Rusya İşçi Alımı ve İş İlanları 2022

Rusya İşçi Alımı ve İş İlanları 2022
604

Rusya İşçi Alımı ve İş İlanları 2022

Rusya işçi alımı ve iş ilanları bu günlerde Avrupa ülkelerinden işe alım haberleri peş peşe geliyor. Şimdi, Rusya’da işçi alımına ilişkin haberler ortaya çıktı.

Rusya işe alım ve iş ilanları vakasını aşağıda detaylı olarak açıklayalım. Özellikle yurtdışında inşaat işçisi arayan firmalar sayesinde Türk işçileri daha çok Suudi Arabistan ve Katar gibi Arap ülkelerine gidiyor. Rusya’da işçi arayan Türk firmaları sayesinde Türkiye’ye daha yakın yabancı bir ülkede göçmen işçi olarak çalışabilirsiniz. Bu makaleyi Enka, Rönesans ve Ant Yapı gibi inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalara başvuran işçi olarak Rusya’ya gitmek isteyenler için hazırladık.

Rusya’dan İşe Alım Talebi

Rusya başbakan yardımcısı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Rusya’da çalışmak üzere 111 bin işçiyi işe alacağını duyurdu. Bu işçiler inşaat ve enerji projelerinde çalışacak işçiler olacak. Bu göçmen işçiler 2022’de Rusya’da yapılacak inşaat ve enerji projelerinde çalışacaklar. Rusya’da hali hazırda çok sayıda Türk işçi var, ancak yeni projelerin atanması için 111 bin yeni işçi istihdam edilecek.

Rusya İşçi Alımı ve İş İlanları 2022
Rusya İşçi Alımı ve İş İlanları 2022

Rusya İşe Alım Meslekleri

Şoför, kamyon şoförü, kamyon şoförü, ahşap kalıp, panel kalıp, tünel kalıp, betonarme demircisi, beton işçisi, duvar, iskele montajcısı, seramik kaplamacı, sıvacı, inşaat boyacısı, aplikatör alçıpan, alçı aplikatör, pvc doğramacı, inşaat işçi, ısı yalıtkanı, yangın yalıtkanı, ses yalıtkanı, su yalıtkanı, endüstriyel boru montajcısı, alçıpan aplikatörü, kaynakçı, metal kaynakçı tüm inşaat sektörlerinde personel ve işçi alımı yapacaktır.

İnşaat alanında çeşitli kategorilerde görevlendirilecek doğalgaz tesisatçıları, elektrikçiler, elektronik ve elektrikçiler, tesisatçılar, doğalgaz öğretmenleri, mühendis ve teknisyenler, ustabaşı ve vasıfsız işçi alınacaktır.

Rusya’da İşçi Maaşları

Rusya’daki işçilerin ortalama maaşı 1.500 dolardan başlıyor. Konaklama ve konaklama, ulaşım, yemek firmalar tarafından sağlanacaktır. Mesleğe ve kalifikasyona bağlı olarak 1.500 ile 4.000 dolar arasında bir maaş verilecektir.

Türkler, Rusya’da enerji havalimanlarının inşasında lider olarak projeler üstleniyor. Rusya’da işçi ve teknik eleman olarak çalışmak isteyenlerin başvuruları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bukampanya.com gibi Rusça açıklama yayınlanır yayınlanmaz, başvuru adreslerini hemen size bildireceğiz.

Ayrıca Enka ve Rönesans İnşaat, Ant Yapı gibi firmalar Rusya’da çalışacak inşaat işçileri ve usta mühendisler arıyor. Belirli saatlerde başvurusu alınanların en kısa sürede iade edileceğini belirtelim.

Önemli not: Son zamanlarda internet üzerinden yurt dışında çalışacak işçi olarak işe alınacakları söylenerek siteler açıldı. Başvurular tamamen ücretsizdir, aksine sizi işe alacak firmalar ulaşım, konaklama vb. masrafları karşılar.

Rusya İşe Alım Başvuru Formu

Rusya’ya işçi olarak gitmek isteyenlerin yurtdışında çalışmak için bir başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. İngilizce veya Rusça bilmiyorsanız aşağıdaki yorum bölümüne yaşınızı ve deneyiminizi ekleyerek mesleki bilginizi belirterek iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Son zamanlarda yurt dışından gelen iş teklifleri vatandaşlar tarafından hala araştırılıyor. Son iş ilanlarına göre Rusya’da çalışmak isteyenler için bir fırsat açıklandı. Rusya’dan gelen yeni iş tekliflerine göre Rönesans Holding, çeşitli mesleklerden Rus personel istihdam edecek.

Rusya’da çalışmak isteyenlerin dikkatine! Rönesans Holding‘in yeni iş ilanı Kariyer.net’te yayınlandı. Yayınlanan duyurularda adayların sadece belirtilen şartları yerine getirmeleri değil, aynı zamanda soğuk hava şartlarına karşı da dayanıklı olmaları gerektiği vurgulandı. Peki Rusya’da maaşlar ne kadar? İşte merak edilen tüm detaylar.

Hangi Meslekler Elde Edilecek?

Yayınlanan Rusya iş teklifinde işe alımlar aşağıdaki meslekler üzerinden yapılacak:

  • Boru hattı işleri müdürü
  • İnşaat mühendisliği mühendisi
  • Depo uzmanı
  • Planlama ve maliyet kontrol başkanı
  • Mali işler uzmanı
  • Kalite kontrol ve güvenceden sorumlu mühendis
  • Çelik montaj mühendisi
  • Mekanik işler bölüm başkanı
  • Güzel işler başkanı

Rusya’da Maaş Ne Kadar?

Rusya’da çalışmak isteyenlerin ne kadar maaş alacağını merak ediyor. Rusya’nın 2021 asgari ücreti bu yıl yüzde 5,5 arttı. Maaş 12.792 ruble (yaklaşık 170 $). Geçen yıl Rusya’da asgari ücret 12.130 ruble civarındaydı.

Soruşturmaya göre bir Rus vatandaşı yıllık ortalama 35 bin ruble (3 bin 480 TL) maaş alıyor. Türkler, Rusya’da enerji havalimanlarının inşasında lider olarak projeler üstleniyor. Rusya’da işçi ve teknik eleman olarak çalışmak isteyenlerin başvuruları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bukampanya.com gibi Rusça açıklama yayınlanır yayınlanmaz, başvuru adreslerini hemen size bildireceğiz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.