Parasız İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri

2

Parasız iş kurmak istiyorum diyenlere özel bu konuda 4 farklı iş fikrinden bahsedeceğiz.

Çoğu kimsenin mevcut ekonomik durumda bir yerlerden sağladığı kazanç ile yaşadığı bir hayatı vardır. Az çok para kazandığımız işler vardır. Bu yazımda belirli bir bütçeniz ya da sermayeniz olmadan yapabileceğiniz işlerden bahsedeceğim. Başka işlerde çalışmak yerine kendi işinizin patronu olabilir, zamanla bu işlerde tecrübe kazanarak geniş bir kitleye hitap edebilirsiniz. 

Parasız İş Kurmak İçin Sermayesiz İş Fikirleri

Ahşap Oyuncak Yapımı

Günümüzde çocukların oynadığı oyuncakların nerede ise tamamı plastikten yapılmaktadır. Sağlık açısından da zararlı olan bu oyuncaklar boyalı, ucuz plastikten üretilmiş, kanserojen madde içeren pek çok bileşenden oluşmaktadır. Son günlerde daha çok kullanımı artan ahşap çocukların eğlence alanında da kullanılmaktadır. Plastiğe göre daha sağlıklı bir malzemedir. Evinizde de yapabileceğiniz ahşaptan ürünleri, küçük bir atölye kurarak da imal edebilirsiniz. 15.000- 20.000 TL arasında ufak bir atölye kurarak oyuncak dışında da pek çok ürün yapabilirsiniz.

Ev Yemekleri Yapmak

Çoğunlukla insanların tercih ettiği yemeklerden bir tanesidir. Makineleşen dönemde hemen hemen her şey hazır olarak alınıp kullanılmaktadır. Evden çalışıp çok az bir sermaye ile para kazanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesidir. Evde hazırlanan yemekler pek çok iş yerinde özellikle ön plana çıkartılmaktadır. Türkiye’de trend olan ev yapımı yemeklere geçtiğimiz senelerden bu zamana kadar sürekli bir ivme yaratmıştır. Yemeklerinizi satabileceğiniz bir şirket veya dükkânla anlaşabilir ya da direk kendi ürünlerinizi kendiniz satabilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticiliği

Son yıllarda git gide artan teknoloji kendisi ile birlikte yanında pek çok yenilik de getirmektedir. İnternet kullanımının yaygın olduğu dönemde yaşamak bulunmaktayız. İnternetin var oluşu ile birlikte ortaya pek çok çeşitli uygulamalar çıkmıştır. Youtube, instagram, Facebook, Twitter, gibi herkes tarafından bilinenin uygulamalar günümüzde insanlara hizmet vermektedir. Siz de bu uygulamaların birinde hesap açarak insanlara bilgilendirici, eğitici, eğlendirici içerikler hazırlayabilir bu sayede para kazanabilirsiniz.

Uygulama Tasarlamak

Bu işler hakkında birazcık bilginiz ve ek yatkınlığınız varsa, rahatça kurabileceğiniz bir iş imkânıdır. İnsanların boş vakitlerinde eğlenebileceği ya da onların hayatlarında kolaylık sağlayabileceği uygulamalar tasarlayabilirsiniz. Android veya iOS için uyumlu uygulamalar sayesinde milyonlarca insanlara erişebilirsiniz. Yaptığınız içeriği doğrudan para karşılığında sunma, uygulama içinde çevrimiçi satışlar yapma veya uygulamanıza reklam alarak para kazanabilirsiniz. 

Sermayesiz İş Kurma Avantajları Nelerdir?

Şirketler kurmadan, dükkânlar açmadan veya kiralamadan, birden çok kişiye maaş ödemeden, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Küçük bir alanla büyük gelirler elde edebilirsiniz. Sermayesiz işlerde büyük bir parayı bir işe bağlayarak hepsini aynı anda harcamanız gerekmemektedir. Size uymayan veya zevk alamadığınız işten çok az miktarda zararlar alarak bırakabilirsiniz. En temelden başlayarak zarar etmeden kâr edebilir bu sayede sermaye yapabilirsiniz. Küçük bir alandan dünyaya açılabilir, pek çok insanlar tarafından fark edilebilirsiniz.

Parasız iş kurmak isteyenlere özel 4 farklı iş fikrinden bahsettik. İnternetten para kazanmak için yapılabilecek 6 farklı yöntemden bahsettiğimiz konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.