Kanada İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu  

Kanada İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu  
60

Kanada İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu  

Kanada iş ilanları ve göçmen işçi başvurusu Sunduğu refah ve fırsatlarla Kanada’da çalışmak birçok kişinin hayalidir. Birçok farklı sektörün öncülüğünde büyük bir ekonomi kuruldu. 

Kanada da üretim, madencilik ve hizmetler sektörleri öne çıkıyor. Ayrıca sinema ve yazılım alanlarında da dikkat çekiyor. Bunun ışığında, onu dünyanın en büyük 11. ekonomisi haline getirdi. Kanada, iş olanaklarıyla ekonomisini büyütüyor ve dünyanın dört bir yanından profesyonelleri sektörlerdeki çalışanların ihtiyaçlarını karşılamaya davet ediyor.

Tüm meslekler için uygun Kanada iş ilanları vardır. Çoğunlukla ülkedeki işgücü sıkıntısı nedeniyle yabancı işçileri ülkesine davet ediyor. Sunulan maaşlar ve çalışma standartları diğer ülkelere göre çok daha avantajlıdır.

Kanadalı İş Tekliflerini Nerede Bulabiliriz?

* Kanada Kültür Merkezi, bireylere iş bulma konusunda destek sunmamaktadır. Ancak çalışma davetiyeniz varsa uzman danışmanlarımız ile Kanada çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kanada iş ilanlarına erişmek ve nasıl başvurulacağını öğrenmek için aşağıdaki videoyu sonuna kadar izlemenizi öneririz.

Kanada, iş fırsatları olan yabancı uyruklular için en iyi seçeneklerden biridir. Büyük ekonominiz sürekli olarak yeni iş gücüne ihtiyaç duyuyor. Yabancılar için Kanadalı iş bulmanın birçok yolu vardır. Daha sonra bireysel yetenek ve isteklerine göre başvuruda bulunabilirler.

Kanada İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu  
Kanada İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu

Kanada’da Nasıl İş Bulunur?

Google üzerinden Workingincanada.gc.ca yazın ve resmi Kanada Hükümeti iş arama sitesini en üstte göreceksiniz. İş Panosu – Kariyeriniz Ana Başlık Olarak Burada Başlar yazısını gördüğünüz noktada ilgili siteye giriş yapmanız gerekmektedir.

Sayfanın en altına indiğinizde, Kanada hükümeti iş arama portalında hem iş arayanların hem de işçi arayan işverenlerin bulunduğunu göreceksiniz. Bir işverenin sizi bulmasını istiyorsanız özgeçmişinizi siteye üye olarak bırakıp işverenlerin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Siteye üye olmak istiyorsanız, buradan iş başvurusunda bulunanlara tıklayabilir ve açılan sayfadan kişisel özgeçmişinizi sisteme girebilirsiniz. Sisteme üye olduğunuzda aradığınız iş ilanında mesleğinizle ilgili iş ilanları oluşturabilir ve e-posta adresinize yeni iş ilanlarının gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Sistem, nitelikli İngilizce konuşan kişiler için gerçekten çok basittir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sisteme üye olmaktır. Sisteme üye olan kişilerin yeni iş ilanlarını takip etme ve iş bulma şansları artacaktır.

Şimdi bu sitedeki iş ilanlarını nasıl görüntüleyebileceğimizi inceleyelim.

Ana sayfaya döndüğümüzde, örnek bir test ile iş ilanlarına nasıl başvurulacağını görelim. Detaylı iş ilanı aramak istiyorsanız Şimdi Bul altındaki gelişmiş yazıya tıklamamız gerekiyor. Buraya tıklayarak işin doğası ile ilgili seçenekleri göz önünde bulundurarak arama yapabiliriz. Burada unutmamamız gereken bir noktayı hatırlamak gerekiyor. Başvurular Türkiye’den yapılacağından tam zamanlı ve sözleşmeli bir iş olması gerektiğinden, iş türü bölümünde Dönem veya sözleşme bölümü seçilmelidir. O zaman eğitim seviyenizi ve işin niteliğini belirtmelisiniz. Hangi durumda çalışmak istiyorsanız, sözleşmeyi ve meslek kodunu seçmelisiniz. Ardından aramanızı Kanada’ya Yeni Gelenler’i seçerek yapabilirsiniz.

Kanada’da Nasıl İş Bulunur?

İnsan Kaynakları’nda bir test araştırması yapalım. Kriterleri kontrol ettikten sonra araştırmamızı yaptığımızda bir çok iş ilanı bulduk ve ilana girdiğimizde iş nitelikleri ve nasıl başvurulacağı hakkında bilgiler vardı. Gördüğünüz gibi buradaki iş ilanı workopolis adlı site üzerinden sağlanıyor ve siteye yönlendiriliyor.

İkinci arayışımız finansta olsun ve araştırmamızı yapalım:

Gördüğünüz gibi, birçok iş ilanı gördük. Hangi meslek grubunda iş arıyoruz, işleri yazarak aramalarımızı yapabiliyor, özgeçmişlerimizi iş teklifi detaylarında başvuru yerlerine gönderip gönderdikten sonra arayarak iş bulma şansımızı arttırabiliyoruz.

Kanada’daki İş İlanlarına Kimler Başvurabilir?

Herkes başvurabilir. Ancak kabul ve işe alım süreci tamamen kişi ile firma arasındadır. Bu durumda sektörlere göre çok değişkenlik göstermektedir.

Kanada iş fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız bazı işlerde orta seviyeyi bazı işlerde ise ileri seviyeyi bilmelisiniz. Ancak bu durum birçok mesleğe göre farklılık göstermektedir. Dil becerilerine duyulan ihtiyaç bazı sektörlerde oldukça yüksek iken, bazı sektörlerde gerekli bile olmayabilir.

İş arama ve işe alım süreçleri tamamen kişiye özeldir.

En Çok Aranan Meslekler Nelerdir?

Kanada’daki en önemli iş alanlarından biri petrol endüstrisidir. Ülkenin en önemli gelir alanlarından biridir ve bu alanda çalışmak için sürekli profesyoneller aranmaktadır.

Ayrıca eğlence ve yazılım sektörü de ön plana çıkıyor. Özellikle bazı Kanada eyaletleri göçmenlik uygulamalarında teknoloji ve yazılım alanında profesyonellere kolaylık sağlamaktadır.

BT, eğlence, sanat ve pazarlama profesyonellerinin Kanada’da iş bulma olasılığı çok daha yüksektir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.