İtalya İş İlanları, İş İmkanları Ve İşçi Alımı

İtalya İş İlanları, İş İmkanları Ve İşçi Alımı
93

İtalya İş İlanları, İş İmkanları Ve İşçi Alımı

İtalya İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı İtalya’da çalışanlar için 2021 İtalyan iş tekliflerini, iş fırsatlarını ve iş arama sitelerini ve yaşam koşullarını yazımızda bulabilirsiniz.

İtalya, 60 milyonluk nüfusu ile büyük bir Avrupa ülkesidir. Ülkede konuşulan dil İtalyanca’dır ve resmi para birimi çoğu Avrupa ülkesinde ortak para birimi olan euro’dur. Ülkenin başkenti Roma şehridir. İtalya 2 trilyon dolarlık ekonomiye sahip büyük bir ülke. Ülkede kişi başına düşen gelir 34 bin dolar civarında. Çok gelişmiş ve gelişmiş bir Avrupa ülkesidir. İtalya nüfusu itibariyle çok büyük bir ekonomi ve tüm ekonomilerde olduğu gibi burada da birçok sektör ortaya çıkmış ve gelişmiştir. Ülkede çalışabileceğiniz birçok sektör ve iş kolu bulunmaktadır.

İtalya’da İş İmkanları

İtalyan ekonomisi, herhangi bir gelişmiş ekonomi gibi, gelişmiş bir hizmet sektörüne sahiptir. Ülkede hizmet sektörü %73, sanayi sektörü %23 ve tarım sektörü %2 büyüklüğe sahiptir. İtalya’da birçok sektörde iş bulabilir ve rahat çalışabilirsiniz. İtalya’ya gittiğinizde sahip olacağınız iş fırsatları aşağıda listelenmiştir.

İtalya İş İlanları, İş İmkanları Ve İşçi Alımı
İtalya İş İlanları, İş İmkanları Ve İşçi Alımı

Endüstriyel Hizmet

Ülkenin en önemli sektörlerinden biri olan hizmet sektörü, milli gelirin %73’ünü kapsıyor. Hizmet sektöründe doktorlar, avukatlar, polisler, hakimler, öğretmenler, hemşireler gibi birçok çalışan ve iş kolu bulunmaktadır.

Sanayi Sektörü

Ülkenin sanayi sektörü de oldukça gelişmiştir. Sanayi sektörü, ülkenin milli gelirinden yüzde 23’lük bir pay aldı. Ülkede çalışabileceğiniz birçok fabrika ve atölye bulunmaktadır. Bu fabrika ve atölyelerde işçi olarak çalışabilir, sanayi sektöründen faydalanabilirsiniz.

Tarım Sektörü

Ülkede elde edilen gelirin yüzde 2 gibi çok küçük bir kısmı tarım sektöründen sağlanmaktadır. Ama ülkenin birçok yerinde çalışabileceğiniz tarlalar ve araziler var. Tarım sektöründe işçi olarak çalışmak istiyorsanız İtalya’da tarım sektörünün 40 milyar dolar büyüklüğünde olduğunu belirtmekte fayda var.

İtalya’daki İşler

Diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak, İngilizce bilmek İtalya’daki iş teklifleri için büyük bir avantaj değildir. İtalya’da ağırlıklı olarak İtalyanca konuşulur ve İngilizce pek tercih edilmez. Bu nedenle, İtalyanca bilmek, İtalya’da iş bulma konusunda size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

İtalya’da İş Siteleri

İtalya, iş teklifleri açısından göçmenler ve yabancılar için iş olanakları açısından zengin bir ülkedir. Otomotiv, yazılım, tekstil ve satış ve pazarlama alanlarında sürekli kalifiye eleman ihtiyacı olan bir ülke ve maaş olarak da çok iyi seviyede.

İtalya’da İşçilerin Yaşam Standardı

İtalya’daki işçiler çok iyi ve müreffeh bir yaşam sürüyorlar. Avrupa’nın en büyük ekonomileri ile kıyaslandığında çok büyük bir ekonomi olmasa da işçilerin ortalama 1.300 dolar maaş aldığı bir ülkeden bahsediyoruz. İşçiler bu maaşla çalışır ve yaşar. Peki bu ülkede insanlar hangi fiyatlarla satın alıyor? Bakkaliye, fast food ve diğer harcamalar için ne kadar bütçe ayırmanız gerekiyor?

İtalya’da Mesleğe Göre Ücretler

İtalya’daki profesyoneller aşağıdaki miktarlarda gelir elde edebilirler. Belirli bir mesleği icra eden kişilerin gelirleri genellikle İtalyan ortalamasından daha yüksek ve daha yüksektir. İşte ortalama kazançlar;

  • Ülkede asgari ücret 1200-1300 dolar civarında olmasına rağmen genel olarak işçilerin ücretleri 1600-1800 dolar arasında değişiyor.
  • Ülkede ortalama bir muhasebeci ayda 2000 dolar kazanabilir.
  • Ülkedeki ortalama bir mühendis 3.000 dolar kazanabilir.
  • Bir öğretmenin ortalama maaşı 2.800 dolar.
  • Doktorlar 4000-4500 dolar civarında kazanıyor.
  • Deneyimli bir yazılım mühendisi 8.000 dolar, deneyimli bir inşaat mühendisi ise 5.000 dolar kazanıyor.
  • Özel sektörde deneyimli bir öğretmenin aylık geliri 4.000 ile 6.000 dolar arasındadır.

İtalya’da Göçmen İşçi Alımı

İtalya’da göçmen işçi alımı tüm hızıyla devam ediyor. İtalya yıllardır işçi alıyor. Yılda ortalama 40-60 bin işçinin işe alındığı bir ülkede çalışmak istiyorsanız çok yüksek gelir elde edebilirsiniz. Ülkeye işçi olarak gittiğinizde asgari ücret genellikle 1.300 dolar seviyesinden başlıyor. Ülkeye işçi olarak kabul edilmek için iyi derecede İngilizce veya İtalyanca bilmelisiniz. Dil seviyeniz kötüyse bu ülkede kesinlikle iş bulamayacaksınız, çalışamayacaksınız.

İtalya’da iş başvurusu nasıl yapılır?

İtalya’da çalışmak ve çalışmak için iş başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu ülkeden oturma ve çalışma izni almaları gerekmektedir. Oturma ve çalışma izni almak için öncelikle turist vizesi almanız gerekir. Ardından birden fazla vize başvurusu ile ülkede kalabilirsiniz. İtalya’da çalışmak istiyorsanız, önce vize almanız gerekir. Daha sonra CV gönderip herhangi bir iş başvurusunda bulunabilirsiniz ancak İtalyanca bilmelisiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.