihini anlatalım. Sonrasında iş imkanları ve iş ilanları neler, iş başvurusu nasıl yapılır onlara bakalım.

Sabiha Gökçen Havaalanı Tarihi

Sabiha Gökçen havaalanı İstanbul’un ikinci havaalanıdır. İsmini dünyanın ilk kadın savaş pilotu, Türkiye’nin ise ilk kadın pilotu Sabiha Gökçenden almıştır. İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik’te yer almaktadır. 1998 yılında başlanılan inşası 2001 yılında tamamlanmıştır. 

Sabiha Gökçen Havaalanı İş İlanları ve İş Başvuru Formu
Sabiha Gökçen Havaalanı İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Sabiha Gökçen Havaalanı İş İmkanları

Sabiha Gökçen havaalanının diğer adı ISG(İstanbul Sabiha Gökçen) dir. Sabiha Gökçen havaalanı İstanbul’un ikinci havaalanıdır ve uluslararasıdır. Yerli ve yabancı pek çok kimseye hizmet sağlar. Bu yüzden oldukça kompleks ve karmaşık bir iş ağı vardır ve iş pozisyonları farklılık gösterir. İş ilanları ile pek çok kişiyi istihdam eder. Bu yönden Sabiha Gökçen havaalanı iş imkanları açısından oldukça gelişmiştir. Sabiha Gökçen havaalanı dönem dönem yayımladığı iş ilanları ile personel ihtiyacını karşılamaktadır. İş ilanlarını genelde kendi web sitesinde yayımlar.

Sabiha Gökçen İş İlanları

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de havaalanlarının tüm ihtiyaçlarını şirketlerin istihdam ettiği personeller karşılar. Havayolu şirketlerinin sağladığı imkanlar dışında kamu personeli sınav sonucuna göre devlet memuru olma imkanı vardır. 

Sabiha Gökçen havaalanında istihdam edilecek personeli kendi web sitesinde yayımladığı ilanlarla alır. Yayımladığı Sabiha Gökçen havaalanı iş ilanı 2021 ile genelde işçi alımı, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, satış ve ödeme danışmanı, insan kaynakları personeli, bilet satış uzmanı, danışma personeli, kargo takip personeli, yolcu hizmetleri personeli, yer hizmetleri personeli, hava hizmetleri personeli, vize pasaport işlemleri elemanı, uçak güvenlik personeli, apron memuru, lojistik elemanı, havaalanı içinde yer alan mağazalarda sorumlular ve mağaza personeli gibi birçok farklı iş kolunda alım yapılır. Sabiha Gökçen havaalanı iş ilanlarını kendi web sayfasında yayımlayacağı gibi kariyer.net, İŞKUR ve bunlar gibi birçok iş ilanları yayınlayan sitelerden başvuru yapmak mümkündür.

Sabiha Gökçen Havaalanı İş Başvurusu

Sabiha Gökçen havaalanı iş başvurusu için bu kurumun web sitesini takip etmelidir. Ayrıca Sabiha Gökçen havaalanı bünyesinde birçok şirket barındırmaktadır. Bu şirketlerin vereceği ilanları kariyer.net, İŞKUR gibi yerlerden takip edilerek başvurulabilir.

Sabiha Gökçen Havaalanı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sabiha Gökçen havaalanı iş başvurusu yapmak için iki alternatif yol bulunur. Bunlardan ilki özellikle havacılık kökenli bir bölümde eğitim alan kimseler kendilerine ait bir özgeçmiş hazırlayabilirler. Hazırladıkları bu özgeçmişleri Sabiha Gökçen havaalanı insan kaynaklarına gönderebilirler. İkinci olarak internet üzerinden yapabilirler. Sabiha Gökçen havaalanı iş başvurusu formu 2021 yayımlanmışsa bu formu doldurup çıktı halinde alabilirler. Bu formu elden Sabiha Gökçen havaalanı insan kaynaklarına iletebilirler.

Son zamanlarda işe alım uygulamaları farklılaştı. Teknolojik gelişmelerle birlikte insan kaynakları alternatif birçok yol buluyor. Sabiha Gökçen havaalanı iş başvuru yapmak için ISG  insan kaynakları da bu alternatif yollardan video mülakatlarla işe alım gerçekleştiriyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bulaşıcı salgın hastalıkların da görülmesi video mülakatları gerekli kıldı. ISG insan kaynakları yapay zeka sistemiyle yaptığı video mülakatlarda başvuru sahiplerine eşit imkan sağlamayı hedefliyor. Belli pozisyonların kişilik analizleri, yetkinlik analizleri o pozisyonun gerektirdiği yetkinlikler gibi özellikleri ölçmek adına önceden hazırlanan soruları yapay zeka sistemi kendisi seçerek eşitlik sağlıyor. Bu video mülakatlar bir bakıma ön değerlendirme oluyor. ISG insan kaynakları hem yapay zeka sisteminin vardığı sonucu hem de kendi kanılarını baz alıyor. Ardından da referanslara bakılarak yüz yüze görüşmeler sonucu adaylar hem yazılı hem sözlü mülakatlara alınarak iş başvurusu sonuçlanıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.