Pasif Gelir Nedir? Nasıl Kazanılır?

0 1

Şu sıralar iyice gündeme gelen pasif gelir konusu neymiş gelin öğrenelim.

Pasif gelir en kısa özetle gerekli çaba ve emeği verip kurduğunuz iş sisteminin artık siz uyurken, yemek yerken hatta para harcarken bile size para kazandırdığı bir kazanç modeli.

Pasif geliri daha iyi anlayabilmek için aktif gelirinde ne demek olduğunu bilmek gerekiyor. Aktif gelir ise para karşılığı, devamlı olarak kendinizi kiraladığınız iş modeli. Örnek: 9/6 işiniz

Yani aktif gelirde para karşılığı kendinizi kullanma durumu varken pasif gelirde durum paranın yine para kazandırması oluyor.

Pasif Gelir Neden Önemli?

Warren Buffettın da dediği gibi uyurken para kazanmanın yolunu bulamazsanız, ölene dek çalışmak zorunda kalırsanız. Asla aktif olan işinize güvenmeyip bir yandan da yeni pasif gelirler oluşturmaya başlayın. Size bir şey olması durumda yerinizi 1 haftada dolduracakları bir iş için 40 yıl çalışmak hiç mantıklı değil.

Gelin bakalım pasif gelire örnek olarak neler varmış bunlara bakalım.

Pasif Gelir Yöntemleri Nelerdir?

1- Blog Açın

Başta emek vereceğiniz sonrasında yazar editör gibi çalışanlar tutabileceğiniz ve işi otomatik hale getirebileceğiniz bir iş modelidir Blog açmak. İlgi alanlarınıza yönelik ve bildiğiniz kategorilerde blog açmak her zaman daha faydalı işler yapmanıza olanak sağlayacaktır. Blog açarak ve büyüyerek güzel bir kazanç elde edebilirsiniz.

2- Dropshipping

Yine aynı mantıkla çalışan bir sistem. Kendi dropshipping mağazanızı kurun, geliştirin para kazanmaya başladığınız zaman ürünleri ekleyen, kontrol eden bir çalışan tutun ve bütün işlerinizi o yönetsin. Sizde kazandığınız paraların keyfini çıkarın.

İlgili Konu: Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır?

3- Borsa Yatırımı

Borsa da yatırım yapmak şüphesiz en iyi pasif gelir yollarından biridir. Günlük al-sat yapmak yerine uzun vadeli borsa yatırımı çok güzel bir gelir yaratacaktır. İhtiyacınız olan tek şey kaybetmekten korkmadığınız bir miktar para.

4- Online Kurs ya da E-Kitap

Bilgilerinizi var olan kitlenize ya da o bilgiye ihtiyacı olan insanlara e-kitap ya da online kurs şeklinde satışa sunup güzel bir pasif gelir oluşturabilirsiniz.

5- Kiralama İşi

pasif gelir

Harika bir yöntem olan bu modelde kullanmadığınız ya da diğer insanlarında kullanabileceği bir ürününüz var ise bunu kiralamak size güzel kazançlar sağlayacaktır. Örnek: Drone kiralama gibi bir iş buna en iyi örneklerden olacaktır.

Unutmayın önemli olan nokta pasif gelirin mantığını anlayabilmek gerisi çok rahatlıkla gelecektir.

Bir süre emek ver bir ömür kazanç sağla sistem tam olarak bu şekilde işler.

Para Kazanma Kategorimize Ulaşmak İçin: TIKLAYIN

Diğer paylaşımlarımız için sosyal medya hesaplarımız: Youtube, İnstagram, Twitter ve Telegram

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.