Amerika İş İlanları Ve İşçi Başvurusu 2021

Amerika İş İlanları Ve İşçi Başvurusu
826

Amerika İş İlanları Ve İşçi Başvurusu

Amerika iş ilanları ve işçi başvurusu Amerika Birleşik Devletleri, işler, iş fırsatları, daha fazla para kazanmak isteyenler ve yüksek rekabetle karşılaşabilecekler için en uygun ülkedir.

Abd iş başvurusu ABD’de vasıfsız işçi alımı, personel alımı, iş imkanları ve işçilerin iş imkanlarına göre ücretleri ile ilgili tüm sorular.

Özellikle dünya genelinde kullanılan birçok teknolojinin üretim yeri veya fikir merkezi olan Amerika Birleşik Devletleri, işçi olarak gitmek isteyenlere ve iş yapmak için gelecek olan vatandaşlara kapılarını açıyor. Avrupa ülkelerine göre biraz daha katı şartlara sahip olan Amerika Birleşik Devletleri’nde iş tekliflerine başvurarak iş kurmak veya iş kurmak için yapmanız gerekenler, Amerika Birleşik Devletleri’nde iş bulmak, bir iş kurmak için ne yapmanız gerektiği gibi sorularınızı cevaplayacağız. 

ABD’ye İşçi Olarak Gidin

Refah düzeyi yüksek ve demokrasisi gelişmiş olan Amerika Birleşik Devletleri göçmenlerden oluşan bir devlet olduğu için çok kültürlü bir yapıya da sahiptir. Amerikan vatandaşları dediğimiz toplum aslında dünyanın dört bir yanından gelen göçmen vatandaşlardan oluşan bir topluluktur. Bu durumun göçmen işçi olarak yurt dışına çıkmak isteyenler için büyük bir avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Göçmen vatandaşlar, birden fazla dine, dile ve ırka ev sahipliği yaptığı için çoğu zaman acı çekmez. Amerika Birleşik Devletleri’ne işçi olarak veya ticari olarak seyahat ediyorsanız, uyum sağlamak yerine büyük rekabette nasıl yükselebileceğinizi bulmanız gerekir. Amerika sadece iş kurmak isteyenler için değil, işçi olarak gelmek isteyenler için de çok avantajlı yüksek ücretlere sahip olduğu için, vasıfsız işlerde bile işçi olarak iyi para kazanma fırsatına sahip olabilirsiniz. Çoğu Amerikan vatandaşı, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi eğitimli, donanımlı ve profesyonel olduğundan, alt sınıf denilen işlerde işçi sıkıntısı sorunu var. Bir meslekte veya işçi sıkıntısının olduğu bir alanda uzmansanız, işçiniz olarak Amerika Birleşik Devletleri’ni seçebilirsiniz. Greencard piyango başvurusu ile Amerika’ya gitmekten başka bir yazıda bahsedeceğiz.

Amerika İş İlanları Ve İşçi Başvurusu Amerika İş İlanları Ve İşçi Başvurusu
Amerika İş İlanları Ve İşçi Başvurusu

Amerika Birleşik Devletleri’nde Bir İş Kurmak

Türkiye’deki işinizi Amerika Birleşik Devletleri’ne taşımak veya yeni iş fikrinizi Amerika Birleşik Devletleri’nde hayata geçirmek isteyebilirsiniz. ABD’de iş kurmanın bazı şartları olduğu gibi devlet teşvikleri de vardır. Yasal gereklilikleri karşılıyorsanız, Amerika Birleşik Devletleri’nde iş kurmak dünyadaki diğer ülkelere göre çok daha kolaydır. Amerika’da yeni bir işe başlamadan önce, üretim maliyetini, işçilik maliyetini ve işin potansiyelini doğru bir şekilde ölçerek adımlar atmak hem teşvik alırken hem de sonraki süreçlerde çok faydalı olacaktır. ABD konsolosluğu web sitesinde yayınlanan aşağıdaki yazıda ABD’de şirket kurma ve işyeri açma ile ilgili tüm ayrıntılı kılavuzları ve bilgileri bulabilirsiniz.

Amerikan Yaşam Koşulları

Amerika’da işçilerin yüksek ücretleri etkileyici olsa da, temel yaşam giderlerini hesaplamanız gerekiyor. İlk etapta yüksek alım gücü nedeniyle temel gıda fiyatlarının en ucuz olduğu ülkelerden biri olduğunu söyleyelim, bunun dışında konut kiralama fiyatları ve araba fiyatları hakkında genel bilgi verecek olursak;

 • Şehir Merkezinde 2+1 Ev Kirası: 700-1000 dolar
 • Isı, su ve elektrik faturası: 130 $
 • Konut İnterneti: 30 $
 • GSM Paketi – 35 $
 • Sınırsız ulaşım kartı: 70 $
 • Sağlık sigortası: 45 $
 • Araç vergileri ve sigortası – 100-170 $
 • Aylık araç kiralama: 650 $
 • Ford Mustang: 25.000 $
 • 1LT Benzin: 0,70 $

Temel gıda fiyatları genellikle uygun fiyatlıdır, ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok süpermarket arasında büyük bir fiyat farkını temsil ettikleri için bunları listelemiyoruz. 

ABD’de Bir İş Bulun

Amerika Birleşik Devletleri’nde iş fırsatları oldukça geniş olduğu için iş bulmakta fazla zorluk çekmeyeceğinizi varsayalım. Garson, kasiyer, kurye, kurye, nakliyeci gibi alanlarda pek çok büyük firmadan iş fırsatları var, hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca birçok Amerikan iş ilanı sitesi vardır, bunlardan bazıları;

 • https://www.usajobs.gov/
 • https://www.indeed.com/q-USA-jobs.html
 • https://www.jobnewsusa.com/
 • https://jobs.murphyusa.com/

Not: Yukarıdaki sitelerdeki yayınları sipariş edebilmek için İngilizce bilmelisiniz.

Yabancı diliniz yoksa aşağıya yorum yazarak işçi arayan firmaların sesinizi duymasını sağlayabilirsiniz.

ABD’de İş Başvurusu

Kendinizden, önceki iş hayatınızdan, deneyimlerinizden ve neden seçmeleri gerektiğinden kısaca bahseden bir özgeçmiş ile ABD’de iş arama adımını geçtiyseniz, işe alım görevlisinin gözünde bir adım önde olacaksınız. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.