İngiltere İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı

İngiltere İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı
86

İngiltere İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı

Yurt dışında çalışmak ve daha fazla kazanç sağlamak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği İngiltere iş ilanları, iş imkanları ve iş alımı konuları olmaktadır. 

İngiltere iş ilanları, iş imkanları ve işçi alımı pek çok ülkede çalışmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği soruların başında gelmektedir. Bu sorulara aranılan cevaplar doğrultusunda en doğru adımları atarak ilerlemeye çalışırlar. Her geçen gün iş için tercih edilen İngiltere iş ilanları ve olanaklarını araştırması yapılan konuların başında gelmektedir. Faklı iş alanları ve işçi alımları hakkında merak edilenleri burada bulmak mümkün olmaktadır. 

İngiltere’de Çalışmak Hakkında

Avrupa ülkeleri arasında İngiltere en gelişmiş ülkelerinde başında gelmektedir. 56 milyon nüfusu olan ve resmi dili İngilizce olan ülkenin başkenti Londra olmaktadır. Para birimi İngiliz Poundu olup 1 İngiliz Pound ya da Sterlin Türk lirası ile yaklaşık olarak 10, 50 liraya denk gelmektedir. Ülke 2, 9 trilyon dolarlık bir ekonomiye sahip olmakta ve burada kişi başına düşen gelir 42 bin dolar kadardır. 

Ekonomi bakımından son derece rahat bir yapıya sahip olan ülke teknolojik gelişmeler ile daha fazla kalkınmış ve gelişmiştir. Bundan dolayı ülkenin nitelikli iş gücü çok ve işçi nüfusu çok daha az olmaktadır. İngiltere’ye giderek çalışabilecek ve iş bulunabilecek çok sayıda şirket ile firma bulunmaktadır. Böylece bu şirket ya da firmalardan birine girerek istidam sağlamak mümkün olmaktadır. Bunun için istenilen iş alanında fazla kazanç sağlamak için ülkede çok daha önemli olan sektörler ve iş olanakları hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. 

İngiltere İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı
İngiltere İş İlanları, İş İmkanları ve İşçi Alımı

İngiltere İş İmkanları

Genel olarak her gelişmiş ekonomi içinde olduğu gibi ülkede de en gelişmiş alan hizmetler alanlarıdır. Ülkenin toplam milli gelirin yüzde 78’i kadar bir oranını hizmetler alanı oluşturmaktadır. Bunların dışında inşaat ve sanayi da yaygın olarak istihdam edilmesi mümkün olan sektörlerin başında gelmektedir. Şayet İngiltere’ye gitmeden önce bir meslek sahibi olunması halinde hizmet sektörü kişinin başlıca istihdam edebileceği sektörlerden biri olmaktadır. Yüzde 78 gibi büyük bir milli gelir miktarına sahiptir. Böylece bu alanda iş bulabilir ve istihdam edilebilir. 

İnşaat Sektörü

İngiltere’de kazanılan her 100 sterlinin 6 ile 7 sterlini inşaat sektöründen kazanılmakta ve ülkede çok daha büyük olan gelişmiş bir sektördür. 2019 yılında inşaat alanında yapılan harcamalar konut kredileri de içinde olmak suretiyle yaklaşık olarak 130 ile 140 milyar dolar düzeyinde olmaktadır. Bu sektörde işçi olarak çalışan kişiler ciddi kazançlar elde etmesi mümkün olacaktır. Genel olarak ülkede yer alan inşaat işçileri 80 sterlin oranında günlük olan ücretleri almaktadırlar. 

Sanayi Sektörü

300 milyar dolar gibi çok önemli bir sektör büyüklüğü bulunan ülkede sanayi çok daha fazla gelişmiştir. İngiltere sanayi sektörü ülkede istihdam edilmesi mümkün olan başlıca alanların ilk sıralarında yer almaktadır. Her hangi bir fabrikada çok daha kolay bir şekilde iş bulabilir ve işçi olarak istihdam edilebilir. 

Tarım Sektörü

Ülke ekonomisi içinde 15 milyar dolar gibi çok daha küçük bir pay alıyor olsa bile tarım sektörü son derece büyük bir sektör olmaktadır. İngiltere tarım sektörü içinde istihdam edilen kişilerin şirketlerin senelik cirosu yaklaşık olarak 15 milyar dolar olmakta ve bu son derece ciddi anlamda yüksek sayılmaktadır. Ülkenin milli gelirin % 0, 6 gibi çok daha az pay alsa bile yine de işçi olarak tarlalarda çalışmak mümkün olmaktadır. 

İngiltere İş Başvurusu 

Ülkede her hangi bir fabrika ya da iş yerine giderek iş başvurusu yapmak daha kolay olmayabilir. Bunun nedeni göçmenlere çok açık bir ülke olmamasıdır. İngiltere göçmenlere kapılarını kapattığı için iş imkanları çok az olacaktır. Ancak iyi bir mesleğiniz varsa ve iyi derece İngilizce seviyesi olması halinde ülkede iş bulunabilir. İngiltere iş ilanları arayan kişiler genellikle başvurduğu iş bulma sitelerini ve iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. İngiltere iş olanakları içinde Londra da Türk restoranlarında şef, garson, komi ve bunlar gibi yeme içme alanında pozisyonlarda çok daha kolay bir şekilde iş bulmak mümkün olmaktadır. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.