Anket Doldurarak Para Kazandıran Güvenilir Web Siteleri ( 10 Web Site)

Anket Doldurarak Para Kazandıran Güvenilir Web Siteleri
1.732

Anket Doldurarak Para Kazandıran Güvenilir Web Siteleri

Son zamanlarda anket doldurarak para kazanma popüler ek gelir elde etme yollarından biridir. O zaman anket doldurarak para kazandıran güvenilir web sitelerini ele alalım.

Anket doldurarak para kazandıran güvenilir web siteleri ile gelir elde etmek mümkündür. Evde rahatlıkla yapılacak işlerden olan anket doldurma birçok kimse tarafından tercih edilir. Özellikler salgın hastalıkların olduğu şu günlerde pek çok kimse evde kalmak zorunda kaldı. Bu durum birçok insanı bu uygulamalara yöneltti. Anket doldurma sitelerinin güvenirliği konusunda tartışmalar olsa da kesin bir şey söylenemez. O zaman bizde yazımızda anket doldurarak para kazandıran güvenilir web sitelerini ele alalım. Fakat bundan önce anket doldurarak para kazanma hakkında genel bilgiler verelim.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Günümüzün popüler ek gelir elde etme yollarından biri olan anket doldurarak para kazanma birçok kişiye imkan tanıyor. Bu kadar fazla anket sitesinin olması güvenirlik açısından insanlarda soru işareti bırakıyor. Öncelikle anket sitelerinin sayısının günden güne artması günümüz koşullarının pazarlama stratejilerinden kaynaklanır. Ürünlerini piyasaya süren birçok şirket tüketicilerin tepkilerini anket yoluyla saptayarak rekabette bir adım önde olmak ister. Büyük şirketler anket şirketlerinden yardım alarak bir nevi saha araştırması yapar ve müşteri tabanlarını kaybetmemeye çalışır. Bu yüzden pazarlamada, AR-GE çalışmalarında önemli bir yer tutan anket şirketlerinin sayısında artış olmuştur. 

Anket sitelerinin sayısının fazla olması bunların güvenilirliği konusunda tereddütlere neden olmaktadır. Bu noktada anket doldurarak para kazanma yorumlarını inceleyerek bir fikir edinilebilir. Güvenilir anket siteleri belirlenerek bunlara üye olunabilir. O zaman yazımızın devamında anket sitelerine nasıl üye olunur bunu ele alalım.

Anket Doldurarak Para Kazandıran Güvenilir Web Siteleri
Anket Doldurarak Para Kazandıran Güvenilir Web Siteleri

Anket Sitelerine Nasıl Üye Olunur?

Araştırmalar sonucu güvenilir anket siteleri bulmak önemlidir. Getirisi, koşulları incelenmelidir. Anket sitelerine nasıl üye olunur ve nelere dikkat edilmeli bunları maddeler halinde inceleyelim.

