İnstagram’da Satabileceğiniz 10 Ürün Fikri

0 18

Hepimizin günlük hayatında sıkça kullandığı instagram artık sadece boş vakit geçirmek için değil para kazanmak için de işe yarar bir platform haline geldi. İnstagram’da reklam ücreti kazanmaktan ziyade en çok kazandıran yöntemlerden biri satış yapmak. Eğer aklınıza instagram’da satış yapma konusu geldiyse ne satarım diye de düşünmüşsünüzdür. Bugün sizlere verilere ve instagramın algoritmasına göre en çok kazandıran 17 ürünü listeledik.

Eğer ki instagram’da satış yapmak hakkında hiçbir bilginiz yoksa buraya tıklayarak 4 Adımda İnstagramdan Satış Nasıl Yapılır öğrenebilirsiniz.

1. OTOMOBİL ÜRÜNLERİ

Otomobil ürünleri instagra’da sıkça rağmet gören ürünlerden biri oto kokuları, araç aksesuarları araba ilgisi olan insanların dikkatini bir hayli çekecektir. Ürünlerinizi toptan tedarik edebilir ve sipariş edenlere yollayabilirsiniz. Reklam konusunda ise elbetteki araba ile ilgili paylaşım yapan sayfalara yönelmelisiniz.

2. TABLO

İnstagramın en çok kazandıran ürünlerden biri kanvas tablolardır. Sayfanıza ya da kitlenize özgün satılan tablolar büyük karlar getirecektir. Elbetteki insanlara basit ve her yerde bulacakları tablolardan vermeyin. Motivasyon sözünün yazılı olduğu bir tablo, özel günlerde gökyüzünün nasıl göründüğü ile ilgili fantastik ve işe yarar tablolardan satın.

3. EV YAPIMI ÜRÜNLER

Özellikle büyük metropol şehirlerinde insanlar organik ve ev yapımı gıdalara kolay erişemediği için bu tarz bir ürünün satışı kazançlı olacaktır. Kurutulmuş sebzeden, organik bala kadar her şeyi satabilir hatta bir organik ürün pazarı kurabilirsiniz.

4. KOZMETİK ÜRÜNLER

Makyaj malzemeleri, kişisel temizlik ürünleri gibi kozmetik ürünlerin satışını yapmak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise satacağınız ürünün insan cildinde herhangi bir zararı olmamasıdır. Kadın influencerlarla da çalışarak ürününüzün satışını bir hayli artırabilirsiniz.

5. DÜĞÜN AKSESUARLARI

Son yıllarda çeşitliliği artan ürünlerin başında düğün ürünleri geliyor. Davetiyeden, nişan süsüne kadar bir çok ürünü instagram üzerinden satabilirsiniz. Yenilikçi, sade ya da şatafatlı farketmeksizin düğün ürünleri instagram üzerinden satılabilir.

6. EL EMEĞİ ÜRÜNLER

Çanta, patik, oya, yazma gibi el emeği ürünlerin satışı Türkiye çapında olmasa da  bir bölge ya da şehir içi hizmet vermek için gayet uygun. İşlerinizi instagram üzerinden alıp, ürünü yaptıktan sonra  satabilirsiniz.

7. SPOR VE FİTNESS ÜRÜNLERİ

Çok büyük bir kitle ve pazara hitap eden spor ve fitness ürünlerinin satışı ciddi oranda kar getirecektir. Giyiminden, beslenmesine kadar bir çok ürünü bu kategori içinde değerlendirebiliriz. Reklam içinde elbetteki spor influencerlarına ya da spor sayfalarına yönelmeniz gerekmektedir.

8. CEP TELEFON KAPAĞI

Özel ya da hazır cep telefon kapağı satışı da satabileceğiniz ürünlerden biri. Kişiye özel baskılı ve kaliteli ürünler imal ederek ya da üreterek bu ürün kategorisine dahil olabilirsiniz.

9. AKSESUARLAR

Küpe, kolye, bileklik, saat gibi aksesuar ürünlerini çok ucuza temin edip ciddi kar oranları ile satabilirsiniz. Unisex, kadın ya da erkek kitlenizi belirleyin ve buna göre ürün tedarik edin. Ardından büyük instagram sayfalarından reklam çıkın ve gelen satışların keyfini çıkarın

10. EV TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Bir firmanın distribütörlüğünü alarak ev temizlik ürünleri satışına başlayabilirsiniz. Son yıllarda iyice rövanşta olan bu ürün ve sektör anlayan ve işi az da olsa bilen biri için vazgeçilmez bir tercih olacaktır. Evini seven her hanıma hitap eden ürünler ile çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

BONUS: KİŞİYE ÖZEL ÜRÜNLER

Cep telefon kapağından daha geniş bir alana sahip olabileceğiniz yer burası. Tişört, kupa, bardak, kılıf ya da baskılı herhangi bir kişiye özel ürünün satışını yaptığınız instagram sayfası iyi bir tercih olabilir. Dilerseniz ürünleri bir firmadan yaptırabilir dilerseniz de kendi makinelerinizi alıp kendi baskı imalathanenizi kurabilirsiniz. Elbette ki ikinci yol gerçekten büyük düşünen ve bu işten hayatını geçindirmek isteyen insanlar için uygun olacaktır.

Bugün ki listemizin sonuna geldik umarız ki yararlı ve faydalı bir liste olmuştur. Sorularınızı yorumlar kısmından ya da iletişim bölümümüzden iletebilirsiniz. En geç 24 saat içinde sorularınıza cevap bulacaksınız. Ayrıca Siz hangi ürünleri satmak istiyorsanız bunları da yorumlar kısmında belirtebilir böylelikle diğer insanlara bir fikir verebilirsiniz.

Düşüncelerinizi iletişim ya da yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebooktwitter ve  youtube

İlgili Kategori: Satış ve Pazarlama

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.