İsviçre İş İlanları Ve İş Başvurusu  

İsviçre İş İlanları Ve İş Başvurusu  
198

İsviçre İş İlanları Ve İş Başvurusu  

İsviçre iş ilanları ve iş başvurusu  İsviçre iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz.

 İsviçre’deki işe alım ve iş teklifleri ile ilgili tüm bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Her yıl yüzlerce kişinin çalışmak için tercih ettiği İsviçre ülkesi, çalışma izni almaya çalışıyor. İsviçre’de çalışmak için gerekli tüm şartları size verdiğimiz bilgilere göre öğrenebilirsiniz.

İsviçre İşe Alım Ve İş Teklifleri 2020

İsviçre, iş tekliflerini yayınlarken Türkiye’den çok farklı iş teklifleri yayınlıyor. İsviçre’nin yayınlayacağı iş tekliflerine Türkiye’den birçok kişi aday. Çünkü Türk vatandaşlarına göre İsviçre çalışmak için oldukça iyi bir yer. Ancak İsviçre, yabancı işçileri işe alma konusunda da çok seçici. İsviçre’de bir işe başvurmak için kalifiye bir çalışan olmanız gerekir. Çünkü İsviçre vasıfsız personel kabul etmiyor. Ne kadar donanımlı olursanız tercih oranınız o kadar yüksek olur. İsviçre’de iş başvurusunda bulunmak için tüm belgelerinizi eksiksiz hazırlamış olmanız gerekir çünkü İsviçre bu konuda çok hassastır.

İsviçre İş İlanları Ve İş Başvurusu  
İsviçre İş İlanları Ve İş Başvurusu

İsviçre’de İş İmkanları

İsviçre’de çalışmanın en büyük avantajı yüksek maaştır. Ayrıca İsviçre çalışma izinleri Türkiye’dekinden farklıdır. İsviçre tarafından sunulan çalışma izinleri 3 grupta incelenir;

İkamet L: Geçici ve kısa çalışma izni

Oturum B: Yıllık çalışma izni

Oturum C: Kalıcı çalışma izni

İsviçre’de iş başvurusu yapmadan önce ilgili site veya kurumlarda iş takibi yapmanız gerekmektedir. İsviçre’nin size sağlayacağı ikamet belgeleri orada kimliğiniz olarak görev yapacaktır. İsviçre, refah düzeyi yüksek ve gelir düzeyi çok iyi bir ülkedir. Oturum G ile komşu ülkelerden de iş desteği alabilirler.

İsviçre’de İş Başvurusu

İsviçre yabancı personel alımı konusunda çok titiz davranmakta ve gerekli tüm denetimleri yapmaktadır. İsviçre hiçbir şekilde yasadışı işçilere izin vermez. İsviçre iş başvuruları hakkında daha detaylı bilgi için konsolosluk ve yabancı işçi derneklerini arayabilirsiniz.

İsviçre’de bir iş başvurusunda bulunmadan önce, başvurduğunuz işin eğitimi ve kariyeri hakkında bilgi edinmelisiniz. Eğitim belgelerinizi dosyada bulundurmalısınız. Ayrıca başvurunun onaylanabilmesi için pasaport, özgeçmiş ve başvuru ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. İsviçre’de iş ilanı ücretli mi diye sorarsanız cevabımız “evet” olacaktır. Gerekli sitelerden iş tekliflerine ulaşarak size en uygun pozisyona başvurabilirsiniz.

İsviçre İşe Alım

Birçok kişi daha düzenli bir yaşam kurmak veya gelir düzeyini yükseltmek için İsviçre’de iş başvurusunda bulunuyor. İsviçre genel olarak eğitimli ve kalifiye personeli onaylasa da, vasıfsız personel sıkıntısı olabilir. Bir öğretmen, memur veya fiziksel iş yapabilecek bir kişi iseniz, İsviçre’de iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Vasıfsız personel için herhangi bir eğitim seviyesi gerekli değildir, bu nedenle geçerlerse kolayca İsviçre’ye gidebilirsiniz. Nitelikli bir çalışansanız, tüm ülkelerde olduğu gibi İsviçre’de de saygı görürsünüz. İsviçre’deki kurallara uyduktan sonra normal bir İsviçre vatandaşı olarak bir hayat sürebilirsiniz. Göçmen olduğunuz için ayrımcılığa maruz kalmıyorsunuz.

Nitelikleriniz yoksa en kötü İsviçre’de mağaza açarak geçiminizi sağlayabilirsiniz. Kurallara uyduktan sonra çok iyi bir işletme yöneticisi olabilirsiniz. Ya da Türkiye’de üretilen ürünleri İsviçre’de satabilirsiniz. İsviçre para birimi (Frank) Türk lirasından daha değerli olduğu için burada kazandığınızın iki katı kadar para kazanabilirsiniz. İsviçre’deki açık iş ilanları için Kariyer.net ve yenibiris.com gibi ilan sitelerini takip edebilirsiniz. İsviçre’de çalışmak istiyorsanız, hızlı hareket etmelisiniz.

İsviçre’de Ücretler

İsviçre’de bir işe başvurmadan önce iyi haber şu ki, İsviçre’deki maaşlar sadece AB / EFTA ülkeleri arasında değil, dünyanın her yerinde en yüksek seviyede. 2018’de ortalama İsviçre maaşı 6,538 İsviçre Frangı idi. Bu, bölgeye göre değişir, en yüksek ortalama Zürih’te (6,965 CHF) ve en düşük Ticino’da (5,363 İsviçre Frangı) vardır.

İsviçre’de resmi bir asgari ücret bulunmamakla birlikte, işçiler için asgari tazminat hükümlerini içermektedir. Bunlar şu anda vasıfsız işçiler için ayda 2.200 CHF ile 4.200 CHF arasında ve vasıflı işçiler için 2.800 CHF ile 5.300 CHF arasında değişmektedir.

İsviçre İş Ve İşe Alım Ajansları

İsviçre’de iş ilanları 2021 için birçok özel istihdam kurumundan birine kaydolmak kolaydır. Özel işe alım ajanslarına İsviçre’de Arbeitsvermittlung veya yerleştirme ajansı denir. Manpower ve Adecco ana ajanslardan ikisidir, ancak internette arama yaparak daha fazlasını bulabilirsiniz. İsviçre Sarı Sayfalarında bu alanda çalışmaya yetkili acentelerin bir listesini de bulabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.