  • İlgili anket sitesinin yanında yer alan kayıt ol butonundan sayfaya girilerek bilgiler doldurulur. Oluşturulacak profilin tamamının doldurulması ve girilen bilgilerin doğru olması gerekir. Bu durum gönderilecek anketleri daha sahici cevaplamanızı sağlar. Çünkü anket siteleri verilen cevapların doğruluğu konusunda şüpheli durumlar tespit ederse anket göndermeyebilir yada sahte hesap olarak algılayabilir.
  • Bilgiler girildikten sonra e-posta kutusuna onaylama bildirimi gelerek kayıt tamamlanır. Bundan en geç 1 hafta yada 10 gün sonra anket gelmesi gerekir. Eğer gelmediyse ters giden bir durum vardır. Anket bildirimleri e-posta yoluyla geleceği için başka bir hesap açmak karışıklıkları önler.
  • Anketler belirli bir grubu hedef alarak kişilere gönderilir. Herkese rastgele gönderilmez.
  • Gönderilen anketlerin hepsini cevaplama zorunluluğu yoktur. Pas geçerek bir başka anket doldurulabilir. Fakat para kazanmak isteyenlere bu önerilmez. Çünkü anketler çok sık gelmez. Bu yüzden değerlendirilmelidir.
  • Kimi anket sitelerinde de anketler yayınlanır. Anket dolduran kimseler kendileri istedikleri anketi doldururlar. Fakat bunlar sınırlı sayılı olduğu için çabuk hareket etmelidir. Bu yüzden e-posta ve profilin sık sık kontrol edilmesinde fayda vardır.
  • Bazı uygulamalarda yeni üye getiren kullanıcılara gelen kişi kadar ek ödeme yapılabiliyor. 
  • Anket siteleri ödemelerini nakit olarak bankaya havale, hediye çekleri ve kuponlar şeklinde gerçekleştirir. Genellikle nakit para daha cazip geldiği için buna yönelik anket sitelerini tercih etmek akıllıca olacaktır.
  • Birçok anket sitesine üye olmak geliri daha da artırır. Fakat gelir denilince çok yüksek meblağlar akla gelmesin. Genel olarak tek bir anket sitesinden elde edilen aylık gelir 50-100 TL arasında değişir. Anketler çok sık gelmediği, gelenlerinde kaçırıldığı durumlarda bu ücret normal karşılanabilir. Şimdi de yazımızın devamında anket doldurarak para kazanma siteleri neler bunları ele alalım.

Para Kazandıran Güvenilir Anket Siteleri

Para kazandıran güvenilir anket sitelerini başlıklar halinde sıralayarak tek tek inceleyelim.

1-) Ipsos TR

Fransız menşeili Ipsos araştırma şirketleri arasında güvenilir kategorisinde yer alır. Diğer şirketlerde olduğu gibi bu şirkette anketlere doğru cevaplar verilmesi kazançların artmasını sağlar. Anketlerden elde edilen gelirleri BOYNER, CarrefourSa ve IPSOS hediye kataloğu gibi seçenekler arasından birini tercih edebilirsiniz.

2-) Fikir Pazarı 

Güvenilir anket siteleri içinde gösterilen Fikir Pazarı şirketi para kazanmak için idealdir. Üyelerin profil bilgilerini sık güncellemesi daha fazla anket almada yardımcı olacaktır. Elde edilen gelirler CarrefourSa, DeFacto ve Teknosa’dan verilen online hediye çeki olarak kullanılabilir.

3-) Myiyo

Myiyo basit ve kullanışlı platform içeriğiyle birçok kimse tarafından tercih edilmekteydi. Fakat PayPal ödeme sistemine geçtiği ve bu sistemin ülkemizde yasaklanması bu sitenin kullanılmaz hale getirdi.

4-) Napolyon TR

Türkiye’ye geldiği yıllarda ilk adı Süper Teklifti. Fakat daha sonra Napolyon TR adını aldı. Ödemeler konusunda oldukça hassas olan bu anket şirketi 100 TL’ye ulaşan kazançları doğrudan banka hesabına aktarabiliyor. Ayrıca belirli kazançları hediye çekleri ve indirim kuponları şeklinde ödeme yapıyor.

5-) Toluna

Çok eski bir anket şirketi olan Toluna kısa süreli anket soruları ile üyelerine kolaylık sağlıyor. Cevaplanan anket başına puan verilmesi ve bu puanların belli bir sayıya ulaşmasıyla kazançlar elde ediliyor.

6-) Yaşam Puanları

Dünyada 70 ülkede faaliyet gösteren LifePoints Türkiye’de yeni anket sitelerinden biridir. Yeni anketler konusunda üyelerini sık sık bilgilendirir. Kazançları artırmak için aktif olmak yararlı olacaktır.

7-) Piyasa Temsilcisi

Avusturya merkezli bu anket sitesi 1999 yılından beri araştırmalarına devam etmektedir. Güvenilir sitelerden biridir denilebilir. Elde edilen kazançlar Skrill üzerinden banka hesabına yatar.

8 ) Gelen KutusuDolar

9-) Değerli Görüşler TR

10-) Panel Stations TR

Yukarıda sıraladığımız güvenilir anket siteleri internetten para kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyenler için cazip

fırsatlardır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.