Avustralya İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu

Avustralya İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu
246

Avustralya İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu

Avustralya iş ilanları ve göçmen işçi başvurusu Avustralya’da çalışma fırsatları, doğrudan işyerine başvurarak veya Türk işe alım ilanlarını talep ederek mümkündür. 

Avustralya personel alımı ile Avustralya iş fırsatlarına başvuracak kişilerin, yıllık olarak belirli tarihlerde yurt dışında açık pozisyonlar olması durumunda, son başvuru tarihini geçmemek için ilanları takip etmeleri gerekmektedir. Bu satın almaların belirli koşulları karşılaması gerekir.

Avustralya Türkleri İçin Sözleşme Koşulları

Avustralya’da Türk personel işe alınırken aranan şartlar arasında en önemlisi işe uygun sağlık durumudur. Harici olarak; 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise mezunu olmak (Türkiye’de alınan dereceler için denklik şartı aranır), kamuda çalışmak için herhangi bir engeli bulunmamak, ağır hapis cezası almamış olmak (dolandırıcılık, rüşvet, sahtecilik vb.), bilgisayar kullanmak için. Adaylar yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutulur.

Avustralya İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu
Avustralya İş İlanları Ve Göçmen İşçi Başvurusu

Avustralya’da Çalışmak İçin Dil Yeterliliği

Avustralya’da bazı bölgelerde çalışmak için dil yeterliliği gereklidir. Özellikle akademik çalışanlar için IELTS’in en az 4.5’ini ve TOEFL’ın 32’sini almaları gerekmektedir. Bu sınavlara tabi olmayan adayların en az mesleklerine uygun yaşam koşullarını sağlayacak kadar dil bilmeleri gerekmektedir.

  • Avustralya çalışma vizesi
  • Avustralya çalışma vizesi türleri aşağıdaki gibidir.
  • Geçici çalışma vizesi sınıf kodu 403,
  • Eğlence endüstrisi için geçici çalışma vizesi sınıf kodu 420,
  • Eğitim sektörü sınıf kodu 571 için geçici çalışma vizesi
  • Denizci Vize Sınıf Kodu 988
  • Superyacht Crew Visa sınıf kodları 488 ve 988
  • Uzun Süreli Tatil ve Çalışma Vizesi Sınıf Kodu 462

Yeni Mezun Mühendis Vizesi 31 yaşından gün almamış ve en fazla 1 yıl önce mezun olmuş mühendisler için (inşaat mühendisliği, yapı mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, makine, üretim ve tesis mühendisliği, madencilik ve malzeme mühendisliği, mühendislik çevre, kimya) mühendislik)

Avustralya iş fırsatları için bu vizelerden birine sahip olmanız gerekmektedir. Başvurular, Avustralya Büyükelçiliği web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak yapılır; ancak süreç, belgelerin Ankara’daki büyükelçiliğe şahsen teslim edilmesiyle başlar. Belgeler:

2 biyometrik fotoğraf

3 aylık hesap hareketini gösteren banka cüzdanı (en az 3000 TL para)

Pasaport, dönüş tarihinden en az 6 ay daha uzun geçerlidir ve 2’den fazla boş sayfası vardır.

Öğrenim için gerekli belgeler (mesleki denklik, diploma denkliği vb.)

Belgeler kopya değil asıl olmalı ve kanuna göre noter tasdikli İngilizce olmalıdır. Belgeler için, detaylı bilgi için büyükelçiliği aramaları gerekmektedir.

Avustralya Diplomatik Ve Profesyonel Denkliği

Avustralya’da mesleki ve diploma denkliği için öncelikle TOEFL veya IELTS sınavlarında alanınız için gereken minimum puanı almanız gerekir. Mühürlü zarf içinde diploma ve mühürlü not dökümü (+ders içeriği), bu belgelere ek olarak, kişiden daha kıdemli biri tarafından önceki işyerlerinden alınmış belgeler (çalışma tarihi, mesleği yazılmalıdır), SGK ve bordro istenmektedir. mesleki denklik için bu belgelere ek olarak. Belgeler, ilgili Avustralya devlet daireleri tarafından atanan bir yetkili tarafından İngilizce’ye çevrilmelidir. Daha sonra çalışılacak sektöre göre dokümanlar hizmet verdikleri birimlere gönderilir.

Avustralya’da Nitelikli Bir Göçmen Olmak

Nitelikli bir göçmen olarak (alt sınıf 189) Avustralya’da daimi oturma ve çalışma vizesi alabilirsiniz. Nitelikli, ülkenin ihtiyaç duyduğu meslek grubuna dahil olmak demektir. Bu meslek grupları yıllık olarak liste halinde yayınlanmaktadır. Ayrıca insanlar; Yaş, nitelikli İngilizce, nitelikli meslek ve deneyim, eğitim ve diğer kişisel faktörlerden oluşan beş kriterden en az 60 puan almış olmaları gerekir. Kişilerin sağlık koşullarını sağlaması zorunludur.

İnsanların bu izin kapsamında alabilecekleri diğer vizeler alt sınıf 190 (devlet destekli göçmenlik vizesi), alt sınıf 489 (nitelikli kırsal vize).

Puanlarını toplayıp şartları sağlayanlar bu vizeye başvurarak Avustralya iş fırsatlarından süresiz olarak para kazanmaya devam edecekler. 5 yıl sonra Avustralya’ya giriş ve çıkış hakkının sona erdiğini belirtmek gerekir. Giriş ve çıkış işlemlerine devam etmek için bir dönüş vizesi gerekecektir.

Gıda Fiyatları Ve Pazar

1 kilo tavuk yaklaşık 2 dolar, 1 kilo dana eti yaklaşık 10 dolar, 1 kilo domuz veya hindi 4-6 dolar, 1 litre süt yaklaşık 1 dolar, 1 kilo un yaklaşık 0,80 dolar, 1 kilo şeker yaklaşık 1.1 dolar Bir kilo kahve ortalama 15 dolara satılıyor. Bir paket sigara yaklaşık 30 dolar ve bir litre bira 2 dolar civarında.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.