Acun Ilıcalı’nın Başarı Öyküsü

0 47

Acun Ilıcalı 1969 yılında Edirne’de dünyaya gelmiştir. Memleketi Erzurum olarak kayıtlara geçmektedir. Günümüz oldukça tanınan bir televizyoncudur. Farklı alanlarda birçok projede başarılı olmasıyla insanların gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

İlkokul yılları Edirne’de geçmesiyle beraber ortaokul zamanları İstanbul’da geçmiştir. Kadıköy Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Öğrenim alanında pek başarılı olamayan Acun Ilıcalı erken yaşta iş hayatına atılarak hayatını devam ettirmiştir. İlk olarak 22 yaşında medya sektöründe adını duyurmaya başlamıştır. Show TV’de muhabirlik yaparak kariyerine başlamış ve 2004 yılında kendi ekibini kurmayı başarmıştır. 2008 yılında Türkiye’nin vergi rekortmeni olarak tarihe geçmiştir. Çok kısa süre büyümeyi başaran Acun Ilıcalı’nın başarı öyküsü hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Acun Ilıcalı Asla Vazgeçmedi

Acun Ilıcalı çıktığı televizyon programlarında ne kadar zorlu zamanlardan geçtiğini sürekli belirtti. Zamanında cebinde 5 kuruş olmadan yaşamını sürdürdüğünü fakat en azından borçlarım yoktu diyerek bunları geçiştirdiğini gördük.

başarı

İlginç bir hayat yaşayan ünlü televizyoncu küçüklüğünde yaşadığı anıları anlatarak izleyicilerin gönlünü kazanmayı başarmıştı. Aile olarak genç yaşta yakınlarını kaybettiğinden dolayı zor zamanlar geçirdi. Geçmişte de sürekli oyunlar oynattığını ve oyun oynamayı, oyun oynatmayı veya insanları eğlendirmeyi sevdiğini belirtmişti. Gençliğinden bu yana gelen bu alışkanlığı sayesinde birçok alanda başarılar kazanmayı başarmıştır. Adrenali oldukça seviyor ve herkesin bildiği gibi büyük bir hız tutkusu bulunuyor.

Adım Adım Başarı

Medya kariyerinde ilk basamakları 1990 yıllarında atmaya başlamış. Spor muhabirliği yaparak geçimini sürdürmeye çalışmıştır. 2002 yıllarına geldiğimizde birçok programda sunuculuk yapmış ve bu programlara içerik üretmeye devam etmiştir. Bu programlar Türkiye’nin en çok izlenen programları olarak listemizde yer alıyor. Başarısı o zamanlardan belli olan bir televizyoncuymuş.

Yine kendi fikri olan veya bunu hayata geçirmeye başaran ünlü televizyoncu Acun Firarda programı ile 100 ülke gezerek en çok izlenen programlar arasında yer almıştı. Bu başarının üzerine 2004 yıllarında kendi yapım şirketini kurmaya karar vermiş ve Acun Medya adı altında Fear Factor, Var mısın Yok musun?, Yetenek Sizsiniz, Survivor, O Ses yarışması, Yok Böyle Dans, Ninja Warrior, Rising Star adında formatları satın alarak Türk televizyonlarına uyarladı.Kurduğu Acun Medya bünyesine ilerleyen günler TV8 kanalını dahil etmeyi başardı. Aldığında genele bakıldığın %1 izlenme oranı olan kanal en çok izlenen kanallar arasına yerleşmeyi başardı.

acun ılıcalı

Acun Ilıcalı’nın başarı öyküsü böylece yükselmeye başladı. Spor muhabirliğinden kanal satın almaya kadar gitti. Bu aşamada Doğuş Holding ile anlaşmalar düzenledi. Başarıların ardı arkası kesilmeyince TV 8,5 kanalını faaliyete geçirdi ve yayınladığı programlar ile bu kanalında en çok izlenen kanallar arasına getirmeyi başardı. Kendi ülkesinde yakaladığı başarıların ardından uluslararası platformlara açılmayı hedefliyordu. O Ses yarışması, Survivor, Yetenek Sizsiniz gibi birkaç programı farklı bir ülkeye uyarlayarak ilk adımlarını attı. Yunanistan da büyük bir ilgi gören bu programlar sayesinde yayınladığı kanal rekorlar kırmaya başladı. Bu başarıların ardından hala durmak bilmeyen Acun Ilıcalı Exathlon adlı programı geliştirerek birçok ülkede yayınlamaya başladı. Yayınladığı ülkelerin tamamında en çok izlenen programlar arasına girmeyi başararak başarısını bir kez daha kanıtlamayı başarmıştır.

Sosyal medya platformlarından da rekorları kırmaya devam eden ünlü televizyoncu yardım kuruluşlarına yaptığı yardımlar ile Acun Ilıcalı’nın başarı öyküsü hakkında büyük ilgi çekmeye devam ediyor. Bunların dışında kendi programlarında farklı yardımlar toplayarak Ülkesine büyük desteklerde bulunmaktadır. Halkın gönlünü kazanmayı başardığı gibi kariyerinin de basamaklarını çıkmaya devam ediyor. Sıfırdan başlayan kariyerini getirdiği nokta herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Sorularınızı iletişim bölümünden iletebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımız: instagramfacebooktwitter ve  youtube

İlgili Kategori: Başarı Hikayeleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.