Kredi Kartı Puanları Nerelerde Kullanılır?

0 4

Günümüzde birçok insan kredi kartı kullanmaktadır. Sizlerde kredi kartı kullanıyorsunuz ancak puan biriktiriyor musunuz? Kredi kartlarınızda puan biriktirmek harcamalarınızı yaparken biraz da olsa tasarruf yapmak için faydalı bir uygulama olmaktadır.

Kredi kartlarında artık birçok puan kampanyası yapılmakta ve bu puanları da dilediğiniz şekilde kullanabilmektesinizdir. Ancak akıllara kazınan soru ise kredi kartı puanları nerelerde kullanılır? Sorusu olmaktadır. Birikmiş puanlarınızı birçok yerde kullanma fırsatı sizlere sunulmuştur. Özellikle de bazı internet sitelerinde kullanma avantajları yakalamanızda mümkündür. Böylelikle puanlarınızı kullanma ihtiyacınız ortadan kaybolur. Biriken puanlarınız sektöre göre değişiklik göstermektedir. Uçak biletinden, mama masasına, tatilden, giyim alışverişinize kadar pek çok firmada bu puanlarınızı gönül rahatlıklarıyla kullanabilirsiniz. Burada asıl amaç internet üzerinden satın alacağınız ürünlerin piyasa değerleri ne olduğudur. Yani örneğin bir kazağın internetteki piyasa değeri 50 TL. Puan geçiyorsa diye bu firmadan 60 TL’nin vermenin de bir mantığı olmayacaktır. Bu yüzden puanlarınızı kullanırken iyi araştırmalar yapmanız gerekmektedir.

kredi kartı

Günümüzde yaygın olarak kullanılan bir ödeme aracı olarak kullanılan kredi kartlarının kimi zaman zararlarından söz edilmiş olsa da bilinçli kullanıldığı takdirde sizlere büyük yararlar da sağlamaktadır. Kredi kartlarınız ile market ve mağaza alışverişleri gibi harcamalarınızda puanlar biriktirmeniz hem eğlenceli hem de kredi kartı kullanıcıları içinde karlı bir durumdur. Bunun yanı sıra mil puan biriktirme özelliği bulunan kredi kartları sıkça seyahatte bulunan insanlar içinde oldukça avantajıdır. Satın alınan uçak biletleri sayesinde bu mil puanlarını biriktirebilir biriken puanlarınızı da uçak bileti satın alma işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

İlgili Kategori: Finans

Kredi kartlarınız ile yapacağınız tüm alışverişler karşılığında puanlar kazanırsınız. Eğer ki alışveriş yaptığınız mağaza kullandığınız kredi kartının üyesiyse kampanya kapsamında kazabileceğiniz puanlar 2 ya da 3 kat artabilecektir. Kredi kartı puanları nerelerde kullanılır? Sorusunun cevabı ise bu kazandığınız puanları daha sonra başka alışverişlerde kullanabilirsiniz. Ancak bu puanlarınız ile alışveriş yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Mağazanın anlaşmalı olup olmadığıdır. Ayrıca bu kazanmış olduğunuz puanlarınızın genellikle belli bir süre sonra kullanım hakkı dolduğundan bu puanlarınızın son kullanma tarihlerine de dikkat etmelisiniz. Alışverişlerinizde bu kazandığınız puanları kullanabileceğiniz iş yerleri sayısı kısıtlı olsa da harcamalarınız karşılığında kazanabileceğiniz iş yerlerinin sayısı bir hayli fazladır.

Kredi Kartı Puanlarını Nasıl Kullanabilirim?

Bankaların sizlere sunduğu farklı birçok çeşit kredi kartlarının farklı puan biriktirme sistemleri olsa da temelde genellikle aynı mantığa sahip olmaktadırlar. Örnek olarak internet üzerinden yapılan bir alışverişte satın alma işlemleriniz esnasında kredi kartı bilgilerinizi girerken puan bilgilerinizde burada otomatik olarak gözükecektir. Bu alışverişlerinizde kredi kartı puanı kullanmak isterseniz tutarı girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu puanlarınızı kullandığınız takdirde alışverişlerinizi bedava ya da indirimli şekilde yapmanız mümkündür.

Bedava Uçak Bileti İster Misiniz?

Kredi kartı puanları nerede kullanılır? Sorunuzun bir diğer cevabı ise uçak biletlerinde kullanılmaktadır. Mil puan biriktiren kredi kartlarınız ile alışverişlerinizin sonunda biriktirdiğiniz puanları ücretsiz olarak uçak bileti alarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra indirimlerden ve kampanyalardan da yararlanabilmeniz mümkündür. Bu konu hakkında unutmamız gerek bir şey var Türkiye içi uçuşlarda farklı Türkiye dışı uçuşlarda farklı tutarlarda harcama yaparak farklı tutarlarda mil puanı biriktirmelisiniz. Firmaların kampanyalarını takip ederek indirimli biletler satın almanızda mümkün olacaktır.

Alışveriş Yaparak Mil Puanı Biriktirmem Mümkün Müdür?

Mil puanlar biriktirme özelliği bulunan kartlarınız ile alacağınız uçak biletlerinde mil puanları kazanmaktasınızdır. Yurt dışı ve yurt içi alışverişlerinizde kazanabileceğiniz mil puanları değişiklik gösterebilir. Ancak harcamalarınız karşılığında ise puanlar kazanabilirsiniz. Kredi kartlarınız ile ödemesini yapacağınız uçak biletlerinden, alışverişlerinizden ve çeşitli hizmetler için yapacağınız ödemelerden mil puanları biriktirmeniz mümkündür. 

Bu yazdığımız yazıda kredi kartı puanları nerede kullanılır? Sorularınızın bir hayli arttığını görerek sizleri bilgilendirmek için yazmış bulunmaktayız. Sizler içinde biriktirdiğiniz puanlar bir avantaj sağlayabilir belki. Biriktirdiğiniz puanları anlaşmalı firmalarda rahatlıkla kullanacaksınızdır. Ancak bu puanların kullanımında dikkat etmeniz gerektiğini de sizlere hatırlatırız. Bu puanları birçok farklı alanlarda kullanabilmektesinizdir. Ama insanlar bu puanlarda mil puanlarını tercih etmekteler ve uçak biletlerini bedavaya ya da oldukça ucuz bir fiyata alabilmeleri mümkün olmaktadır.

Sorularınızı sormak ve destek almak için yorumlar bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebook ve twitter 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.