Düşük Sermayeli 15 İş Fikri

0 11

Günümüzde yeni bir işe atılmak giderek kolay bir hale geldi. Öyle ki artık çok az sermaye ile bir işe atılmak mümkün. Gerek internetin yaygınlaşması gerek ise tüketimin çoğalması buna olanak sağlıyor. Tüm bu olanaklar kendi işini kurmak isteyen girişimciler için bir fırsat oluşturur. Farklı sektör ve farklı alanlarda pek çok iş fikri hali hazırda bulunuyor. Bu işlerin çoğunu seçmek için gerekli ilk şey tabi ki de o işe ilgi duymak. Fakat tüm bu girişim fikirlerinin ortak bir noktası düşük sermayeli olması. Düşük sermaye sayesinde bu işler yolunda giderse sermaye kısa bir süre içerisinde kapatılabiliyor.

Düşük Sermayeli 15 iş fikri

 1- Bebek Ve Anne Fotoğrafçılığı

iş fikri

Fotoğrafçılığı sevenler için daha en iyi iş fikri olabilir. Çünkü bu alanda çok fazla iş bulunabiliyor. Neredeyse yeni doğum yapan her anne bu anları ölümsüzleştirmek istiyor. Bu da bu alanda harika bir iş alanı oluşturuyor. Bu alanda sosyal medya fotoğrafçılığı da çığ gibi büyüyor. Tabi ki de sadece bir kamera bu iş için yeterli. Gerisi yeteneğe ve reklama kalmış bir iş.

 2- VIOP İşlemleri

Döviz, altın ya da hisse senedi alıp satmak için en uygun alanlardan biri de VIOP. VIOP genel anlamda pek bir sermaye gerektirmiyor. Sadece bir bilgisayar ve internet bağlantısı yeterlidir. Tabi ki belirli bir miktar para da gerekiyor. Bunların dışında VIOP zaman gerektiren harika bir iş fikri.

 3- Freelancer Olarak Çalışmak

freelance iş

Hiçbir kuruma bağlı olmadan kendi hesabına çalışmak anlamına gelir. Genel anlamda çok fazla alt seçeneği mevcuttur. Örneğin herhangi bir yabancı dile hakim olan birisi çeviri hizmeti verebilir. Sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanan biti sosyal medya danışmanlığı yapabilir. Tüm bu iş olanakları sermaye gerektirmek .Sadece bira reklam yapmak gereklidir. Bu reklam dışında herhangi bir ek sermaye gerektirmez. Genel anlamda en az sermayeli iş fikri olabilir.

Mutlaka Okuyun: Freelance Nedir? Avantajları ve Dezavantajları

 4- Takı Tasarlayıp Satışını Yapmak

Özellikle kadınlar takı takmayı çok severler. Tabi ki de bu takıların özel bir tasarıma sahip olması gereklidir. Özellikle sıradan tasarımlar yerine sıfırdan bir yaratıcılık ile üretilen takılar daha çok rağbet görmektedir. Yaratıcılığına güvenen ve bu tarz takı tasarlayan herkes iyi bir kazanç sağlayabilir. Takıların maliyeti dışında ek bir sermaye gerektirmez.

 5- Yumurta Üretmek Ve Satışını Yapmak

sermaye

 

Yumurta üretimi genel anlamda oldukça düşük maliyetlidir. Sadece birkaç bakım gerektiren durum söz konusudur. Bunun dışında da gayet satışı yapılabilir

 6- Seyyar Satıcılık Yapmak

Seyyar satıcılık her daim düşük sermaye gerektirir. Tabi ki de herhangi bir kaplı mekan gerektirmediğinden dolayı kira ücreti gibi durum söz konusu değildir.

 7- Yoga Ya Da Pilates Eğitmenliği Yapmak

yoga iş fikri

Tabi ki de bu iş biraz bilgi ve birikim gerektirir. Bu işin kursuna gidip basit bir sertifika alarak salon açmak mümkündür. Özellikle pek çok kadın da bu sporu severek yapmaktadır.

 8- AVM’lerde Stand Kurmak

Alışveriş merkezleri herkesin uğradığı kalabalık bir alandır Bu yüzden bir ürünün tanıtımı için en iyi alan denilebilir. Alış veriş merkezi alanını kiralamak dışında sermaye gerektirmez. Uygun bir iş fikri olabilir.

 9- Meyve Suyu Satmak

meyve suyu

Genel anlamda ülkemiz meyveler açısından oldukça elverişli. Bu yüzden meyve fiyatlarının da uygunu var. Onları bulup satmak fikri gerçekten de düşük maliyetli. İş fikri arayanlar içinde gayet karlı ve kolay bir iş olabilir.

 10- Danışmanlık Yapmak

Eğer bir konuda bilgisi olan herhangi biri bir iş arıyorsa danışmanlık tam ona göredir. Gerçekten sıfır maliyet dedikleri budur.

 11- Yatırımcı Olmak

kripto para

Doğru alanları görerek doğru yatırım yapmak çok uygundur. Eldeki sermaye doğru kullanılır ise en iyi şekilde para kazanmak mümkündür.

 12- Butik Dükkanı Açmak

Butik için gereken sermaye düşünüldüğünden daha azdır. Kendi üretilen mallar da satışa sunulabilir.

 13- Kıraathane – Kafe Açmak

kafe açmak

Ülkemizde çok fazla çay tüketiliyor. Bu yüzden de bir çay ocağı için gereken masrafların ardından kara geçme uzun sürmeyebilir.

 14- Taşımacılık Yapmak

Evden eve nakliye hizmeti de en iyi iş fikri olabilir. Adeta düşük maliyet ile harika paralar kazanılabilir.,

 15- Organizasyon Yapmak

iş fikri

Özel günler için planlama yapmak da düşük maliyet gerektirir. Gerekli mecralar ile anlaşma yapılıp kolay bir şekilde iş kurulabilir.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebooktwitter ve youtube

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.