Nusret Bayilik Şartları Ve Başvurusu  

Nusret Bayilik Şartları Ve Başvurusu  
95

Nusret Bayilik Şartları Ve Başvurusu  

Nusret bayilik şartları ve başvurusu  Nusr-Et Steakhouse, ilk mağazasını 2010 yılında İstanbul Etiler’de açan bir restoran zinciridir. 

Nusret bayilik ilk mağazasının ardından yıllar içinde büyümesini sürdürmeyi başarmış ve şu anda en çok tanınan restoran zincirlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle lezzetli etleri ve farklı sunumları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Nusret’in ‘saltbae’ hareketi, yani tuzlama hareketi, ününün tüm dünyaya yayılmasını sağlamıştır. Dünyaca ünlü bir isim olan Nusret Gökçe, her geçen gün hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı yerlerinde şubeler açmaya devam ediyor. Tabii ki yeni şubeler açmak, yeni personel alımı anlamına geliyor. Bu yazıda Nusr-Et 2021’deki iş fırsatları, işe alım koşulları, çalışma koşulları, maaş, kariyer vb. Birçok sorunuza cevap vereceğiz.

Nusret’te Kaç Kişi Çalışıyor? Nusret’in Kaç Restoranı Var?

Nusret Gökçe, restorancılıkla yetinmeyip otel sektörüne yeni bir yatırım olarak girdi. Nusret’te 2020 yılı itibari ile 15 restoran bulunmaktadır. 15 restoranın 5’i İstanbul’da, diğer restoranlar ise Ankara, Marmaris, Bodrum, Miami, Doha, New York, Sandalbedesteni, Mikonos ve Dubai’de bulunuyor. Önümüzdeki dönemde farklı yatırımlar yapmayı planlayan Nusret’in 2021 yılı itibariyle binden fazla çalışanı bulunuyor. Bini aşkın çalışanın yaklaşık yetmişi ofis çalışanı.

Tüm şubelerinde misafirlerinin lezzet alışkanlıklarını ve konforunu ön planda tutan Nusr-Et Steakhouse Mekanlarında kendine has etleri ile et severlerin bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor.

Yukarıdaki restoranların yanı sıra Nusr-Et, alışılmış et ve hizmet kalitesini burger konseptine getiriyor ve Nusr-Et Burger lezzetten ödün vermiyor,

• Bebek

• Nişantaşı,

• Kanyon

• İstinye Parkı

şubelerinde sizleri ağırlıyor.

Nusr-Et’in Çalışma Saatleri

Nusr-Et şirket personelinin çalışma saatleri 8 saat ile sınırlıdır. Başka bir deyişle, personel günde 8 saat çalışmaktadır. Personel, 8 saati aşan her saat için ek ücret öder. Bu, birçok insanın Nusr-Et’te çalışmasının ana nedenlerinden biridir. Şirket personeli haftanın 6 günü çalışmakta ve haftada 1 gün izin almaktadır. 8 saatlik çalışma süresi içinde yemek, su ve ihtiyaçlar için molalar vardır.

Şirket çalışanları vardiyalı çalışabilir. Şubelerde yoğunluktan dolayı özellikle öğleden sonraları vardiya sistemi yaygındır. Mağazaların temizlik ve hazırlık için genellikle 09.00 civarında açıldığını ve 24.00 yani 00.00 gibi kapandığını belirtmek gerekir.

Not: Pandemi nedeniyle çalışma saatleri dikkate alınmamıştır, değişiklik gösterebilir.

Nusret Bayilik Şartları Ve Başvurusu  
Nusret Bayilik Şartları Ve Başvurusu

Nusr-Et 2021 Personel Maaşları

Nusr-Et ile ilgili en sık sorulan iki soru menü fiyatları ve personel maaşlarıdır. Bu kadar merak edilen 2021 maaşları ne kadar?

Öncelikle ilk başta sizi şaşırtabilir ama dünyanın en büyük ve en ünlü gıda zincirlerinden Nusr-Et, asgari ücrete dayalı bir ücret politikası izliyor. Tüm şirket personeli, başlangıçta veya ilk yıllarında asgari ücret alır. Tecrübe kazandıkça, komi, garson, aşçı, kebapçı, aşçı gibi rütbelere ulaştıklarında maaşları katlanarak artacaktır. Başta da belirttiğimiz gibi şaşırmış olabilirsiniz ve asgari ücreti duyduğunuzda muhtemelen nedenini merak ediyorsunuzdur. Bu soruyu cevaplarken çok önemli bir kavram bulacağız, “Tip” yani ipucu devreye giriyor.

O zaman “Tip” ile birlikte maaşları kontrol edelim;

Nusr-Et’te aşçıları, kebapçıları, mutfak bölümünde çalışan servisçileri, servis bölümünde çalışan garsonları ve servisçileri ayrı ayrı inceleyeceğiz.

Garson Maaşları Kaçtan Başlıyor

Daha önce de belirttiğimiz gibi garson ve komi maaşları asgari ücretten başlamaktadır. Yani Nusr-Et garsonlarının maaşları 2021’de 2.825₺. Ancak Nusr-Et şubelerinde garsonlar haftalık 1000₺ ile 1500₺ hatta 2000₺ bahşiş alıyor. Bu 4 haftada en az 5 bin ₺. Yani 2021 yılında Nusr-Et garsonlarının maaşlarının 7-8 bin ₺ civarında olduğunu söylemek daha doğru olur.

Mutfak bölümünde çalışan aşçılar, kebapçılar ve şefler garsonlardan daha yüksek maaş almaktadır. Mutfak bölümünde ortalama maaşlar en az ₺6.000’den başlamaktadır. Mutfak bölümü haftada 5-6 bin TL bahşiş alıyor ve personel bu ücreti paylaşıyor. Nusr-Et bünyesinde şef, öğretmen ve restoran işletmecisi olarak görev yapan personele 10-12 bin TL’ye kadar maaş bağlanabiliyor. Ayrıca şube garsonlarının 4.000 – 4.500 ₺ civarında maaş aldığını da belirtmek gerekir.

Evet gördüğünüz gibi Nusr-Et’te kadrolu olarak çalışan bir kişi bu sektörde pek çok kişinin alamayacağı kadar yüksek gelir elde edecektir. Aslında bu, şirketin personel alımında gösterdiği titizliğin temelidir. Memnun çalışanlar ve memnun müşteriler sayesinde maksimum verimlilik sunar.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.