İspanya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu

İspanya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu
31

İspanya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu

İspanya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu İspanya’daki iş fırsatları ve Türk şirketlerine yapılan iş başvurularının detaylarını, İspanya’daki maaşları ve güncel bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

İspanya İş İlanları 46 milyon nüfuslu İspanya, Avrupa kıtasının güneybatısında yer alan bir ülkedir. Resmi dili İspanyolca olan bu ülkenin Madrid adında güzel bir şehri ve başkenti var. Ülkenin para birimi euro’dur. Avrupa’nın çoğunda ortak para birimi olan euro, değeri 10 TL’nin üzerinde olan bir para birimidir. İspanya, güneybatı Avrupa’daki konumu nedeniyle en müreffeh ülkelerden biri değil. 1,4 trilyon dolarlık büyük bir ekonomiye sahip olmalarına rağmen kişi başına düşen gelir açısından 30 bin dolar civarında bir rakama sahipler. Çoğu gelişmiş Avrupa ekonomisinde bu rakam 40.000 doları aşıyor.

İspanya’da İş Fırsatları

İspanya, birçok gelişmiş Avrupa ülkesi gibi çok geniş bir hizmet sektörüne sahiptir. Ülkenin istihdam edilen nüfusunun çok önemli bir kısmı Hizmet Sektöründe çalışmaktadır. Ayrıca ülkenin gelişmiş sektörleri arasında tarım ve sanayi sektörleri de bulunmaktadır. Bu sektörlerde istihdam edilmek ve çalışmak oldukça mümkündür.

İspanya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu
İspanya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu

Endüstriyel Hizmet

Ülkenin en gelişmiş sektörlerinden biridir. Ülkenin milli gelirinin önemli bir kısmı hizmet sektöründen gelmektedir. Burada birçok iş yapabilirsiniz. Hizmet sektörü, ülke milli gelirinin 800 ile 900 milyar dolarını oluşturmaktadır.

Sanayi Sektörü

Sanayi sektörü, ülkedeki en gelişmiş sektörlerden biridir. Ülke milli gelirinin yüzde 30-40’ı sanayi sektöründen elde ediliyor. Yaklaşık 400 milyar dolar büyüklüğündeki sanayi sektöründe rahatlıkla iş bulabilir ve istihdam edilebilirsiniz. Bu alanda iş bulabileceğiniz birçok fabrika ve benzeri kurum bulunmaktadır.

Tarım Sektörü

Ülkede iş bulabileceğiniz en dar sektörlerden biridir. 15-20 milyar dolar gelir ile ülkenin ana sektörlerinden biridir. Herhangi bir alanda veya benzeri bir alanda arama yapabilir ve çalışabilirsiniz. Ancak İspanya gıda ihtiyacının önemli bir bölümünü sanayi sektörü aracılığıyla karşılamaktadır.

İstihdam İspanya

İş teklifleri açısından diğer Avrupa ülkeleri gibi İspanya da kalifiye ve kalifiye personele büyük ihtiyaç duyan bir ülkedir. İspanya’daki iş olanakları, belirli koşulları sağlayan AB vatandaşları ve Türkiye gibi AB üyesi olmayan ülkeler için de oldukça çeşitlidir.

Yabancıların İspanya’da çalışabilmeleri için ülkenin Sosyal Güvenlik Kurumu’na kayıtlı olmaları ve yabancılara verilen çalışma izni ile birlikte bir kimlik belgesi almaları gerekmektedir.

İspanya’da iş aramanız sırasında, başvurduğunuz kurum da size çalışma izni için davetiye gönderebilir ve süreci kolaylaştırabilir. Ancak iş başvurunuz sırasında İspanya’daki kurumlardan net ve güncel bilgiler almanızı tavsiye ederiz.

İspanya’da İş Siteleri

Aşağıda, İspanya’daki Türkler için uygun iş ve iş fırsatlarını görmenize yardımcı olacak İspanyol iş ilan sitelerini sunuyoruz. En popüler iş arama sitelerinde niteliklerinize uygun işlere başvurarak iş başvuru sürecinize başlayabilirsiniz.

  • Thinkİspanya
  • Cam kapı
  • Toplam işler
  • Expatica
  • Yerel

Ayrıca pandemi döneminde özellikle bilişim alanındaki firmaların da uzaktan çalışmaya oldukça istekli olduğunu da belirtelim. İspanyolca veya İngilizce biliyorsan, uzaktan da iş arayabilirsin.

İspanya’da İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya’da iş başvurusunda bulunabilmek ve iş bulabilmek için öncelikle dili çok iyi bilmek gerekiyor. Tercih edilen diller genellikle İspanyolca ve İngilizcedir. Bu nedenle bu dilleri bilmek çok önemlidir. Bazı işletmelerde ve şirketlerde İngilizce bilginiz yeterli olsa da tek başına yeterince katkı sağladığı söylenemez. Bu nedenle İspanyolca bilmek de gereklidir. İspanya hükümeti yılda en fazla 20.000 göçmen kabul ediyor. Ülkede işsizlik oranı yüksek olduğu için genellikle ciddi bir işgücü ihtiyacı yoktur, daha nitelikli işgücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

İspanya’da İşçilerin Yaşam Standardı

İspanya’da çalışan işçilerin çok iyi yaşam koşullarına sahip olduklarını belirtmekte fayda var. Genel olarak, söz konusu ülkede istihdam edilen işçilerin ücretleri 1.000 Euro civarındadır. Bu maaşla işçiler çok müreffeh ve rahat bir yaşam sürdürebilirler. Avrupa’daki çoğu gelişmiş ülkeyle karşılaştırıldığında, İspanya’daki işçilerin yaşam kalitesi daha düşüktür. Ekonomisi daha gelişmiş Avrupa ülkelerininki kadar iyi değil ve ülkede işsizlik sorunu da var ama işsizlik sorunu çok fazla işçi ya da insan olması değil, emekli olan insan sayısının fazla olması. İspanya’ya taşınırsanız sizi hangi yaşam kalitesi bekliyor? İspanya’da işçiler nasıl bir hayat yaşıyor?

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.