Oyun Oynayarak Para Kazanmak

8

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Bu makale de oyun oynayarak para kazanmak , nasıl para kazanılır ve oyundan para kazanmak için neler yapabiliriz başlıklı yazıları görebiliriz.

Oyun Oynayarak Para Kazanma Nasıl Olur?

Hayatın boyunca sevdiğin işle para kazanmak çok güzel olur. Bu işte oyun oynayarak para kazanma olunca daha cazip gelebilir. Oyun oynayarak para kazanma genellikle gençlerin hayali olabilir. Çeşitli oyunlar oynayarak, bu oyunlara yatırımlar yaparak, blogger olarak ya da canlı yayın yaparak para kazanabilirsiniz. Ama tabi ki de bu oyunları oynayarak bir anda zengin olamazsınız. Şimdi oyun oynayarak para kazanma nasıl olur ona bakalım Öncelikle oynayacağınız oyunu çok iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Bilgi edinmek, araştırma yapmak ve oyunun nasıl oynandığını öğrenmelisiniz. Daha sonra hangi tür oyunlar oynamak istediğinizi seçmelisiniz. Oyun oynayarak para kazanma Örneğin sanal eşya alıp satabilirsiniz, spor turnuvalarına katılabilir, herhangi bir oyunla ilgili bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Herkes Oyun Oynayarak Para Kazanabilir Mi?

Öncelikle bunu meslek edinmek istiyorsanız üzerin de yoğun bir çalışma yapmanız gerekecektir. Ayrıca oyun oynamayı sevmeli ya da oyunlarla ilgili bir iş yapmak istiyorsanız eğlenceli olacağını düşünerek değil de maddi kazanç elde etmem gerekiyor diyerek işin başına geçmelisiniz. Herkes oyun oynayarak para kazanamayabilir.

Oyun Oynayarak Para Kazanma Yöntemleri

  • Sanal Eşya Ve Altın Satışı

Gold Farming gibi bazı oyunlarda altın alış satışı olmaktadır. Bu oyunda karlı gibi görünse de karaborsa paraya dönüşmüştür. Oyun sahibi oyunda sanal eşya ve altın satışını kaldırmaya çalışsa da büyük bir kitle oyun oynamaktan vazgeçeceği düşüncesi ile kaldırmamış fakat başka yöntemlerle kendi oyununa kar katmayı başarmıştır. Bu yöntemin bir tanesi her satıştan bir dolar almayı ve altının paraya çevrildiği zaman yüzde on beşini almaya başlamıştır.

  • E- Spor Turnuvalarını Kazanma

Turnuvalar yetenekli oyuncuların becerileri sayesinde para kazanmayı başarır. Büyük ödüller verilebilir. Örneğin 2011 Dota2 turnuvasını kazanan takım bir milyon dolar kazanmıştır ayrıca kazançlar yüz milyon dolara kadar çıkabilmektedir. Fakat e-spor turnuvalarından yüksek miktar kazanan kişiler çok değildir. Beceri ve niteliklerini kullanan kişi sayısı azdır. En popüler e spor turnuvaları için önemli bir yol kat etmek gerekir. Oyuncuların yüksek miktarda para kazanması için yetenekli olması şarttır. Ayrıca profesyonel oyuncular sponsorlardan da para kazanabilirler. Örneğin adidas markası sporculara sponsor olur ve kazanım sağlanır. Kullanılan ekipmanların sponsoru da olabilir. Hepsi ayrı ayrı kazanç merkezidir.

  • Oyun Testçisi Olmak

Büyük firmalar oyunlarını test ettirmek için başkalarıyla çalışırlar. Bunların görevleri oyunda hata var mı diye kontrol etmek ve varsa bunları rapor ettirmektir.  Oyun testçileri işleri göründüğü kadar kolay değildir. Bazen sıkıcı bir oyun bazen de çocuk oyunları gibi birçok oyun test ederler. Çalışma saatleri de bir o kadar yoğundur. Yeri geldiğin de doksan iki saate kadar çalışma yapabilirler. Ayrıca bu işe başlamadan önce gizlilik adına bir sözleşmeye imza atmanız gerekiyor.

3-Bilgi Birikimi Aktarma

Oynadığınız oyun, alış satış ya da canlı yayınlarda sizi takip eden kişilerle bildiklerinizi paylaşarak bilgi birikimini aktarabilirsiniz.  Bazı siteler bilgilerinizi paraya dönüştürmek için e- kitaplar yazmanızı sağlar. Ya kendiniz site açarak ya da var olan sitelerden yararlanarak bilginizi paraya dönüştürebilirsiniz.

4-Oyunlar Hakkında Yazı Yazın

Öncelikle para kazanmak istiyorsanız iyi bir yazar ve güçlü bir birikime ihtiyacınız vardır. Haberciliğin veya reklamcılığın rekabeti olduğu gibi oyun yazarlılığın da kendi içerisin de büyük bir rekabeti vardır. Kendi bloğunuzu açarak, internet sitesi kurarak ya da var olan internet sitelerine oyun hakkında yazı yazarak cüzi miktarda para kazanabilirsiniz.

5-Canlı Yayın Yapmak

Son zamanlarda internette canlı yayın yaparak para kazanan birçok kişi görmüş olabilirsiniz. Ancak yayın yapmak istiyorsanız takipçilerin fazla olması ve bu takipçileri elinde tutması gerekir. Aynı işi yapanlardan farkınız olsun istiyorsanız örneğin daha az duyulmuş oyunlardan bahsederek ya da oyunu çok iyi bilerek farklı ortaya koyabilirsiniz. Tavır ve davranışlarınız takipçilerle konuşmanız da kitlenizi artırabilir.  Youtube ve Twitch gibi yerlerden hesap açarak canlı yayın işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca oyunda canlı yayın açarak sizi izleyenlere nasıl oynadığınızı gösterebilirsiniz.

Oyun Oynayarak Para Kazanma Siteleri

-Cashdazzle

-Lalaloot

-Swagbucks

-Gametester

-Inboxdollar

-Unique Rewards

-Play And Win

Quickrewards

Para Kazandıracak Oyunlar Nelerdir?

Amacınız oyun da para kazanmak ise öncelikle hangi oyunu oynamanız gerektiğini ve bu oyunu ne kadar süre oynayacağınızı bilmeniz sizin açınızdan daha iyi olabilir. Şimdi hangi oyunlardan para kazanabilirsiniz bakalım.

-Second life

-exodus 3000

-Pubg

-League Of Legends

-Dota 2

-Counter Strike Global Offensive

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.