Nikah ve Düğün Şekeri Yaparak Para Kazanın

0 3

Evde iş fikirleri her geçen gün farklılıklar göstermektedir. Ev hanımları açısından evden para kazan oldukça avantajlı bir hal almaya başlıyor. Boş vaktini değerlendirme isteyen hanımlar farklı yollara ile güzel paralar kazanabiliyorlar. Hatta bu farklı yollar düzenli bir gelir haline getirerek bir iş haline getiriyorlar. Günümüzde nikah ve düğün şekeri yapmak oldukça popüler hale gelmiş bir iştir. Evde para kazanmak adına güzel bir seçenek olacaktır. İsterseniz bir şirket isterseniz de kendi yaptığınız ürünleri çeşitli ticaret platformları üzerinden satmaya çalışabilirsiniz.

Ne Kadar Para Kazanabilirim

para

Tamamen çalışmanıza bağlı olarak aylık kazanacağınız para artacaktır. 1000 TL ile 5000 TL arasında paralar kazanabileceksiniz.

Nikah ve Düğün Şekerlerini Yapmaya Nereden Başlamalıyım?

Geniş bir kitleye hitap eden nikah ve düğün şekerlerini sürekli talep olmaktadır. Özellikle düğün sezonlarında çok güzel satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Satış yapacağınız kesimi çok iyi seçmelisiniz.

Hangi platformda satmak istiyorsanız satacağınız bu ürünlerle ilgili müşterilerin kolay ulaşabileceği isimler kullanmaya özen gösterin. Çünkü alakasız bir isim seçtiğiniz takdirde müşteriler sizin ürünlerinize ulaşmakta zorluk çekecektir. Örneğin instagram üzerinden satış yapmayı düşünüyorsanız kullanıcı adınız mutlaka nikah ve düğün şekerlerini çağrıştırmalıdır. Anlamsız olarak kullandığınız kullanıcı adı müşterilerin karşısına çıkmayacaktır. Müşterilere kolay ulaşmak için en önemli husus budur.

Nikah ve düğün şekeri yapmak günümüz şartlarında eskimiş bir ev işi olarak gözükse de sürekli nikah ve düğünlerin yapılmasıyla popülerliğini korumaktadır. Kaliteli ürünler kullanırsanız müşterileri memnun etmek o kadar kolay olacaktır. Sayfanıza yükleyeceğiniz ürün resimleri dikkat çekici ve kaliteli olmalıdır. Müşteriler görselliğe oldukça önem vereceklerdir. Bu sayede müşterilerin gözüne kaliteli gelen ürünler müşterilerin kafasında soru işareti bırakmayacak sizleri rakiplerinizden öne geçirecektir.

İlgili Kategori : İş Fikirleri

Daha Fazla Kişiye Nasıl Ulaşırım

Yaptığınız ürünleri daha fazla kişiye ulaştırmanın birçok yöntemi vardır. Başlangıç olarak rakiplerinizin fazla olmasından dolayı ön plana çıkmanız zaman alacaktır. Bu işi yapan çok kişi olduğundan dolayı rakiplerinizden farkınız olmalıdır. Ürünlerinizin kalitesiyle bu farkı yaratabilirsiniz.

Akılda kalıcı kullanıcı adları ve kalite ürünler sizin müşterilerin aklında kalma oranınızı arttıracak ve diğer alışverişlerde de sizi seçeceklerdir. Kalite olduğunuz takdirde iş yaptığınız müşteriler tarafından sürekli farklı kişilere önerilecek ve kitlenizi arttıracaksınız. Sizin için en büyük ve en kaliteli reklam müşterileriniz olacaktır. Bunun dışın satış yaptığınız platformlarda reklam verme şansınız vardır. Örneğin instagram platformunda ücretli olarak reklam verme imkanlarınız vardır. İsterseniz uygulama içerisindeki kendi reklam özelliklerini kullanın isterseniz büyük sayfalarda kendi reklamınızı yaptırın. Büyük sayfalarda kendi reklamlarınızı yaptırdığınız takdirde milyonlarca insana adınızı duyuracaksınız.

Sayfaların kullanıcıları sayfaya güvendikleri için sizi de güvenilir alışveriş yapılabilecekler arasına eklerler. Bu sayede ürünlerinizi daha fazla kişiye sunabileceksiniz. Satışlarınız arttıkça daha fazla reklam ile daha fazla müşteriye ulaşabileceksiniz. Nikah ve düğün şekeri yapmak kitleniz arttıkça sizin için eğlenceli bir hale gelecektir. Müşterilerin olumlu geri dönüşleri sayesinde motivasyonunuz artacak ve işlerinizi büyütebileceksiniz.

Nikah Şekeri Dükkanı Açmak İçin Ne Gereklidir?

Sizlerin de ev hanımları olarak dükkan açma gibi şansınız olacaktır. Özellikle devletimizin ev hanımlarını teşvik etmek adına KOSGEB ile düzenlediği kurslar sayesinde hanımlar iş sahibi olabiliyor. Bu platformlardan yararlanarak sizlerde iş yeri sahibi olabilirsiniz. Nikah ve düğün şekeri yapmak sizler için kolay ve eğlenceli olacaktır. Sermaye ve girişimcilik ile ilgili sıkıntılarınızı aştıktan sonra dikkat etmeniz gereken farklı konular ortaya çıkacaktır.

  • Aylık olarak yapacağınız ve satışları çok iyi bir şekilde hesaplayıp kar ve zarar oranlarınızı ortaya koymanız gerekir. Bu ilk adım planlamanız için çok önemli olacaktır.
  • Ürünleri yaparken harcadığınız ücretleri ve gelirlerinizi doğru hesaplayın. Kişisel ihtiyaçlarda içinde olacak şekilde belli bir raporlama yapın. Bu sayede iş hakkında plan yapmanız kolay olacaktır. Kendinize bu giderlere göre bir hareket tablosu hazırlarsınız.
  • Reklam bütçesi ayırın. Başlangıç olarak rakiplerinizin gerisinde olacağınızdan önemli bir konudur.
  • Ürünleri hazırlamak için alacağınız malzemeleri sürekli aynı yerden alın ve düzenli müşteri olduğunuz için uygun fiyatlardan alma imkanınız olsun.

Sizlerde evde boş vakit geçiriyorsanız güzel paralar kazanabileceksiniz. Belirtilen yöntemleri yerine getirebilmek adına kendinize güveniyorsanız sizlerde hiç beklemeden işe koyulun. Bunların dışında farklı firmalara da ev üzerinden çalışabilirsiniz.

Sorularınızı yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebooktwitter ve youtube

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.