Öğrenciler İçin Para Kazanma Siteleri

63

Öğrenciler İçin Para Kazanma Siteleri

Öğrenciler İçin Para Kazanma Siteleri, Günümüzde internet ağı sayesinde birçok öğrenci okurken çalışabiliyor ve esnek saatlere sahip online iş platformlarına erişebiliyor.

Öğrenciler İçin Para Kazanmak

Öğrenciler için para kazanmak günümüz şartlarında çoğu öğrencinin hayalidir diyebiliriz. Bir yandan okulunu okuyan öğrenci bir yandan okuduğu bölümle alakalı yarı veya tam zamanlı bir işte bir nevi ilerideki mesleğinin stajı gibi çalışabiliyor. Bu çalışma öğrenciye hem maddi anlamda hem de akademik anlamda destek oluyor. Maddi durum yetersizliğinden de bir işte çalışmak isteyen öğrenciler olabilir. Okurken aynı zamanda işe gidip gelmek zor olacağı için bu öğrenciler de kendilerine sanal ortamda iş arayabiliyorlar. Öğrencilerin rahatlıkla para kazanabileceği siteleri sizin için derledik.

Elance

Elance sanal dünyadaki en büyük yasal iş sitelerinden biridir. Sitede yazarlık yapabilir, farklı dilleri çevirebilir, web tasarımı üzerinde çalışabilir, program oluşturabilirsiniz. Bunların yanında hemen hemen her alanda iş bulmakta zorlanmayacağınız bir platformdur. İşveren yaptırmak istediği işi paylaşıyor, siz de ona teklif sunuyorsunuz. Kazanmak istediğiniz miktarın da bir sınırı yok. Sitenin tek olumsuz yanı kalabalık olmasıdır. Profesyoneli olduğunuz bir işi daha az bir miktara bir başkası yapabilir. Bu da sizin hak ettiğiniz kazancı sağlamanızdan zaman çalabiliyor.

Instagram

Son yılların en popüler sitesi olan Instagram günümüzde öğrenciler için gelir kaynağı oldu. İşe Instagram hesabı açarak başlayabilirsiniz. İçeriğiniz tamamen size kalmış. Kişisel bir blog oluşturabilir, yaptığınız yemeklerin tarifini yayınlayabilir, harika fotoğraflar çekip satabilir, bilgi içerikli paylaşımlar ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Hesabınızın takipçi sayısının çok olması ve etkileşiminizin fazla olması önemlidir. Belli bir etkileşim ile Instagram size zaten para ödüyor, firmaların ya da anlaşmalı iş ortaklarınızın reklamını yaparak kazancınızı artırmanız mümkündür.

Youtube

Youtube sosyal ağlar arasında videolarınızı yayınlayabileceğiniz; izlenme, abone, beğeni sayısıyla doğru orantıda kazanç elde edebileceğiniz bir platform. Youtube yoluyla para kazanmak için orijinal içerik üretebilmeniz oldukça önemlidir. Youtube üzerinden para kazanmak istiyorsanız hemen bir Youtube hesabı edinmelisiniz.

Udemy

Uzmanı olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda kurs açarak eğitim verebileceğiniz bir platform olan Udemy öğrenciler için ek gelir kaynaklarından biridir. Udemy’de kazancınız hiç bitmiyor diyebiliriz çünkü açtığınız kursu satın alabilecek kişi sayısının bir sınırı yok. Satılan her kurs için size yüzde elli komisyon ödendiğini de hatırlatalım.

Swagbucks

Swagbucks çeşitli anketler doldurmanıza karşılık sanal para ile kazanç sağladığınız bir sitedir. Sanal paranızı isterseniz gerçek paraya, Amazon hediye çekine veya PayPal kredisine dönüştürebilirsiniz.

Stockimo

Öğrenciler için para kazanma yollarından biri ve hatta en basiti fotoğraf çekerek para kazanmak. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve fotoğraf çekim becerinize güveniyorsanız çektiğiniz fotoğrafları Stockimo’ya yükleyerek para kazanabilirsiniz. Sitenin olumsuz yanı ise çektiğiniz fotoğraf satın alınmazsa size herhangi bir ödeme yapılmamasıdır.

You Spot Property

Eskimiş, harabeye dönmüş ve kullanılamaz hale gelmiş evleri tespit ederek You Spot Property üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Tespit ettiğiniz evi fotoğraflamalı ve evle ilgili birkaç belge doldurmalısınız. Ayrıca kazanç sağlamak için evi ilk önce sizin tespit etmiş olmanız gerekiyor.

Bzz Agent

Site, gönderdiği ürünleri çevrenize tanıtmanızı bir nevi reklam yapmanızı talep ediyor. Bu yolla para kazanmanız mümkün değil çünkü yaptığınız tanıtım reklamı karşılığında ücretsiz ürünler ile ödüllendiriliyorsunuz.

Text Broker

Kaleminize güveniyorsanız bu platformda yazı yazarak kazanç elde edebilirsiniz. Müşteri bir siparişte bulunduğunda kullanıcı siparişe uygun bir metin oluşturuyor ve müşterinin beğenisine sunuyor. Sitenin satılan metinlerden komisyon aldığını da hatırlatmakta fayda var.

Take Note

İyi seviyede İngilizce biliyorsanız ve Microsoft Word’u iyi kullanabiliyorsanız ilgilenmeniz gereken site kesinlikle Take Note. Sesli kayıtları yazıya geçirdiğiniz sitede sizden beklenen dakikada 65 kelimeyi yazıya geçirebilmeniz.

Qmee

Qmee, arama motorlarını kullanarak para kazanabildiğiniz bir sitedir. Bilgisayarınıza indirdiğiniz bir etkileşim ile sizin aramalarınıza erişim sağlayabiliyorlar. Arama başına ücret ödeniyor. Aramalarda Qmee tarafından yayınlanan reklamlara tıklayarak ekstra kazanç sağlayabilirsiniz.

Amazon

Öğrenciler için para kazanma siteleri arasında oldukça talep gören Amazon, bir sitesi veya bloğu olanların kazancına hayli katkı sağlıyor. Sitenizde Amazon’un reklamını yaparak sizi takip edenleri Amazon’a yönlendirebilirsiniz. Ziyaretçileriniz sizin yönlendirmeniz ile alışveriş yaparsa size de komisyon ödeniyor.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.