Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

0 2

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilik hayatında hepimizin kredilere ihtiyacı olmuştur. Öğrenciler faizsiz çok uygun krediler sağlayan bankalar mevcuttur. Öğrenciler okul hayatında bir gelire sahip olmadıklarından dolayı 1.000 TL gibi bir krediye sahip olabiliyorlar. İstisna durumlarda bu oran artabiliyor. Çalışan kesin için az bir miktar gibi gözükse de öğrenciler için ideal bir miktardır. Birçok işlerini kolay bir şekilde halledebilirler. Bu kartlar sayesinde birçok mağazada öğrencilere alışverişlerinde kampanyalar sağlanıyor.

Genel olarak öğrenciye kredi kartı veren bankalar taksit ve puan yöntemleri ile işlemleri gerçekleştirir. Kredi kartı kullanan öğrenciler ödemelerini zamanın yapmazlar ise bazı şartlarda ceza işlemleri uygulanır. Bu işlemler;  geciken asgari ödeme tutarının en fazla gecikme süresinin faizi üzerinden, diğer kalan asgari borcun dışındaki tutardan da akdi faiz uygulayabiliyor. Akdi faiz oranlarına değişiklik gösterebilir. Gecikme faiz oranları güncel verilerde %1,55 gösterilirken akdi faiz oranları %1,25 gibi bir oran gösterir. Bu faiz oranları öğrencileri zorlamayacak seviyede ve öğrencileri rahat ettirmek adına minimum düzeyde hesaplanmıştır.

Öğrencilik dönemlerinizde işini görecek bu kartlar sizi birçok sorundan kurtaracak ve imdadınıza yetişecektir. Okul hayatınızda sizleri maddi sıkıntıları düşünmekten kurtarıyor. Çoğu banka öğrencilere bu imkanları sunmaktadır. Bu bankalar hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Öğrencilere Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

 • Vakıfbank – Like Card
 • Yapı Kredi Bankası – Play Öğrenci Kartı
 • TEB – ÜniversiTEB Öğrenci Kartı
 • İş Bankası –  İş’te Üniversiteli
 • Ziraat Bankası – Genç Kart
 • Garanti – Bonus Genç Card
 • Akbank Exi-26 Öğrenci Kartı

Genel Şartlar

 • Bu kredi kartlarına sahip olmak için 18 ve 25 yaş aralığında olmanız gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet fotokopisi istenmektedir.
 • Öğrenci belgeniz olması zorunludur.
 • Türk vatandaşı olmak zorundasınız.
 • Belgeleri imzalamanız yeterli olacaktır.
 • Açık öğretim kurumları genellikle bu kredilerden yararlanamıyorlar.

Akbank Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Akbank öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında en iyileri arasında yer alır. Aidat, kira veya öğrenim hayatınızda gerekli ihtiyaçlar için anında bir SMS ile 500 TL limitli kredi kartı vermektedir. Birçok avantajı sizlere sunan bu kart ile taksitlendirme veya borcu erteleme gibi mükemmel avantajlar bulunur. Başvuru formunu kısa bir sürede doldurarak sizlerde anında onay alabilirsiniz. Kredi kartınız kısa süre içerisinde size teslim edilebilir. Aileniz sizlere bu kart üzerinden para yollarken herhangi bir kesinti söz konusu olmaz. Bu karta sahip olmak için şu belgeler gereklidir.

 • 18 ile 26 yaş arasında olmaz gerekir.
 • Yurtta kalıyorsanız yurt için evde kalıyorsanız ev için ikametgah belgesi
 • Öğrenci Kimlik Kartı
 • Üniversiteye girmeye hak kazandığınıza dair herhangi bir belge

Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli

kredi

Türkiye İş Bankası da dikkat çekici bir slogan ile öğrencilere kredi kartı imkanı sunuyor. Diğer kartlar olduğu gibi bazı şartları esnek bırakmıştır. Öğrenci belgesi ve kimlik ile başvuru yapma şansınız bulunuyor. Herhangi bir kart ücreti bulunmamaktadır. Temassız çekim özelliği ile farklı bir deneyim yaşayacaksınız. Temassız olarak her çekimde 50 TL ve toplamda 100 TL çekim hakkınız vardır. Maxipuan özelliği sayesinde alışverişlerinizde kullandığınız İş’te Üniversiteli kartı ile avantajlar yakalayabilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalar arasında avantajlarıyla dikkat çekmektedir. Sanal kart özelliği ile internet üzerinde sanal kart oluşturarak güvenilir bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz.

ÜniversiTEB Öğrenci Kartı

Bu kredi kartı sayesinde bonus kullanan bütün mağazalar üzerinde limitiniz kadar taksitli alışveriş yapma imkanınız bulunuyor. Bunların yanında puanlar kazanarak indirimli veya ücretsiz alışverişler yapma fırsatınız olacaktır. Öğrencilere özel sinema ve tiyatro gibi sosyal etkinliklerde %50 indirim şansı yakalarsınız. Havale ücreti almaz. İnternet üzerinden bu kart için başvuruda bulunabilirsiniz.

Genç Kart

Üniversite öğrencileri tarafından en yaygın olarak kullanılan kart Ziraat Bankasının hizmete sunduğu Genç Karttır. Öğrenciye kredi veren bankalar arasında yer almaya en çok hak eden karttır. Banka kartı ve kredi kartı tek kart içindedir Faizsiz ve masrafsız alışverişlerinizi burslarınız ve harçlık avansların devam ettiği sürece kullanabiliyorsunuz. 5 yıl boyunca bu kart için herhangi bir ücret alınmaz. 500 TL limit ile öğrencilere sunulmaktadır. SMS ile GENC BANKAKART yazarak 4747’ye yollarsanız başvuru işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Üniversite hayatı boyunca bu kartı kullanmamış kimse yoktur.

Sorularınızı sormak ve destek almak için  iletişim bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebooktwitter ve youtube

İlgili Kategori: Finans

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.