Kuveyt İş İlanları Ve İşçi Başvurusu

Kuveyt İş İlanları Ve İşçi Başvurusu
22

Kuveyt İş İlanları Ve İşçi Başvurusu

Kuveyt iş ilanları ve işçi başvurusu Kuveyt’te işçi alımı bu yıl da devam ediyor. Kuveyt’te bir iş başvurusunda bulunmak için vereceğimiz bağlantıyı takip etmeniz yeterlidir.

Kuveyt iş ilanları Size uygun pozisyonu belirledikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Ardından talebiniz olumlu ise sizinle iletişime geçeceğiz. Yurtdışındaki iş fırsatları bu yıl daha da fazla talep görüyor. Ülkemizde artan işsizlik oranları ve yurtdışında yüksek ücretler nedeniyle birçok vatandaşımız yurtdışında çalışmaya olumlu bakmaya başladı.

İşçi alımı yapan firmalar sayesinde yurt dışından birçok kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Ülkemizde birçok firma özellikle inşaat sektöründe hizmetlerini sürdürmektedir. Kuveyt son yıllarda hem ülkemiz hem de diğer ülkeler tarafından tercih edilmeye başlandı. Çünkü Kuveyt petrol zengini ülkelerden biri haline geldi. Ekonomisi güçleniyor. Lüks yaşama doğru gidiyor.

Kuveyt’te İş Yapan Türk Şirketleri

Bu firmalar sayesinde birçok vatandaşımız geçen yıl iş imkanı buldu. Bir miktar para biriktirip ülkemize döndüler. Ülkemize dönen vatandaşlar, bu imkana sahip oldukları için çok mutlu olduklarını her zaman dile getirmişlerdir. Yurtdışında çalışarak çok kısa sürede çok para kazanabilirsiniz.

Kuveyt İş İlanları Ve İşçi Başvurusu
Kuveyt İş İlanları Ve İşçi Başvurusu

Kuveyt Gezilecek Yerler

Öncelikle çok büyük bir sermayeniz yoksa direkt bir şirkete gitmenizde fayda var. Çünkü masrafsız direkt para kazanmaya başlayacaksınız. Ama sermayeniz varsa ve Kuveyt’te ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız en iyisi restoran açmak olur. Sermayeniz yüksekse inşaat sektörü çok kazanıyor. Ancak bu işe yüksek sermaye ile başlayabilirsiniz. Gıda sektöründen para kazanabilirsiniz.

Kuveyt’e İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Öncelikle size vereceğimiz link üzerinden gönderileri kontrol etmeniz ve başvurmanız gerekmektedir. Size en uygun işe başvurabilirsiniz. Ardından başvurunuz onaylanırsa firma sizinle iletişime geçecektir. Yüz yüze görüşme sağlanacaktır. Daha sonra hazırlamanız gereken birkaç şey olacak. Vize gibi. Duyuruları takip etmek için aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp ziyaret edebilirsiniz. Her zaman bir reklam olmayabilir, güncel bir göz atmak faydalı olacaktır. Reklamların sürekli güncellendiğini unutmayın. Bu nedenle zaman zaman incelemek faydalı olacaktır. Kuveyt iş ilanları yıl boyunca bu bağlantıda yayınlanmaya devam edecek.

Yukarıdaki siteler, Kuveyt ülkesinde paylaşımlar yapmaktadır. Dil bilen birinden yardım alarak reklamlardan yararlanabilirsiniz. Bu yayınları sipariş ettiğinizde ve kabul edildiğinde bazı bilgileri hazırlamanız gerekecektir. Vize formaliteleri ve çalışma izinleri sizin tarafınızdan düzenlenmelidir.

Kuveyt’te Nasıl Çalışabilirim?

Kuveyt’te iş başvurusunda bulunmak için yurtdışı iş teklifleri sayfalarını takip etmeniz gerekir. Tabii ki, neler yapabileceğinizi önceden belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra farklı kanallarda yayınlanan ilanları takip ederek başvuru yapabilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak sitelerin bağlantılarını bir sonraki bölümün sonunda bulabilirsiniz.

Başvurunuz olumlu değerlendirilirse firma sizinle iletişime geçecektir. Mülakat gibi belirli aşamalardan geçtikten sonra işe alınabilirsiniz. Bu aşamada şirketin sizden beklentileri olacaktır. Kuveyt’te iş imkanı sunan firmaların işe alım sorunlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

En az 6 ay geçerli bir pasaportunuzun olması ve yurtdışına seyahat etmek için herhangi bir engelinizin olmaması gerekmektedir.

İngilizce veya Arapça dillerinden birini bilmek sizi ön plana çıkarır.

Yurtdışında çalışmanın sizin için sorun olmadığına firmayı ikna etmeniz gerekiyor. Çünkü birçok kişi bu işleri yaptıktan 1 veya 2 ay sonra yurt dışına çıkmak istiyor. Bu nedenle bu konudaki kararlılığınızı işe aldığınız firma çalışanına hissettirmelisiniz.

Sıcak havalarda çalışmak için uygun bir vücuda sahip olmalısınız. Hava sıcaklığının 50-55 derecelere ulaşabildiği Kuveyt’te çalışacaksanız sağlığınızın buna uygun olması gerekir.

Kuveyt İçin Yabancı İşçi Çalıştıran Şirketler

Kuveyt’te işçi çalıştıran firmalar genellikle Türk inşaat firmalarıdır. Bu aşamada en çok karşılaşacağınız firmaları şu şekilde sıralayabiliriz:

• Kolin İnşaatı

• Cengiz Holding

• Tekfen Holding

• Yapı Merkezi

• Doğuş İnşaat

• Limak İnşaat

• STFA Holding

• Yüksel İnşaat

Elbette bu firmalar zaman zaman değişmektedir. Bu, bölgede yapılacak çalışmalara ve ihalelere bağlıdır.

Kuveyt’te Yaşam Ve Çalışma Koşulları

Kuveyt’te çalışacaksanız daha önce de söylediğimiz gibi sıcak havaya alışmış olmalısınız. Kuveyt Türklerin yabancılaştığı bir ülke değil. Bununla kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Bir Türk firması ile çalışacaksanız, meslektaşlarınızın çoğu Türk olacaktır.

Kuveyt Türk vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Tabii ki, bu turistik geziler için geçerlidir. Çalışmak için çalışma ve oturma iznine ihtiyacınız var. Bir şirketin çatısı altına girerseniz, bu işlemleri onlar halleder. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.