Günde 10 TL Kazandıracak İş Fikirleri 

24

Günde 10 TL Kazandıracak İş Fikirleri 

Günde 10 TL Kazandıracak İş Fikirleri. Para kazanmak özellikle teknolojinin de hayatımıza girmesiyle kolaylaşmıştır, fakat insanlar kolay para kazanmasına rağmen bu para bazen yetmeyebilir.

Bu durum da yaptığımız işe ek olarak ya da hiç çalışmıyorsak bir nebze de olsun günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak adına para kazanma yolları vardır. Bu yazımızda günde 10 TL kazanabileceğiniz iş fikirlerine yer veriyoruz.

Blog İçeriği Hazırlama

Aslında bir kitle oluşturmak ve blogunuzdan para kazanmanın yollarını bulmak biraz zaman almaktadır. Ancak bakış açınızı dünyayla paylaşmayı seviyorsanız, blog yazarak para kazanabilir böylece evden çalışabilirsiniz.

Aslında bu durum sürekli büyüyen meslekte belirli bir büyüme alanı doğurur. Ücretler büyük ölçüde değişebilir, ancak gelir potansiyeli neredeyse sınırsız bir alandır.

Türkiye’de şu an da blog oluşturmak için size yardımcı olacak kaynaklar Blogger, Wix, WordPress, Tumblr veya Medium gibi platformları kullanabilirsiniz.

Sanal Asistan Olarak Çalışın

Sanal asistanlar aslında müşteriler için e-postaları yanıtlama, belge oluşturma, temel grafikler tasarlama ve daha fazlasını içeren çeşitli görevleri üstlenmektedirler. Bazı sanal asistanlar daha fazlasını da yaparak içerik yazıp düzenlemektedirler. Hatta müşterileri için çeşitli ortamlarda yayınlamak adına içerik planlamasına yardımcı olabilmektedirler.

Özellikle internet üzerinde çalışanlar sanal asistanlara ihtiyaç duyarlar, bu nedenle sanal asistanlık için iş sitelerine bakabilirsiniz.

İçerik Yazarı Olarak Çalışın

İnternette bir sitede okuduğunuz her şey birileri tarafından yazılmıştır ve bu yazılanlar sayesinde yazar bir ödeme almaktadır.  Serbest yazarlar yazdıkları her makale için kolayca birkaç yüz lira kazanabilirler ancak daha donanımlı içerikler yazarak nasıl uzmanlaşacağınızı öğrenirseniz bu işten çok daha fazlasını kazanmak mümkündür.

Bu iş için başlamanın en zor kısmı öncelikle iş bulmaktır. Ancak Google’a da yazarak bu tür iş veren kişileri ve şirketleri de bulabilirsiniz.

İnternetten Ürün Satın

Eskiden satacak bir ürününüz varsa bunu satmak için bir mağaza hatta bir vitrininiz olması gerekiyordu. Bu günlerde, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birine bir ürünü kolay bir şekilde satabilirsiniz.

İster arka bahçenizdeki organik balı pazarlıyor olun, ister kendi işlediğiniz el işlemeli otalar satıyor olun, ürünleriniz için çevrimiçi bir pazar bulabilirsiniz. Bunun için şu an aktif olarak çalışan ya da daha popüler olan diyelim Letgo ve Dolabım uygulamaları bulunuyor. Aynı zamanda Hepsiburada, Trendyo, N11 vb. tarzı sitelerde de ürün satmanız mümkün.

E- Kitap Yazın ve Yayınlayın

Yazmayı seviyorsanız ve anlatacaklarınız varsa E-Kitap yayıncılığı tam da size göre, E- Kitap sayesinde hem popüler bir yazar olabilmenin ilk adımını atarsanız hem de gündelik para da kazanabilirsiniz. E kitap yayınlama için yapmanız gerekenler Google Kitaplar’da bir üyelik oluşturmak yazdığınız kitabı bu platforma ekleyerek insanlara bunu tanıtmak bu sayede E-Kitap’larınız değerlenmeye başlar.

Ürün Satarak Para Kazanma

Bu işin birden fazla yolu vardır. Evinizden oturup bilgisayar başından bir ürün satış sitesinde bir ürünü başka bir ürün satış sitesinde daha yüksek fiyatlara da satabilirsiniz. Bunun için artan kar miktarını da cebinize koyarsınız. Bu kadar basit, bunun için kullanabileceğiniz siteler Hepsi Burada, N11, Trendyol gibi siteler ürün satmak için satıcı hesabı oluşturup ürünlerden kar oranı da elde edebilirsiniz.

Köpek Bakıcısı Olun

Aslında evde yapılacak bir iş olarak görülmez fakat şöyle bir durum var ki insanlar evcil hayvanlarını size getirdikten sonra bu evcil hayvanlara evde de bakabilirsiniz. Bu nedenle evde de yapılabilecek bir iştir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yapabileceğiniz bir iş olup, her evcil hayvan başına 10 Tl’den daha yüksek miktarlar alacağınız kesin.

Eğer hayvanlara bakmayı seviyorsanız ve bakım işinden anlıyorsanız mutlaka yapmanız gereken ve size kazanç sağlayacak bir iş olduğunu da söylemeliyiz.

İngilizce veya Yabancı Dil Öğretin

Bu, günlerde popüler bir uygulama olan Udemy reklamları her yerde özellikle birden fazla kişiye hitap edecek bu site sayesinde online kurslar daha kolay bir hale geldi. Eskiden bir kurs aramak için kılı kırk yarardık bu gün daha basit bir hale gelen bu kurslar sayesinde çoğu kişi istediğini öğrenebiliyor, her neyse sizde bu gün Udemy’de bir kurs oluşturup evinizden uzman olduğunuz alan da ders verebilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.