Kariyer Fikirleri Müzik Dinleyerek Para Kazan ( 6 Web Site )

Kariyer Fikirleri Müzik Dinleyerek Para Kazan
1.015

Kariyer Fikirleri Müzik Dinleyerek Para Kazan  

Yeni iş fikirleri arayışındaysanız, evden para kazanmak istiyorsanız ve iyi bir müzik kulağına sahipseniz müzik dinleyerek para kazanma yollarını öğrenmelisiniz.

Müzik dinleyerek para kazanma, gelişen teknoloji ve yeni ortaya çıkan para kazanma yolları ile mümkün hale geldi. En yaygın hobilerden bir tanesi olan müzik dinlemek ile gelir elde etmek yeni iş fikirlerinden sadece bir tanesidir. Günümüzde birçok müzik dinleme platformu ortaya çıktı ve neredeyse tüm bu platformlar ücretli hale geldi. Fakat bunun tam tersi olarak müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz platformlar da artık mevcut. Peki, müzik dinleyerek nasıl para kazanılır?

Müzik dinleyerek para kazanmak, oldukça yeni bir iş fikridir. Oldukça keyif veren eylemler arasında yer alan müzik dinlemenin bir gelir kaynağı olması da değişik bir durumdur. Müzik dinlemek, insanların günlük olarak yaptığı, oldukça keyif aldığı bir eylemdir. Eğer iyi bir müzik dinleyici olduğunuzu ve iyi bir müzik kulağına sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu yeni iş fikrine şans vermeyi düşünebilirsiniz.

Kariyer Fikirleri Müzik Dinleyerek Para Kazan
Kariyer Fikirleri Müzik Dinleyerek Para Kazan

Müzik Dinleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Müzik dinleyerek nasıl para kazanılır? sorusu da kariyer, iş fikirleri arayışında olanların ve iyi bir dinleyici olduğunu düşünenlerin yanıtını merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Öncelikle müzik dinleyerek para kazanma yollarının birden fazla olduğunu bilmelisiniz. Bu iş fikri için sizden beklenilen iyi bir müzik dinleyicisi olmanız ve müzik kulağına sahip olmanızdır. Bu özelliklere sahip olan herkesin bu işi yapması ve gelir elde etmesi mümkündür.

Müzik dinleyerek para kazanmanın yanı sıra müzikleri dinledikten sonra puanlayarak ya da dinlediğiniz şarkıları ana dilinden çevirerek de para kazanmak mümkündür. Öncelikle müzik dinleyerek para kazanabilmeniz için bu işi yapabileceğiniz yani müzik dinlemeniz karşılığında size ödeme yapan siteler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Müzik dinlemeniz karşılığında ödeme yapan birden fazla site bulunmaktadır. Fakat ödeme alabilmek için sitelerde yapmanız gerekenler sitelere bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Örneğin bazı siteler günlük olarak dinlemeniz gereken bir müzik limiti koyarken, bazı siteler ise dinlediklerinizi puanlamanızı ve yorumlamanızı isteyebilmektedir. Peki, bu siteler nelerdir?

Müzik Dinleyerek Para Kazandıran Siteler

Müzik dinleyerek para kazandıran siteler denildiğinde ilk akla gelen sitelerden bir tanesi Hit Predictor adlı sitedir. Bu sitede şarkılarını yayınlayan sanatçılar müziklerinin dinlenmesi amacıyla belirli bir ücret ödemektedirler. Bu siteye kolaylıkla üye olmak ve müzik dinleyerek para kazanmak mümkündür. Bu platformda müzikleri dinledikten sonra bir anket doldurmanız talep edilmektedir. Bunun yanı sıra sitede müzik dinleyerek puan da toplanmaktadır. Bu puanlar mağazada birikerek daha sonra kullanılabilmektedir.

