Evde Yemek Yaparak Satmak – İş Fikirleri

0 12

Bugün sizlere günümüzde ev hanımları için aylık ortalama 1000 TL ve üzeri bir ek kazanç potansiyeli olan evde yemek işi konularından bahsedelim. Kendilerine ek kazanç sağlamak ve iş fikri olarak yapmak isteyen hanımlara evde nasıl yemekler yapılır, satılır ve hangi yemek kaç TL satılır gibi farklı konularda bilgiler sunmaya çalışacağız. Günümüzde evde yemek yaparak satmak konusunda ev hanımlarının araştırmaları bir hayli artmış durumdadır.

Ev Yemekleri Satmak İstiyorum Ama Nasıl Satabilirim?

Günümüzde ev yemekleri çeşitli kafelerde, pastanelerde ve farklı etkinliklerde her zaman alıcı bulunabilen ürünler olmaktadır. Hazır gıdaları tercih etmeyen insanlar ev yemeklerinin önemini bilen ve bu yemekleri seven kişiler ev hanımları tarafından yapılmış olan yemekleri toplu bir şekilde alabiliyor. Günümüzde dışarıda herhangi bir mekanda ya da büfede bir tostun bile 10-15 TL arasında bir fiyata satıldığını biliyoruz. Ancak bir sarma ya da bir kurabiye çeşidi çok daha fazla ilgi çekici olabilir.   

Eğer ki elim lezzetli diyorsanız ve kendinizde güveniyorsanız günde ortalama 100 TL civarı kazanç sağlama şansınız olacaktır. Peki nasıl mı?

-En başta piyasaları araştırıp en çok satılanlara göre yapacağınız yemeği belirleyin. Ana yemeklerin yanı sıra içti köfte gibi ürünler ya da kurabiye ve pastalarda evden alınabilmektedir.

-İkinci sırada çevrenizdeki pastaneler ve fırınlar ile iletişime geçin. Sizden yemekleri kaç paraya alacaklarını sorun ve sonra anlaşın. Anlaşmanız sonucu sizlerden ilk aşamada bir yemek isterler ve olumlu sonuç verirlerse muhtemelen sizlerle düzenli alım yapacaklardır.

-Sonraki aşamada ise yapacağınız yemeklerin en uygun maliyetli şekilde nasıl temin edebileceğinizi araştırın. Örneğin bir içli köfteyi 3 TL’ye mal ediyorsanız bu ürünü 2.75 TL’ye mal etmeye çalışın. Ancak bu işlemde kesinlikle kalitenizi bozmayın.

-Başarılı olduğunuzu görüyorsanız ve hissediyorsanız bunun yanı sıra kendinize de güveniniz var ise tek bir yere çalışmak zorunda değilsiniz. Birden fazla kafeye ya da pastanelere bu yaptığınız ürünleri günlük olarak verebilirsiniz.

İşte sizlere bu açıklamada evde yemek yaparak satmak konusunda dikkat etmeniz gereken kuralları söylemiş bulunmaktayız. 

Evde Yemek Yapıp Satarak Ne Kadar Para Kazanırım?

iş fikri

Ev yemekleri satışı ile ayda ne kadar gelir elde edilir sorusunun cevabı tamamen size kalmıştır. Ancak birazdan sizlere sunacağımız bilgilerde evde kurabiye, ana yemek ve pasta gibi ürünleri yapan insanların bunu nereden sattığını göreceksiniz. Çok basit bir hesapla bir tepsi börek ortalama 60 TL civarlarında satılmaktadır. Bu ürünü yaparken maliyetinizin 30 TL olduğunu varsayarsak günde 2 tepsi börek satmanız durumunda günlük 60 TL ayda ise 1800 TL kazanma fırsatınız bulunmaktadır. Evde yemek yaparak satmak isteyen insanların en büyük soruları da ne kadar para kazanacakları olmaktadır. İşte burada sizlere bununda bilgisini vermiş durumdayız.

Öneri Yazı: Sermayesiz Yapılabilecek 15 İş Fikri

Evinizde Yaptığınız Yemeklerin Satışı Nerelerde Yapılır?

Yaptığınız ev yemeklerinin satışı için birkaç sitede ilan şeklinde bu ürünler için uygundur. Ev yemekleri satış sitesi ve ev yemeği satış uygulaması aramalarınızda bunları bulabilmeniz mümkündür. Biz evde yemek yaparak satmak isteyen ev hanımlarına iki tane tavsiyede bulunacağız. Bunlardan birisi armut.com sitesidir. 

Armut.com Sitesinde Ev Yemekleri Nasıl Satılır?
yemek

Ev yemeklerini satmak isteyen ev hanımları bu siteye üye olarak ev yemeği yeteneklerini ekleyip kendinize bir profil oluşturabilmeniz mümkündür. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra bu siteye girip ev yemeklerine ihtiyacı olan kişilere tekliflerde bulunarak işi alabilirsiniz.

Yemeklerinizi Satabileceğiniz Bir Diğer Site İse Evdepişmiş.com Sitesidir
evdepismiş

Armut sitesi dışında bu sitede de ev yemeklerinin satışı olan bir platformdur. Bu sitede ana yemek, kurabiye, tatlı ve börek gibi birçok çeşit yemek için ilanlarda bulunan birçok ev hanımı bulunmaktadır. Bu siteleri incelediğimizde evde yaptığımız yemekler ne kadara satılır sorularınızın yanıtlarını da bulabilirsiniz.

Evde yemek yaparak satmak konusunda en bilindik sitelerden bunlar sadece iki tanesidir. Bunların yanı sıra Android ve App Store’da ev yemeklerinizi satabileceğiniz birçok uygulamada bulunmaktadır. Sizlerde evlerinizden ek gelirler elde etmek istiyorsanız zaman kaybetmeden yapacağınız yemeklerle ek gelir elde edebilirsiniz. Bu sitelere el becerilerinizle yaptığınız lezzetti ev yemeklerinizi koyduğunuz takdirde sizlerde kısa süreler içinde birçok teklif alabilirsiniz ve aylık güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Sorularınızıyorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebooktwitter ve youtube

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.