İnstagram dan Nasıl Para Kazanılır? 4 Yöntem

2 3

İnstagram diğer dünya ülkelerine göre ülkemizde daha hızlı yayılan ve gününün çoğunu burada geçiren insanlarla dolu bir platform haline geldi. Bu fırsatı görebilen herkes ise instagramdan nasıl para kazanırım diye sormaya başladı. Bu makalede 4 yöntem ile instagramdan para nasıl kazanılır. Onu öğreneceğiz.

1. İnstagram dan Satış Yapmak

Şüphesiz en çok tercih edilen yollardan bir satış yaparak para kazanmaktır. İnstagram üzerinde 2 yolla satış yapabilirsiniz.

 1. Whatsapp ya da DM
 2. Aracı Site

Whatsapp ya da Dm’den sipariş almak daha çok fiziksel ve kendi ürettiğiniz ürünler için geçerlidir. Bu ürünleri kullanıcıya kapıda ödeme dışında, diğer ödeme yöntemleri ile yollamanız biraz zor .Ancak kapıda ödeme ile kargo yollayabilmek için ise bir şirkete ihtiyacınız var.

Bir şahıs şirketi nasıl açılır yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Aracı site kullanmak ise kredi kartı gibi yöntemlere de izin verir ve müşterileriniz bu durumdan daha memnun kalacaktır ayrıca aracı sitelerden satışlarda herhangi bir şirket açma zorunluluğunuz yok. Aracı site olarak shopier gibi siteleri inceleyebilirsiniz.

Ne Satabiliriz?

 • Aksesuar, Takı
 • Kıyafet
 • Dijital Eğitiminiz ya da kursunuz
 • Teknolojik aletler
 • Tablo
 • Otomobil malzemeleri

Bunlar genel olarak en çok satılanlar illa buradakileri satmak zorunda değilsiniz. Yasa olan her şeyin satışını instagram üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

2.Reklam Geliri Sağlamak

Yine şüphesiz en çok kullanılan yöntemlerden biri reklam almaktır. ancak instagramın reklam sistemi Youtube gibi sistemlerden daha farklı çalışıyor. Yani size parayı ödeyen Google ya da aracı kurum değil direkt reklam için anlaştığınız kişi oluyor. Ve reklamlarınızı istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz.

Reklam geliri elde etmek için adım adım bu şekilde ilerleyebilirsiniz:

 • Sevdiğiniz alana yönelik bir instagram sayfası açın.
 • Kaliteli ve devamlı içerik atarak büyümeye başlayın.
 • Bir süre sonra reklam teklifleri gelmeye başlayacak.
 • Bir reklam fiyatı belirleyin ve reklam almaya başlayın.

İnstagram dan reklam ile kazanç sağlamak en basit yollardan biri önemli olan devamlılık ve içeriğiniz özgün olması. Gerisi gelecektir zaten.

3. İnfluencer Marketing

İnfluencerlık yapmak intagram ve tiktok gibi platformlarda çokça insanın dikkatini çeken ve gerçekten kazandıran bir sektör haline gelmiş durumda. İnfluencerlik özetle kendi takipçi kitlenizi kullanarak başka bir ürünü ”ben kullandım siz de kullanın” ya da” bugün bunu kullanıyorum” gibi tabirlerle pazarlamaya çalışmak.

İnfuencer Olmak İçin İse Bu Adımları Uygulamanız Gerek:

 • İnsanların dikkatlerini çeken ve hızlı tüketilen videolar üretin.
 • Farkındalık yaratmak sizi çok hızlı büyütecekdir.
 • Hikayelere dikkat edin (kendinizi kullanın ve bol bol hikaye paylaşın)

Tabi ki influencerlik böyle kolay bir süreç değil sürekli insanlar sizi görüp, yorum yapacakları için kötü yorumlara da alışmanız gerek. Ayrıca insan içinde olmaktan çekinen biriyseniz infuencer olmak size göre değil demektir.

4. İnstagram Aracılığıyla Dolaylı Kazanç

Bu yöntem tamamen gerçek hayatta ki işiniz için instagram dan trafik çekmekle alakalı bir model. Bir restaurant olabilirsiniz ya da bir işletme ya da bir freelancer burada özgürlük sizin yaptığınız işle alakalı bir durum instagramın kitlesini kendi hizmetinize yönelterek bu kazanç sistemine geçiş yapabilirsiniz.

2 Yorumlar
 1. […] İlgili Konu: İnstagram dan Nasıl Para Kazanılır? 4 Yöntem […]

 2. […] İlgili Yazı: İnstagram dan Nasıl Para Kazanılır? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.