2) Çalma Listesi İtme

Playlist Push adlı site de müzik dinleme karşılığında ödeme yapan sitelerden bir tanesidir. Sanatçılar ve dinleyicileri bir araya getiren bir platform olan Playlist Push sanatçıların dinlemelerini arttırmak için ödeme yaptığı sitelerden bir tanesidir. Bu siteden para kazanmak için müziklerin indirilmesi ve dinlenmesi gerekmektedir. Şarkı başına para kazandıran bir sitedir. Fakat bu sitede müzik dinleyerek para kazanabilmek için Spotify gibi yaygın olan müzik dinleme platformlarında belirli bir takipçi sayısına da sahip olmanız şartı aranmaktadır. 

3) DilimThePie

SliceThePie da müzik dinleyerek para kazanma yolları denildiğinde akla gelen sitelerdendir. 2007 yılından beri varlığını sürdüren bu sitenin amacı müzisyenlerin öne çıkmasını sağlamaktır. Bu platformda genellikle müzik şirketleri ve müzisyenler yer almaktadır. Bu sitede de gelir elde etmek için yapılması gereken müzikleri dinlemek ve yorumlamaktır. Bunun yanı sıra müzik dinleyenlerden dinlediklerini puanlamaları da istenmektedir. 1’den 10’a kadar şarkıları puanlayarak eğlenceli bir şekilde para kazanabilirsiniz.

4) Müzik Röntgeni

Music Xray müzik dinleyerek para kazandıran en eski ve en bilinen sitelerden bir tanesidir. Bu sitede para kazanmak için yapmanız gereken siteye müzik dinleyici olarak üye olmaktır. Üyeliğinizi tamamladıktan sonra para kazanma işlemleriniz aktif hale gelecektir. Siteye üye olduktan sonra karşınıza çıkan karışık halde ki müzikleri dinlemeniz ve puanlamanız talep edilecektir. Bu işlemden sonra üyeliğiniz onaylanacak ve bu şekilde karşınıza iş fırsatları gelecektir. Bu site de diğer müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayan siteler gibi dinlenilen müzik başına ödeme yapmaktadır.

5) Research.fm

Müzik ile para kazanabileceğiniz sitelerden bir tanesi de Research.fm adlı sitedir. Bu sitenin uygulaması da mevcuttur. Bu da müzik dinleyerek para kazanabilmek için sadece bir telefona ihtiyacınız olduğu anlamına gelmektedir. Bu uygulama da diğerlerine benzer şekilde müziklerin dinlemesi ve değerlendirmesi üzerine ödeme yapmaktadır. Research.fm diğer sitelerden farklı olarak ödemelerini Amazon çeki ile yapabilmekte ve de bu çekler ile Amazon üzerinden alışveriş yapılabilmektedir.

6)Radyo Sadakati

Radio Loyalty, bir internet ve mobil radyo istasyonudur. Burada müziği çevrimiçi olarak dinler ve incelersiniz. Müzik dinlemenin yanı sıra bu platform üzerinden video izleyerek para kazanmak da mümkündür. Mobil cihazlarda da müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayan bu site diğer sitelerden farklı olarak müzik dinlediğiniz dakika üzerinden gelir elde edebileceğiniz bir sitedir. Uygulamayı kullandığınız ve müzik dinlediğiniz her 10 dakika üzerinden ücretlendirme gerçekleşmektedir.

7) yerelleştirmek

Müzik dinleyerek ve şarkı çevirisi yaparak para kazanabileceğiniz sitelerden biridir. Bu platformda da diğer siteler ile aynı şekilde para kazanılmaktadır. Sitede müzik dinlemeniz ve dinlediklerinizi değerlendirmeniz karşılığında ödeme yapılmaktadır. Eğer yabancı dil biliyorsanız şarkı çevirilerini yaparak geliriniz arttırma imkânı da sağlanmaktadır. Bu işten şarkı başına yaklaşık olarak 4 dolar kazanma şansınız bulunmaktadır. Tüm bu sitelere benzer şekilde birçok site mevcuttur. Müzik dinleyerek para kazanmanın yanı sıra siteler üzerinde radyo dinleyerek para kazanılabildiği de unutulmamalıdır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.