Dubai İş İlanları Ve İşçi Başvurusu  

Dubai İş İlanları Ve İşçi Başvurusu  
2.367

Dubai İş İlanları Ve İşçi Başvurusu  

Dubai iş ilanları ve işçi başvurusu Dubai’de işçi işe almak, en merak edilen ve talep edilen konulardan kaynaklanmaktadır. 

Dubai iş ilanları şüphesiz, taleplerin çoğu bu ülkede yapılmaktadır. Yaşamak için en çok arzu edilen ve çalışmak için en çok arzu edilen ülkedir. Dubai’de çalışmak istiyorum diyorsanız çeşitli kaynaklardan sizler için hazırladığımız yazımızı okumalısınız.

Neden Dubai

Şüphesiz dünyanın en hızlı gelişen ülkesidir. İnanılmaz bir gelişme hızıyla büyümeye devam ediyor. Dünyanın en zenginlerinin yaşadığı bir ülkede kim yaşamak istemez ki. Bir otelde çalıştığınızı düşünün, birisi geldi ve bavulu odasına götürdünüz, verilen bahşiş bile 1000 TL olabilir. Böyle bir ülke düşünün. Sadece aldığınız ipuçları ile zengin olabilirsiniz. Bu yüzden Dubai’de iş başvurusu yaparken inanılmaz bir yoğunluk var. En çok tercih edilen ülkedir.

Ülkemizden çok yatırımcı var. Bu ülkedeki iş fırsatlarını bilen yatırımcılarımız, en küçük yatırım bile olsa bu yatırımı tereddüt etmeden buraya yapıyorlar. Lüks tüketimin ve zengin yaşamın merkezi diyebiliriz. Paranın değersiz olduğu bir ülke. Para saymayan insanlarla dolu bir ülke.

Dubai İş İlanları Ve İşçi Başvurusu  
Dubai İş İlanları Ve İşçi Başvurusu

İş Fırsatları

Dubai’nin iş olanakları açısından en iyi ülke olduğunu söyleyebiliriz. Burada çalışmak ülkemiz için basit bir süreç. Vize ve çalışma izni hazırlamak diğer ülkeler kadar zor değil. Bu, seçilecek en iyi ülkedir. Yaşam standartlarının en yüksek olması ve alacağınız ücretlerin çok yüksek olması bu ülkeyi oldukça tercih edilir kılmıştır.

Expo 2020’ye ev sahipliği yapacağı için birçok yeni iş fırsatını dört gözle bekliyoruz. Bu dönemlerde işe alımların artması bekleniyor.

Dubai İşçi Maaşları

Bu konu için kesinlikle maaş alacağınızı söylemek doğru olmaz. Çünkü her sektörden alacağınız maaşlar farklılık gösterecektir. Kendi ülkemizde nasıl herkes aynı parayı kazanmıyorsa bu ülkede de durum böyledir. Yerleşenler sizden daha çok kazanacak. Yurt dışına gidersiniz ve doğrudan çok üst sıralarda iş bulma şansınız olmaz.

Bazen inşaat şirketleri gibi büyük şirketler mühendisleri işe alıyor. Bu mühendisler çok para kazanabilir. Ancak inşaat işçisi olarak çalışan biri doğal olarak bir mühendisten daha az kazanacaktır.

Çalışabilecek Pozisyonlar

Dubai’de çalışanların işe alımı esas olarak bazı sektörler aracılığıyla yapılmaktadır.

  • Teknoloji
  • Yemek
  • Kurmak
  • Tekstil
  • Kozmetik

En önemli sektörlerdir. Ancak işe girenler de var. Türk işçisini yurt dışına çıkaran firmalarla anlaşmanız varsa artık burada çalışabilirsiniz demektir. Kısa bir süre için bile inanılmaz tasarruflarla geri dönebilir ve hedefinize ulaşabilirsiniz. Dubai iş ilanları hem İŞKUR web sitesinde hem de kariyer web sitelerinde güncellenmektedir.

Buranın tek dezavantajı, yılın her ayı çok sıcak olmasıdır. Ancak bu sorun endişe kaynağı değildir. Dışarıda çalışmayacaksanız, sizi fazla etkilemeyecektir.

Aslında, ülkeye ait web sitelerinde her gün binlerce reklam yayınlanmaktadır. Yemekhane personeli, bekleme personeli, mutfak personeli, güvenlik personeli gibi birçok alanda personel ihtiyacı bulunmaktadır. İş arayanlar, ilanlarını Dubai’deki iş sitelerinde yayınlıyor.

Bu ülkede çalışmak için önce iş başvurusunda bulunmanız gerekir. O halde talebiniz kabul edilmelidir. İlk önce yayınları çevrimiçi sipariş etmelisiniz. İnternette bu ülke adına başvuru yapabileceğiniz bazı platformlar var. Bazı sayfalar İngilizce olduğu için bilmiyorsanız bilen birine sormanızda fayda var. Burada çalışmak için İngilizce bilmelisiniz. Aşağıdaki linkleri tarayıcınıza kopyalayarak ilanları görüntüleyebilirsiniz. Dubai iş ilanları şu anda bu platformlarda yayınlanmaktadır.

Genelde lüks ve ihtişamın habercisi olan Dubai’de sanayi, teknoloji ve inşaat yatırımları diğer birçok ülkeye göre çok yüksek. Dubai’de vasıflı ve vasıfsız işçi çalıştıran şirketler, mühendis, mimar, teknisyen, elektrikçi, aşçı, çelik montajı, havalimanı personeli, turizm ve otel işletmeciliği, boya ve sıva yapabilen inşaat işçileri gibi mesleklere iş ilanları veriyor. Dubai’ye işçi olarak nasıl gidilir? Dubai’de işçi çalıştıran şirketlere nasıl başvurulacağını ve maaşlarını yazdık.

Dubai’nin Yaşam Koşulları

Dubai, 3 milyonluk nüfusunun çoğunluğunun farklı ülkelerden gelen göçmenler olması nedeniyle muhafazakar da olsa çok kültürlü bir şehir haline geldi. Başta Avrupa ülkelerinden gelen insanlar sayesinde farklı bakış açılarına yönelik özgürlük ve hoşgörü, Dubai’yi diğer Arap ülkelerinden ayırıyor. Dubai’de daha önce karşılaştığınız pahalı bir hayat haberi kısmen doğru olsa da yine de yüksek maaşlar sayesinde daha iyi bir hayat yaşamanızı sağlıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.