Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

37

Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

Özellikle ev hanımları evden iş yaparak para kazanmak için evden para kazanmanın yollarını merak etmektedir. İşte sizlere evden yapılabilecek iş fikirleri.

Son zamanlarda korona virüsün de baş göstermesiyle çoğumuz evimize kapandık hatta bazılarımız işten çıkarıldı bu dönemde para kazanmak isterseniz bunun aslında farklı birçok yolu var fakat burada anlatacağımız evden yapılabilecek iş fikirleridir.

Web Tasarımcılığı Yapmak

Bugüne kadar farklı alanlarda farklı konularda birçok web sitesi kuruluyor tabii web sitesi kurmak kolay gibi gözükse de aslında fazla teferruat gerektiren bir iştir eğer bu işten anlıyorsanız sizde web sitesi tasarımcılığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Bu iş içn yapmanız gerektiren yeni web siteleri tasarlamak ve mevcut web sitelerini güncellemek olmalıdır. Bu iş için gereken uzmanlığınızı web sitelerine eklemek için farklı müşterilerle birlikte çalışın. Bazı web tasarımcıları WordPress veya Wix gibi web sitesi oluşturucu araçlarını kullanmaktadır. Bazıları ise sıfırdan kodlama yapar ve grafik tasarım araçlarını kullanmaktadır

Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Çocuklarla çalışmaktan hoşlanıyorsanız. Kendi evinizde çocuklara bakacağınız bir günlük çocuk bakıcılığı da yapabilirsiniz.

Bu iş için evinizi güvenli hale getirdiğinizden emin olun çünkü çocuklara bakmak büyük bir sorumluluktur. Son zamanlarda bu işi yapanlar için lisans da istenmektedir. Onun için lisanslı çocuk bakıcısı olmanız gerekir.

Parti Palyaçosu Olmak

Eğlenceli bir kişiliğiniz varsa çocuklar için düzenlenen doğum günü partisi ya da eğlenceler için internette ilan verip bu tür yerlerde palyaçoluk yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için günlük para alırsınız. Aynı zamanda kendi evinizi de doğum günü partisi için kiralayabilirsiniz.

Ev Temizliği Yaparak

Aslında bu işi meslek haline de getirenler var fakat günlük olarak yapabileceğiniz bir iştir bu işte yakın çevrenizdeki yardıma muhtaç kişilerin evlerini temizleyerek günlük iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Youtube Kanalı Kurmak

YouTube’da başarılı olmanın asla bir garantisi yoktur. Ancak bir YouTuber olmak harika bir evden çalışma modeli. Youtube’dan para kazanmak için evinizden platform için çeşitli video ekipmanları oluşturarak bu işe başlayın. Gelir elde etmek için ise Google Adsense hesabı oluşturun.

Kişisel Antrenör Olun

Kişisel bir eğitmen olmak gibi fikirler fitness ile uğraşan antrenörler için iyi bir iş modelidir. Ev ya da spor salonunuz dışında müşterilerinize egzersiz seansları sunun. Bazı kişisel antrenörler işlerini internete taşımaktadır. Skype gibi video konferans uygulamaları aracılığıyla sanal olarak eğitim ve fitness dersleri vermektedir. Bir iki müşteri edinin bir süre sonra ağızdan ağıza yayılarak daha fazla müşteri elde ettiğinizi göreceksiniz.

Metin veya Blog Yazarlığı

Birçok reklam ve pazarlama şirketleri her zaman yaratıcı projeler için yardımcı olacak serbest metin yazarları aramaktadır. Size gerecek olan bir bilgisayar ve müşteri. Serbest yazma, dünyanın her yerinden müşteri bulabileceğiniz bir iş modelidir.

E-Kitap Yazarı

Eğer roman yazmaktan anlıyorsanız bu iş için tam size göre aynı zamanda serbest yazı yazmaktan hoşlanan herkes bir e-kitap yazarı olarak onu bir işletmeye dönüştürebilir. Kendi kendine yayınlanan bir e-kitap yazarı olmak her zamankinden daha kolaydır. Bu iş için Google Kitaplar ve Amazon kullanabilirsiniz.

Koleksiyon Satıcısı

Bu iş için öncelikle iyi bir web sitesi veya instagram hesabına sahip olmalısınız böylece evinizdeki koleksiyon değerindeki eşyalarınızı, kitaplarınızı her türlü eşyanızı satabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken koleksiyon olarak satacağınız eşyanızı iyi bir şekilde çekip bu tür yerlere yüklemek aslında bunun için Letgo tarzı uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya siteleri yalnızca iş amaçlı kullanım için değil ayrıca bunları kullanmaktan zevk alan kişiler için de popüler yerlerdir. Diğer işletmelerin sosyal medya stratejilerini şekillendirmelerine ve gerçekleştirmelerine yardımcı olarak bu iş için belli miktarda ödeme de alabilirsiniz.

Hediye Sepet Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yollarından birisi de hediye sepet yaparak para kazanmaktır. İnsanlar ev ve iş amaçlı her türlü hediye sepeti satın almaktadırlar. Hediye sepetleri üretmek evinizde yapabileceğiniz önemli bir para kazanma modelidir.

Bunun için gereken malzemeleri aldıktan sonra hızlı bir şekilde hediye sepetler yapıp bunu sosyal medya uygulama hesaplarınız da yayınlayıp satabilirsiniz. Bu kolay bir para kazanma yollarından birisidir.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.