Online Oyunlardan Para Kazanmak

61

Online Oyunlardan Para Kazanmak

Online oyunlardan para kazanmak. Hangi oyunları oynamalıyız? Oyunlardan gelir elde edebilirmiyim? Oyun oynayarak para kazanabilirmiyim? Gibi soruların cevabını bu makaleyi inceleyerek bulabilirsiniz.

Online Oyunlardan Para Kazanmak

Online oyunlardan para kazanmak pek de zor değildir. Kolaylıkla ve sadece elinizde ki imkanları kullanarak online oyunlardan gelir elde edililebilir. Dolaylı ve doğrudan gelirle kazanç sağlamak mümkündür. Bunu yaparak binlerce insanlar para kazanabiliyorlar. Peki, bu oyunlar nelerdir? Birazda bunlardan bahsedelim. İşte para kazanmak için online oyunlar:

1.TeamFortress 2 ve Dota 2

Team Fortress 2 kazanç için kozmetik pazarlama ile öncülük etmesi para kazanma oyunlardan birisidir.  Yani kozmetik eşyalardır. Bu oyunda eşyaları almak için elinizden ne geliyorsa yapmak isteyeceksiniz. Firmanın pazarları kontrol sağlama stratejisi oyunun başarılı nedenidir. Kazandığınız oyun eşyalarını dilerseniz takas da edebilirsiniz. Bu takasa Valve firması izin verebilmektedir. Bu oyunda oyuncular modelleri kendi yaratabiliyorlar ve Valve bu oyunun neredeyse yüzde 90 oyuncular tarafından geliştirilen fikirlerle yaratıldığını söyledi. Büyük fikirler ve modeller yaratan oyuncular onay alması durumunda kendi mağazalarında satılabiliyorlar. Bu yaratıcılığıyla kazanç elde edebiliyorlar.

2.Second Life

Second life oyunu, daha önceden beri piyasaya sürülmüştü. Yani 10 yıl oldu. Bu oyunun 2 milyona yaklaşık üyeler bulunmaktadır. Bir avatar tercih ederek Second life giriş yapıyorsunuz. Gerçek para elde edeceğiniz oyuncu ekonomisi bulunduruyor. Hepsi para olan dolar üzerinden işleniyor. Emlak alış satışı yaptığınız gibi kozmetik ürünler, giysi gibi ürünler yaratıp satabiliyorsunuz. Oyunda en eğlencesi ise etkinlik düzenleme yaparak şovlar, kamp yapma, konserler düzenlenerek çeşitli faaliyetler yapabiliyorsunuz.  Oyunun da mağazaya müşteri bularak kazanç sağlayabiliyorsunuz.

3.Enrtropia Universe

Enrtropia universe oyunu gerçek para kazanmayla yönetilen ekonomi kazanç sağlayan bir oyundur. Oyun içeriğinde sosyal dünyaya yönelik değildir. Daha çok avlanma, el sanatları benzeri oyun öğeleridir. Bundan dolayı second life kıyasla geleneksel MMORPG oyunudur. Para birimi PED olarak kısaltmıştır. Her 3 tane PED bir lira civarındadır. Ödeme direk hesabınıza yatırılıyor. Gerçek parayla ilişkili olan bir ekonomi oyunudur.

4.Exodus 3000

Bu oyun da çok para kazandıran oyunlarda bir tanesidir. Bu oyun 1000 yıl sonrası gibi oynanılıyor ve dünyanın artık yaşanmayacak bir hale geldiğini görmüş oluyorsunuz. Sağ kalmak olan tek hedefiniz dolar arayışına yönelmiş oluyorsunuz.  Bu mars doları elde etmek için 3 yol geçerlidir. Volkanları patlatmak ya da yıkıntıları bulmaya çalışmak ve diğer oyunculara saldırmak gibi yollar mevcuttur. Yaptığınız bu yollarla belirli bir seviyeye ulaşmakla dolarınız paraya dönüştürerek almış olursunuz.  Bu oyun çok basit ve ayrıca da eğlenceli bir hal alıyor. Kazançlı bir oyundur. Siteye giriş oluşunuzda bile 5000 mars cebinizde olacaktır.

5.Counterstrike GO

Bu oyun 2012 tarihinde piyasaya sürülmeye başlandı. CS serisi üzerinde büyük ilgi ve oyun kitlesine sahip olarak oynanılmaya başlandı. Onca zaman geçmesine rağmen CS serisi üzerinde en çok oyunculara sahip ve oynanlan oyunlardan bir tanesi haline geldi. Counterstrike oyunu para kazanma yanı sıra farklı ekipmanlar ile canlı turnuvalar düzenleyerek kazanç elde edebilirsiniz.

6.Pubg

Son yıllarda dünyaca en popüler oyun haline gelen pubg herkesin ilgisini çekmeye başladı. Bomba oyun diyebiliriz. Savaş oyunuyla herkesin buraya yönelmesine sebep oldu. Oyunun amacı hayatta kalmak son takım olarak olsa bile hayatta kalmak mantığı üzerinde bulunan ve hem ülkemizde hem de dünya da aşırı yaygın duruma gelmiş bulunmaktadır. İstediğiniz oyunun dinamiğini de değiştirebilirsiniz. Genç veya yaşlı demeden başından kalkmadan sürekli para kazanmak oldukça mümkündür.

7.League of Legends

Çok oyunculuk ve savaş oyunu olarak algılanan LoL, en kült ve eğlenceli oyunlardan birisidir. Rol yapma, strateji unsurlarıyla bilinen birçok oyunlardan ayrılmaktadır. Ayrıca ücretsiz bir oyundur. Göründüğü gibi de basit değildir. Bu oyun da her yıl olmak üzere 2 milyon dolar almaktadır. İyileşme, silah gibi ürünler aşırı derecede gelişkin olmuştur.

8.Rocket League

Rocket League para kazanmak için satılan oyunlardan biridir. 2015 yılından sürümü olan hala e-spor sitesinde oldukça popülerdir. Araba oyunu olarak bilinenler için doğru bir tahmindir diyebiliriz. Oyunda stadyum alanlarda çılgın araçlarla görünen kalelere top koymaya çalışan mükemmel bir oyundur. Bu oyun profesyonel kişilerce oynadığın da büyük bir ilgi gösterilmektedir. 1 dolarlık ödül almışlardır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.