Brezilya İş İlanları, İş İmkanları Ve Yaşam Maliyeti

Brezilya İş İlanları, İş İmkanları Ve Yaşam Maliyeti
51

Brezilya İş İlanları, İş İmkanları Ve Yaşam Maliyeti

Brezilya iş ilanları, iş imkanları ve yaşam maliyeti Brezilya asgari ücreti nedir? Brezilya’daki ortalama maaşlarının bir listesini derledik.

Brezilya, Güney Amerika’nın en kalabalık ve en büyük ülkesidir. Özellikle bölgenin kültürel yapısı, iklimi ve yaşam tarzı insanlarda merak uyandırmaktadır. Futbol, ​​Brezilya’nın dünyaca ünlü özelliklerinden biridir. Bunun dışında kendine has dansları ve Afrika kökenli kültürü ile oldukça dikkat çekicidir.

Ülkenin başkenti, adını taşıyan Brezilya şehridir. Ülke toplamda 26 eyaletten oluşmaktadır. En büyük ve en popüler şehirler Sao Paulo ve Rio de Janeiro’dur. Brezilya’nın para birimi Brezilya realidir. Brezilya reaktifinin değeri Türk Lirası ile hemen hemen aynı seviyede. 1 Brezilya reali 1.64 Türk Lirasıdır. 2021 verilerine göre ülkenin toplam nüfusu 206.440.850’dir. 1 milyonu aşan 13 şehri bulunan Brezilya, yüksek nüfuslu bir ülkedir.

Brezilya insanlarla dolu olmasına rağmen çok ilginç ve kültürel olarak değerli bir ülke. Peki iklimi ve yaşam tarzıyla insanları kendine çeken bu ülkede çalışmak ve yaşamak ne kadar zor ya da kolay. Brezilya asgari ücreti nedir? Asgari ücret Brezilya’nın yaşam maliyeti için yeterli mi? Brezilya’da çalışmak ve onu tanımak isteyenler için bu yazımızda Brezilya asgari ücretini ve ortalama ücretlerini detaylı olarak ele aldık.

Brezilya’da Asgari Ücret Ne Kadar?

Brezilya, Türk göçünün düşük olduğu bir ülkedir. Ülkede çalışan az sayıda Türk, genellikle emek ve bilgi sektöründedir. 2021 Brezilya asgari ücreti, ortalama 211 dolar olarak ilan ediliyor. 2020 yılının başında yeni cumhurbaşkanı tarafından yapılan düzenleme çerçevesinde Brezilya asgari ücreti 1.100 Brezilya reali olarak belirlendi. Ülkede ortalama bir standart görmek oldukça zor. İnsanlar genellikle ortalamanın üzerinde bir yaşam tarzına sahiptir veya ortalamanın altında koşullarda yaşarlar.

Brezilya’da iş olanakları açısından zengin şehirler başkent Brasilia ve Sao Paulo’dur. Bu şehirlerin nüfusu ortalama 13 milyona yakındır. Bu bölgelerde iş olanakları yoğun olmakla birlikte, kalabalık merkezi yerleşimlerin küçük yerleşim yerlerinden daha pahalı olduğunu belirtmek gerekir. Brezilya’da turizm sektörünün yaygınlaştığı ve ilerlediği söylenebilir. Yabancı ülkelerden gelen göçmenler genellikle turizm sektöründe veya işgücü sektöründe çalışmaktadır. Ülkenin yıl boyunca sıcak olması turistlerin tatillerini bu bölgede geçirmelerine neden olan etkenlerden biridir. Elbette dünyaca ünlü Rio Karnavalı‘nı da unutmamak gerekiyor.

Brezilya İş İlanları, İş İmkanları Ve Yaşam Maliyeti
Brezilya İş İlanları, İş İmkanları Ve Yaşam Maliyeti

Brezilya’da İş Fırsatları

Brezilya’ya göçmen olarak giden insanlar burada işçi ya da tüccar olarak meşguller. Özellikle turizm sektörünün gelişmesi göçmenlerin bu sektörde kalmalarının önünü açmaktadır. Genel olarak Brezilya’daki iş fırsatlarını değerlendirirken, seçilecek şehrin yaşam standartları ve finansmanı da dikkate alınmalıdır. Ayrıca, Brezilya’da çalışmak için bir çalışma izni gereklidir. Bu ülkede tüccar olarak çalışmak isteyenlerin biraz bilgi sahibi olmasında fayda var.

Brezilya’da İş Hayatı Nasıl?

Brezilya’da çalışma izni aldıktan sonra farklı sektörlerde çalışabilirsiniz. Özellikle Türkiye ile Brezilya arasında alım satım işi yapıyorsanız; İlk tercihiniz kahve olmalı. Portekiz ve Brezilya kahve çekirdekleri saf ve çarpıcı bir tada sahiptir. Bunun dışında kakao ve şeker kamışı Brezilya’da en çok üretilen ürünlerdir. Brezilya’da kendi işinizi kurmak istiyorsanız, biraz deneyim sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Turistik alanlar başta olmak üzere çeşitli sektörlerde kendi işinizi kurabilirsiniz. Doğru araştırmayı yaparsanız kendi işinizde asgari ücretten fazlasını kazanmanız mümkün.

Brezilya’daki çoğu endüstri, işçilere asgari ücret ödüyor. Ancak, bazı şirketler belirli alanlarda asgari ücretten daha fazla ödeme yapmaktadır. Özellikle bilişim sektöründe çalışanlar ayda ortalama 2.500 Brezilya reali alıyor.

Brezilya’da kendi işinizi kurmak için en az 10.000$’lık bir birikiminiz olmalıdır. Elbette kendi işinizi kurarken Brezilya’nın resmi dili olan Portekizce’yi de bilmeniz gerekiyor. Özellikle nitelikli bir iş sahibi olmak istiyorsanız iyi derecede Portekizce bilmelisiniz. Pazarlama, hizmetler, turizm, iletişim ve reklam sektörleriyle ilgileniyorsanız, insanlarla doğru ve doğrudan iletişim kurabilmeniz gerekir.

Brezilya’da Yaşam Koşulları Nasıl?

Brezilya’da yaşamanın maliyeti şehirden şehre değişir. Masraflar, özellikle yoğun, merkezi ilçelerde artabilir. Ülkede zengin ve fakir arasında aşılmaz bir uçurum var. Bu nedenle ortalama bir yaşam standardına ulaşmak için yapılan harcamalara dikkat etmek gerekir. Brezilya’da giderlerin yüksek olduğu söylenemez. Ortalama 300 Brezilya Reali ile yemek ve market alışverişlerinizi karşılayabilirsiniz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.