İstanbul Havaalanı İş İlanı ve İş Başvuru Formu (3.havalimanı)

İstanbul Havaalanı İş İlanı ve İş Başvuru Formu
618

İstanbul Havaalanı İş İlanı ve İş Başvuru Formu

Günümüzde pek çok kişinin çalışmak için tercih ettiği ve merak içinde beklediği İstanbul havaalanı iş ilanları ve iş başvuru formu hakkında bilgiler açıklandı. 

İstanbul havaalanı iş ilanı ve iş başvuru formu son günlerde çok sayıda kişini merak ettiği konuların başında gelmektedir. İş ilanları ve işçi alımı konusunda yapılan açıklama ile bu alanda çalışmak isteyen kişiler konu hakkında detaylı olarak araştırmalar yapmaktadır. 

İstanbul Yeni Havalimanı Hakkında

Ülkemizde çok önemli bir alana sahip olan İstanbul ilimizde yer alan İstanbul yeni havalimanı dünyanın en büyük havaalanları arasında yer almakta ve çok kısa bir süre önce 2018 yılında faaliyete geçmiştir. İstanbul yeni havalimanı İGA yatırımcılarının bir arada olduğu Cengiz, Limak, Mapa, Kalyon Ortak Girişim Grubu tarafından yapılmıştır. Havaalanı gün içinde yaklaşık olarak 2 bine kadar uçuş yapabilecek şekilde hazırlanmıştır. Yeni havalimanı 200 binin üzerinde kişiye iş olanakları sunmaktadır.  Bu alanda çalışmak üzere yayınlanan ilanlar ile yeni personel alımı, memur alımı, eleman alımı ile işçi alımı yapılmaktadır. İstanbul yeni havaalanı tarafından açıklanan iş ilanları ve iş olanakları sayesinde pek çok kişi kariyer fırsatlarını yakalama şansına sahip olacaktır. Açık pozisyonları ve iş başvuru formu gibi iş için gerekli olan formlar hakkında detaylı bilgilere sahip olunması gerekmektedir. 

İstanbul Havaalanı İş İlanı ve İş Başvuru Formu
İstanbul Havaalanı İş İlanı ve İş Başvuru Formu

2021 İstanbul Havaalanı İş İlanları

Her geçen gün farklı açık pozisyonlar için yapılan iş ilanları yayınlayan İstanbul havaalanı hakkında tüm açıklamalar büyük bir kesim tarafından yakından takip edilmektedir. İnsanların eğitim düzeylerine en uygun olan iş olanakları araştırılarak bir iş sahibi olmak isteyenler gerekli koşulları yerine getirerek uygun alanlara başvuru yapmaktadırlar. İstanbul Yeni Havalimanı iş ilanları içinde özel güvenlik görevlisi, hostes, arff memuru, danışma memuru, hemşire, apron memuru, operatör, itfaiyeci, sağlıkçı, şoför, temizlik elemanı, teknisyen, tekniker, ögg, operasyon elemanı, vasıfsız işçi, engelli personel ve eski hükümlü işçi alımı gibi pek çok sayıda açık alanlar bulunmaktadır. Yapılan ilanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu ile ön lisans mezunu olan kadın, erkek, deneyimli ya da deneyimi olmayan adayların iş başvurusunu yapması mümkün olan açık pozisyonlar yer almaktadır. 

İstanbul Havaalanı İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul yeni havalimanı bünyesinde çalışma olanağı elde etmek isteyen kişiler İstanbul havaalanı iş ilanı başvuru formu aracılığı ile başvurularını yapması mümkün olmaktadır. İş başvurusu yapmak için kurumun insan kaynakları departmanı alanında detaylı bir şekilde inceleme yapılmakta ve değerlendirilen başvuru olumlu sonuçlanması halinde adaylar iş görüşmesi için çağırılacaktır. Bunların yanı sıra İstanbul yeni havaalanı bünyesinde pek çok sayıda şirket yer almaktadır. Bu şirketlerin açık alanlarında çalışmak isteyenler şirketin web sitesi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Bunların dışında İstanbul Havaalanı iş ilanları İŞKUR üzerinden de yayınlanmakta olup web sitesi adresinden bu konu hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için takip etmeniz yeterli olacaktır. 

İstanbul Havaalanı Bünyesinde Kaç İşçi Alınacak?

Son günlerde pek çok kişinin en fazla merak edilen konularının başında yer alan İstanbul Havaalanı işçi alımı hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalar doğrultusunda bu alanda çalışacak kişi sayısı olarak yaklaşık 25 bin kişinin çalışacağı açıklandı. Ayrıca bu havalimanının güvenliğini sağlayacak güvenlik timi adına İGA Güvenlik A. Ş. Mecidiyeköy ofisi sonrasında İstanbul ilinin Avcılar semtinde irtibat ofisi açarak iş başvurusu yapacak kişilere yardımcı olunmaktadır. Bunların yanı sıra İstanbul yeni havalimanı güvenlik alanında çalışacak ekip için çeşitli ilanlar aracılığı ile kadın ve erkekten oluşan yaklaşık olarak 3 bin 300 kişini istihdam edileceği açıklaması yapılmıştır. Her gün farklı alanlarda açık olan pozisyonlara işçi alımı yapılacağından iş ilanları güncelleme yapılarak yayınlanacaktır. İstanbul Havaalanı iş imkanları olarak açık olan pozisyonlar şunlardır;

 • Yiyecek ve içecek şefi,
 • Kat hizmetleri şefi,
 • Rezervasyon sorumlusu,
 • Resepsiyon şefi,
 • Garson,
 • Bulaşıkhane elemanı,
 • Alan görevlisi,
 • Muhasebe ve finans uzmanı, barmen, barmaid,
 • Aşçı, 
 • Teknik bakım elemanı,
 • Satın alma sözleşme uzmanı,
 • Güvenlik görevlisi,
 • Havalimanı operasyon bakım müdür yardımcısı,
 • Elektrik teknisyeni,
 • Eğitim uzmanı gibi açık pozisyonlara işçi alımı yapılacaktır. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.